Spojte se s námi


Extraliga

Horké léto na trhu aneb 5 největších přestupů v Tipsport Extralize

Letošní přestupový trh se dá považovat za nejzajímavější za poslední léta. Není se čemu divit. Mimo souboj o Masarykův pohár půjde o hodně taky na spodku tabulky.

Publikováno

dne

Letošní přestupový trh se dá považovat za nejzajímavější za poslední léta. Není se čemu divit. Mimo souboj o Masarykův pohár půjde o hodně taky na spodku tabulky. Dva týmy jsou v přímém sestupovém ohrožení, což manažery zrovna k šetření klubové kasy nesvádí.

I proto došlo k několika přestupům, kdy se hráči stěhují i po dlouhých letech. Týmy, které budou bojovat především o setrvání mezi elitou, musely sáhnout na hranu svých rozpočtů a u těch, kteří chtějí naopak bojovat o nejvyšší příčky, hledaly posily v zahraničních soutěžích. Pro ně byl český trh zkrátka malý.

Nutno dodat, že některé extraligové kluby stále prahnou po doplnění kádru, takže seznam podpisů nemusí být před startem nejvyšší české soutěže ještě zdaleka kompletní.

Seřadit všechny přestupy do konkrétního pořadí není vůbec jednoduchá disciplína a každý si žebříček uspořádá spíše podle sebe. Proto jsem svých TOP 5 přesunů seřadil raději do abecedního pořadí.

MICHAL BULÍŘ > HC ŠKODA PLZEŇ

Extrémně šikovný a produktivní hokejista, který i ve svých devětadvaceti letech patří mezi extraligovou špičku. Když se v Plzni dozvěděli, že přijdou o svou dlouholetou oporu Milana Gulaše, vedení v čele s Martinem Strakou prohlásilo, že přivedou mezi Indiány adekvátní náhradu.

Je jasné, že druhý Milan Gulaš v Extralize není. Přesto Plzeň prahla po hráči, který má zkušenosti a zastoupí pozici lídra.

Očekáváme od něj body. Nechci na něho vytvářet umělý tlak s tím, že bude muset na sto procent nahradit Milana Gulaše, ale Michal si sám uvědomuje, že by měl být lídrem týmu, který ho potáhne. Bavili jsme se s ním na tohle téma a potěšilo mě, že jednak zájem byl oboustranný a že svou roli vzal,“ řekl k příchodu Bulíře sportovní manažer Tomáš Vlasák.

MILAN GULAŠ > MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jestli lze někde použit výraz „přestupová bomba“, pak je to přesun Milana Gulaše z Plzně do Motoru České Budějovice. Minimálně tedy mezi mantinely české Extraligy určitě. 

O tomto přestupu se začalo spekulovat už začátkem kalendářního roku. Všechno do sebe od prvního vyřčení tohoto přestupu zapadalo. Návrat kanonýra do mateřského klubu v pokročilých letech dával smysl na všech frontách. Nikdo nemlžil, přestože se to v českých zamrzlých vodách příliš nenosí. Ani Motor, ani Plzeň, ani samotný Gulaš.

Motor o svého rodáka stál, ten se zase pro návrat domů nadchl. Ani Škodovka nevystrkovala ostré lokty, protože měla svou superstar ještě na další sezonu podepsanou. Právě smlouva a případná suma odstupného dělala vedení Motoru na čele vrásky. Všechny strany se však nakonec dohodly. 

Pokud Milan Gulaš jen částečně dokáže udržet svou dlouholetou nadstandardní produktivitu, bude pro České Budějovice obrovským přínosem. Možná dokonce klíčovým. Tím, že Motor přivedl do své organizace i další špičkové hokejisty, měl by si najít i potřebné spoluhráče do útoku. Třeba Lukáše Pecha, kterého do Budějovic sám zverboval.

DOMINIK HRACHOVINA > MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jestli České Budějovice kvalitně posílily v útoku a i v obraně, brankoviště rozhodně nezapomněli vynechat. Dlouho se diskutovalo, že by mohl na jih Čech dorazit Dominik Frodl, ten však nakonec zamířil do Pardubic.

Nakonec Motor získal Dominika Hrachovinu. Na jednu stranu lehkého potížistu, kterému rozhodně nedělá problém si pustit ústa na špacír. Kolem jeho výroků v reprezentaci na téma COVID toho byla napsána hromada. Kromě toho je to však především excelentní brankář. To je pro Motor nejdůležitější.

Šestadvacetiletý strážce hokejové svatyně má za svou poměrně krátkou kariéru nasbíráno mraky zkušeností. Převážně působil ve finské Tapaře, stihl však i pár zápasů ve Švýcarsku nebo KHL. Čeští fanoušci si jej mohou velmi dobře pamatovat především z působení v Liberci v sezoně 2019/2020. Rovněž taky z reprezentace. 

Na mistrovství světa si dokonce vyzkoušel i roli experta ve studiu ČT Sport. Teď má být expertem v brankovišti Motoru, který už rozhodně nechce být na dně tabulky, jako tomu bylo posledně. Říká se, že dobré mužstvo potřebuje především dobrého brankáře. Motor jej teď rozhodně mít bude. 

DAVID KAŠE > HC SPARTA PRAHA

Hokejista, který měl velký sen, touhu i vytrvání se prosadit především ve slavné NHL. Bohužel to však nevyšlo, ve Philadelphii se mu nedostalo vytouženého prostoru, na nové smlouvě se nedomluvil.

Ve hře byly ještě další varianty. David Kaše otevřeně přiznal, že preferoval spíš zahraničí. Jenomže aktivní přístup Jaroslava Hlinky ho zlomil. Zájem Sparty byl enormní!

Ještě aby ne. Kvůli pandemické situaci začal David Kaše loňskou sezonu v Karlových Varech. Po letech strávených v zamoří konečně naplno ukázal, v jakého hokejistu vyrostl.

Za 27 zápasů nasbíral 25 bodů a společně s Jakubem Laukem doslova táhli Energii. Po jejich odchodu se útočná síla Západočechů rozpadla jako domeček z karet.

Teď čtyřiadvacetiletého šikulu ulovila Sparta: „David je tvořivý a velice chytrý hráč. Má zkušenosti ze zámoří i české extraligy, ve které byl v uplynulé sezoně hodně vidět. Věříme, že svým stylem hry skvěle zapadne do našeho týmu,“ řekl k jeho příchodu sportovní ředitel Petr Ton.

ANDREJ NESTRAŠIL > HC OCELÁŘI TŘINEC

Zákonité pravidlo, které by nejspíš i svěcenou vodou pokropil sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek zní: „Je to taková tvrdá daň za úspěch.” Když některý tým vyhraje ligu, je to magnet pro skauty. Z Třince letos pláchlo hodně klíčových hráčů. Hlavně tedy Martin Gernát, Michael Špaček nebo Matěj Stránský. 

A právě poslední jméno je možná nejcitelnější ztrátou. Co se gólů týče, tak bez debat. I proto je Andrej Nestrašil skloňován přímo jako náhrada za třineckého střelce, jenž se vydal do švýcarského Davosu. 

Bývalý útočník Caroliny nebo Detroitu byl v posledních letech především jedním ze základních kamenů klubů z KHL (Metallurg Magnitogorsk a Neftěchimik Nižněkamsk).

Nicméně v Třinci si to už vyzkoušel. V sezoně 2019/2020 se představil ve dvou zápasech a nutno říct, že opravdu stylově. Za krátké angažmá dal jeden gól a na další dva nahrál.

Po ztrátě Stránského musel Třinec zareagovat. Andrej Nestrašil jde do klubu úřadujícího mistra s jasnými úkoly – plnit produktivitu sobě i spoluhráčům a pomoct Ocelářům ke zlatému hattricku.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Extraliga

Kometa Brno hlásí hvězdný návrat! Vrací se hráč, který vybojoval dva tituly

HC Kometa Brno ohlašuje návrat bývalé hvězdy, která se do týmu vrací po dvou letech. Klub oznámil, že se do týmu vrací slovenský brankář Marek Čiliak, který naposledy působil ve slovenském Popradu.

Publikováno

dne

HC Kometa Brno ohlašuje návrat bývalé hvězdy, která se do týmu vrací po dvou letech. Klub oznámil, že se do týmu vrací slovenský brankář Marek Čiliak, který naposledy působil ve slovenském Popradu.

Jednatřicetiletý brankář se vrací do působiště, které je mu velmi známé. Brněnští fanoušci jej milují. V Kometě Brno Marek Čiliak působil přes deset let a jednalo se o důležitého člena týmu při zisku titulů v letech 2017 a 2018.

Zatím za brněnský klub odchytal 276 zápasů v naší Extralize, když počítáme i utkání v play-off. Nyní může do svých statistik přidat další utkání.

„Pocity jsou neskutečné. Je to pro mě návrat domů. Když jsem míjel ceduli s názvem Brno, trochu jsem se v dobrém slova smyslu roztřepal,“ říká Marek Čiliak pro web Komety Brno.

Staronový přírůstek má v plánu vydat ze sebe maximum, aby splatil důvěru, kterou od vedení brněnského týmu dostal.

Marek Čiliak mimo jiné působil také ve Zlíně a Českých Budějovicích, ve Znojmě, Slovanu Bratislava, Nitře a naposledy Popradu. Nyní se vrátil, jak sám říká, domů.

Kometa Brno se v současné chvíli nachází na osmém místě v Extralize a Marek Čiliak má být posilou do brankoviště, která pomůže ke zlepšení a upevnění pozice v tabulce a s budoucími boji play-off.

Zdroj: HC Kometa Brno

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Sparta Praha ukončila smlouvu brankáři Alexandrovi Salákovi

Brankář Sparty Alexandr Salák měl se svým klubem podepsaný kontrakt, který platil od loňského roku a měl končit až následující sezónu. Tento brankář však nedokončí ani současnou sezónu, protože mu Sparta vypověděla smlouvu.

Publikováno

dne

Brankář Sparty Alexandr Salák měl se svým klubem podepsaný kontrakt, který platil od loňského roku a měl končit až následující sezónu. Tento brankář však nedokončí ani současnou sezónu, protože mu Sparta vypověděla smlouvu.

Pětatřicetiletý brankář minulý týden oznámil, že si již nepřeje ve Spartě pokračovat. Sešel se s vedením týmu a po vzájemné domluvě mu byla smlouva zrušena. Stal se tak volným hráčem a Sparta nyní hledá náhradu.

K ukončení smlouvy došlo na základě toho, že nyní již bývalý sparťanský brankář porušil disciplinární pravidla. Podle některých zdrojů došlo i ke konfliktu s hlavním trenérem, to však vedení týmu popírá.

„Žádný hráč není víc než klub. S Alexanderem Salákem jsme počítali do bojů play off. V nedávném období jsme ale usoudili, že bude lepší, když v našem klubu dál pokračovat nebude,“ řekl sportovní manažer Sparty Petr Ton pro Sport.cz.

Také doplnil informaci o tom, že by k brankáři Matěji Machovskému přivedla ještě náhradního brankáře. Bude jej potřebovat, protože boje o play-off se blíží. S největší pravděpodobností přijde nějaká zahraniční posila do brankoviště.

Co se týče Alexandra Saláka, tak nejspíše bez angažmá dlouho nezůstane. Prý už je domluvený se švédským Djurgaardenem.

Tým hraje ve Stockholmu a v současné době se nachází na posledním místě švédské ligy. Brankářská jednička tohoto týmu je v současné době na marodce, takže pro Saláka se to zdá být dobrou volbou na přesun.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Kometa doplnila termíny, Zlín definitivně přišel o posilu. Co bude se Salákem?

Raději to ani nezmiňujme nahlas. Podle všeho to ale vypadá, že Tipsport Extraliga nemá v tuto chvíli v karanténě žádný tým. Ti, co do ní spadli minulý týden, se už stihli vrátit minimálně do tréninkového procesu, zbytek zatím úspěšně vzdoruje.

Publikováno

dne

Raději to ani nezmiňujme nahlas. Podle všeho to ale vypadá, že Tipsport Extraliga nemá v tuto chvíli v karanténě žádný tým. Ti, co do ní spadli minulý týden, se už stihli vrátit minimálně do tréninkového procesu, zbytek zatím úspěšně vzdoruje. Malý otazník visí ještě u Komety, která však alespoň už zveřejnila termíny odložených zápasů.

Hezký den všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy! 

Náhradní termíny Komety

Brněnská Kometa už zná náhradní termíny všech tří utkání, které museli z důvodu karantény odložit. I když se dnes ještě Brňané do zápasového procesu nezapojí, měli by mít už po neplánovaném pětidenním volnu. Žádnou finální zprávu však zatím klub nevydal.

 49. kolo
Dynamo Pardubice — Kometa Brno
(11. února od 18:00)

 44. kolo
Rytíři Kladno — Kometa Brno
(13. února od 16:00)

 45. kolo
Kometa Brno — HC Olomouc
(2. března od 18:00)

Kladno hlásí posilu

S postupně zlepšující se formou, kladenští Rytíři ještě doplňuji kádr. Z týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (KHL) přichází devětadvacetiletý obránce Zachar Arzamascev. Zkušený bek, který má v druhé nejlepší lize světa 642 startů přiznal, že hlavní motivací k podpisu byl Jaromír Jágr.

Chceme před koncem základní části doplnit také obranu. Díky odchodu Ciampiniho se nám uvolnilo místo pro cizince, takže jsme se rozhodli sáhnout po Zacharovi. Dalším důvodem je i to, že  Cody Donaghey je delší dobu zraněný,” řekl pro klubový web kouč Rytířů David Čermák.

Šidlík končí

Z double přestupu, který minulý týden zobchodovali kladenští Rytíři se Zlínem, dopadl pro Ševce fiaskem. Osmadvacetiletý obránce se nakonec skutečně rozhodl ukončit hokejovou kariéru. Podle slov samotného hráče nehrál přesun do Zlína v jeho rozhodnutí žádnou roli, jedná se o čistě osobní důvody. 

Co se Salákem?

Jedním z velkých témat současné Tipsport Extraligy, je konec angažmá Alexandera Saláka v klubu HC Sparta Praha. Minulý týden se rozneslo, že měl urostlý brankář porušit smlouvu, což mělo vést k jejímu ukončení. Následně se pak vyrojily spekulace, že se chystá do Švédska.

Ukázalo se, že přestup do SHL údajně ztroskotal na neexistující výstupní klauzuli. Začátkem tohoto týdne sportovní manažer Sparty Petr Ton oznámil, že na ukončení smlouvy se usilovně pracuje, prý o to požádal sám brankář. 

Sparta každopádně v těchto dnech usilovně hledá náhradu, především pak monitorují hlavně zahraniční trh. Mají co dělat, neboť přestupová uzávěrka (31. ledna) se už kvapem blíží.

Podle švédských médií se už ale údajně domluvil na angažmá s týmem Djurgårdens IF.

Dnešní program extraligy

Tipsport Extraliga sice nemá dnes naplánované tradiční kompletní kolo. Díky spoustě přesunů se ale dnes hrají hned tři zápasy. Na obrazovkách ČT Sport mohou dnes sledovat diváci od 17:20 duel mezi Plzní a Českými Budějovicemi.

 51. kolo
Škoda Plzeň — Motor ČB
(17:30, ČT Sport)

 42. kolo
Berani Zlín — Mladá Boleslav
(17:30)

 37. kolo
Sparta Praha — Verva Litvínov
(18:30)

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Oblíbené