Hodnocení hráčů v prvním finálovém zápase o Stanley Cup. Jak si vedl Ondřej Palát?

První zápas ve finálové sérii o Stanley Cup máme za sebou. Zápas dopadl lépe pro Dallas Stars, který dokázal zvítězit 4-1. V dnešním článku se podíváme na to, komu se první zápas povedl.

Zdroj: instagram.com/dallasstars

Na začátek bych chtěl upozornit, že zde nebudu hodnotit všechny hráče, co nastoupili, jelikož jich nastoupilo 38 a z článku by se stala kniha.

Nicméně jsem se rozhodl, že z každého zápasu ve finálové sérii vyberu 3 nejlepší hráče z obou klubů. Pojďme tedy na to.

3 nejlepší hráči Dallasu Stars v zápase č. 1

1. Jamie Oleksiak

Jamie odehrál velmi dobré utkání, které okořenil gólem na 2-0. Mimo gól měl ovšem Oleksiak druhé nejlepší xGF% z celého týmu, konkrétně 73,84 %, což znamená, že jeho bilance očekávaných branek byla kladná, 0,88 – 0,31.

Pokud se podíváme na Corsi, tak tam se Jamie udržel na 50 %. Když byl na ledě, tak byl poměr střel 16-16. Nutno dodat, že je to druhé nejlepší číslo z celého týmu.

Tampa Bay totiž v celkovém důsledku Dallas přestřílela. Ovšem ne tehdy, když byl Jamie na ledě. No a v neposlední řadě byl Oleksiak u jednoho vstřeleného gólů a žádného inkasovaného.

2. Alexander Radulov

Alexander odehrál v podstatě stejně skvělé utkání, jako kolega Oleksiak. Jediný důvod, proč ho dávám až na druhé místo je to, že nevstřelil gól, což má samozřejmě vždycky největší váhu.

Radulov si ovšem připsal bod za primární asistenci právě na gól Oleksiaka. Dále měl Alexander vůbec nejlepší xGF% z celého týmu, konkrétně tedy 74,85 %. Když byl na ledě, tak byla jeho bilance očekávaných branek pozitivní, 0,84 – 0,28!

Co se týče Corsi, tak tam byl také nejlepší z celého týmu. Když byl na ledě, tak byl poměr střel 9-8. No a stejně jako Jamie, tak i Radulov byl u jedné vstřelené branky a u žádné inkasované.

3. Miro Heiskanen

Na třetím místě mohl být i Anton Khudobin, který odchytal skvělé utkání, ovšem přednost u mě dostává Heiskanen. Ten si v zápase připsal bod za sekundární asistenci.

Dále měl pak pozitivní bilanci očekávaných branek, 0,82 – 0,55 a nebyl jako obránce u žádné inkasované branky, ba naopak byl u jedné vstřelené.

3 nejlepší hráči Tampy Bay v zápase č. 1

1. Yanni Gourde

Střelec jediné branky Tampy Bay, díky které se nakonec dostal na 1. místo v tomto hodnocení.

Mimo gól měl ovšem Yanni i pozitivní bilanci očekávaných branek, konkrétně tedy 0,6 – 0,42. No a v neposlední řadě nebyl Gourde u žádné inkasované branky Tampy Bay.

2. Ryan McDonagh

Tampa Bay byla nejnebezpečnější právě tehdy, když byl McDonagh na ledě, o čemž vypovídá jeho bilance očekávaných branek 1,25(!) – 0,24. Kromě xGF% měl pozitivní i CF%, konkrétně tedy 62,96 %.

Když byl Ryan na ledě, tak byl poměr střel 17-10 pro Tampu. No a v neposlední řadě byl Ryan u jedné vstřelené branky Tampy. Jediné negativum pak je to, že byl také u jedné inkasované branky Lightning.

3. Barclay Goodrow

Na třetím místě by se mohlo objevit více hráčů, jako například Tyler Johnson nebo Blake Coleman.

Já ovšem dám přednost Barclay Goodrowovi, který si mimo pozitivní bilanci xG (0,83 – 0,41) a pozitivního Corsi (19–10) připsal i asistenci na jediný gól Tampy. Kromě toho nebyl Barclay u žádné inkasované branky Lightning, což je také velmi pozitivní.

Výkon Ondry Paláta.

Jelikož má Česká republika zastoupení ve finále Stanley Cupu, v podobě Ondry Paláta, tak jsem se rozhodl podívat se i na jeho výkon v zápase.

Zápas ovšem nedopadl úplně podle jeho představ. Ondra si totiž v zápase nepřipsal žádný bod. Kromě toho byl také u jedné inkasované branky Lightning a žádné vstřelené.

Dále pak měl 3. nejhorší bilanci xG z celého týmu, konkrétně 0,4 – 0,64. Pokud byl na ledě, tak byli nebezpečnější hráči Dallasu.

Co se týče Corsi, tak to měl jako jediné pozitivní. Když byl na ledě, tak byl poměr střel 13-11 pro Tampu. Jak už jsem ovšem zmiňoval, tak střely Dallasu byly celkově nebezpečnější.

Celkově se teda dá hodnotit výkon Paláta jako negativní. Nicméně žádná velká tragédie to nebyla a hned v dalším zápase to může Ondra změnit.

Zdroje: evolving-hockey.com, hockeystatcards

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Baroš: Tohle byly praktiky mafie, některé týmy jste prostě nemohli porazit

Celým fotbalovým prostředím v České republice v posledních dnech hýbe kauza Romana Berbra v souvislosti s manipulováním zápasů. V pondělní show Tiki-Taka se k celé situaci vyjádřily i fotbalové legendy Milan Baroš s Vladimírem Šmicerem. A ostravský patriot nešel pro kritická slova dvakrát daleko.

Teplice vyzvaly k rezignaci Výkonný výbor FAČR! Několikrát jsme na nekalé praktiky upozorňovali, stojí ve vyjádření

Klobouk dolů! Pavel Šedlbauer, předseda představenstva FK Teplice, se totiž rozsáhleji vyjádřil ke kauze, která nyní otřásá fotbalovým světem v České republice, a vyzval členy Výkonného výboru FAČR k rezignaci.

Je Souček skutečně nový Moyesův Fellaini? Statistiky Mourinhova slova potvrzují

Tomáš Souček nadále pokračuje v budování skvělého jména v Premier League. Naposledy tak činil proti Tottenhamu, za což jej pochválil i legendární José Mourinho, který jej dokonce označil za nového Moyesova Fellainiho. Je to ale správné přirovnání?