Spojte se s námi

Fortuna liga

Horváth bude trénovat v třetí lize! Po osmi letech se vrací do Domažlic. S Jiskrou si stanovil jasný cíl

Dnes již bývalý asistent trenéra Viktorie Plzeň bude pokračovat ve své trenérské kariéře mimo elitní českou fotbalovou soutěž. Pavel Horváth totiž přijal práci hlavního kouče Jiskry Domažlic, klub to potvrdil na pondělní tiskové konferenci.

Publikováno

dne

Dnes již bývalý asistent trenéra Viktorie Plzeň bude pokračovat ve své trenérské kariéře mimo elitní českou fotbalovou soutěž. Pavel Horváth totiž přijal práci hlavního kouče Jiskry Domažlic, klub to potvrdil na pondělní tiskové konferenci.

Pavel Horváth bude od nové sezóny trénovat třetiligový klub TJ Jiskra Domažlice. A jeho hlavní cíl? Nic snadného, dostat západočeský celek do druhé nejvyšší soutěže.

Domažlice sice v nedávno uplynulém ročníku 2022/23 vyhrály svou skupinu ČFL, ovšem v play off o postup nestačily na Viktorii Žižkov.

Osmačtyřicetiletý bývalý záložník Sparty či Plzně co do jeho trenérské kariéry naposledy působil jako asistent kouče Michala Bílka. Tomu však ve Viktorii Plzeň, ostatně stejně jako Horváthovi, skončila smlouva.

Domažlice tuto novinku potvrdily na pondělní tiskové konferenci. Horváth přitom už jednou tento třetiligový celek vedl, a to v roce 2015 krátce po ukončení své aktivní fotbalové kariéry.

Posléze působil v roli hlavního kouče v Sokolově, vedl B-tým Plzně ve třetí lize. Dosud jeho jediným angažmá v české nejvyšší soutěži ve funkci hlavního trenéra byl rok strávený v Příbrami. Poté se vrátil do Plzně, kde, jak už výše píšeme, dělal asistenta trenéru Bílkovi.

„Cítím se tady jako doma, jak už říkal pan Ticháček, začal jsem tady svou trenérskou kariéru. Něco jsem za těch 8 let zvládl navnímat od mých zkušenějších kolegů, něco jsem zkoušel sám – v Příbrami a Sokolově. Moje poslední angažmá po boku Michala Bílka bylo zatím vrcholem mé trenérské kariéry,“ řekl Horváth na tiskové konferenci.

Výzva, která se musí přijmout!

„Tahle výzva se musí přijmout. Na tribuně tady visí transparent ‚Jiskra na to má‘. Zkusíme to podpořit na hřišti. Slibuji, že pro to udělám všechno. Samozřejmě je to fotbal, stát se může cokoliv, ale porveme se o to,“ dodal.

Horváth přebírá klub po dnes již bývalém kouči Domažlic Pavlu Vaiglovi, který Jiskru trénoval dlouhých šest let a odvedl veliký kus práce.

Bývalá hráčská opora Viktorie Plzeň chce pokračovat v práci bývalého trenéra a navázat na nedávný úspěch Jiskry v podobě vítězství ve skupině ČFL.

Zdroje: TJ Jiskra Domažlice, FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené