Hložkova elegance nastartovala obrat! Klenot Sparty krásným gólem pomohl k výhře nad Plzní

Sparta zvládla domácí zápas s Viktorií Plzeň a po výhře 3:1 se bodově dotáhla na Jablonec. Naopak Plzeň ztratila další důležité body a bude muset ještě bojovat, aby se udržela v první pětce.

Zdroj: AC Sparta Praha

První šanci zápasu měl v jedenácté minutě Aleš Čermák, bránu ale přestřelil. Minutu nato už Plzeň šla do vedení, Florina Nitu nadvakrát překonal Jakub Brabec.

Sparta mohla odpovědět v 17. minutě, obrana hostí však srazila pokus Davida Moberga Karlsona na roh.

Sparta byla od inkasování jasně aktivnější, hlavičku Adama Hložka ale parádním zákrokem zneškodnil Jindřich Staněk. A talentovaný útočník gólmana Plzně nepřekonal ani o osm minut později.

Když své šance nevyužili ani Michal Sáček a Lukáš Juliš, bylo jasné, že se do kabin půjde za stavu 0:1.

Druhou půli otevřela hlavička Tomáše Wiesnera, která bránu přelétla. V 61. minutě se Sparta dočkala, Hložek si ve vápně elegantně zpracoval míč a nekompromisně zakončil.

Sparta šla za výhrou, rána Adama Karabce ze 70. minuty ale Staňka nepřekvapila. Letenští i nadále Plzeň drtili, ve finální fázi to však nebylo ono. A když už zakončení bylo nebezpečné, čaroval Staněk, v 83. minutě vychytal Filipa Součka.

V 85. minutě však se vápně fauloval Milan Havel a kopala se penalta. Balón si vzal Dávid Hancko a propálil brankáře Viktorie. Tři minuty nato bylo málem znovu srovnáno, proti střele Lukáše Hejdy se vytáhl Nita.

V nastavení ještě přidal pojistku Karabec a Sparta tak výhrou 3:1 udělala důležitý krok v cestě za druhým místem.

Zdroj: Fortuna liga, Twitter

1. Dnes parádní výkon. Na začátku sice smolny gol, ale pak odhodlání, bojovnost a snaha zápas otočit, což se po zásluze povedlo. Tentokrát všichni zahrali dobře, dokonce i Hanousek měl svetly momenty.

2. Dnes pro mě 2 překvapení . 1. žalostná trapná Plzeň která předvedla snad ještě horší výkon než Baník ! 2. Jak dnes hrál Hanousek – tak hle snad zahrál naposled za Jablonec ! Jinak penalta podle mě 60:40 že ano a dnes musí Sparta poděkovat Nitovy protože srovnat Hejda na 2-2 tak to již Sparta nezvrátí ! Oba dva poslední soupeři to Spartě strašně ulehčili a předvedli mizerné výkony a nezkutečné kiksy v obraně…….

3. A co ten FRANEK u videa??? penalta 4 min. pred koncem ktera nebyla!! Stejne jak loni LIBEREC SPARTA pohar finale !! LUMPARNA ZASE FRANEK!!! A co ta cino SLAVIE?? Jako mistr mely hrat ligu mistru!!! a ne obyc evropskou ligu i ta VIKTORKA hrala posledni dobou 3krat!!! skupinu ligy mistru…..

4. Od Spartičky dnes parádní výkon. Vůbec jsem nepoznával Hanouska. Byl pro mě velmi příjemným překvapením. Velká škoda tolika spálených šancí. Na omezený počet fanoušků, skvělá atmosféra. Samozřejmě bez hlavní tribuny. Penalta z 80% jasná. Jasně že Plzeňákům se to nelíbí, za Berbra by se to samozřejmě nepísklo!

5. Tvl kdo tam u vás píše články, to píšete ožralí? Opravdu Sparta vyhrála 2-1? Opravdu se Jablonci jen přiblížila? No tvl, že jsem nešel dělat žurnalistiku, když to vidím a nejen tady.

6. Výsledek je zasloužený, Sparta se víc snažila, ale výhra zásluhou takové penalty výkon Sparty v očích diváků jen snižuje.

• Sparta měla dost šancí, ale někdy je potřeba i štěstí. Penalta na dnešní dobu jasná. Plzeň se dostala k náznakům šancí, ale k těm by se dostalo i mužstvo z okresní soutěže. Výkon kvalitní, někdy pasáže bez pohybu, ale snižování určitě ne.

• Byl tam záběr podle kterého penalta jasná. Výkon tedy rozhodně neshazuje. Spíš můžeme ocenit že to otočili přestože Brabec dal gól který po ruce Ondráška neměl platit. A neodpustit Brabcovi první žlutou, tak jsme už před poločasem hráli proti 10.

7. No hlavně aby Hložkovi vydrželo zdraví a jeho forma šla opět nahoru,při tom golu ukázal,že z něj opravdu může být velký hráč.

• Který myslíte? Ten Plzně, kdy neuhlídal na 2x protihráče nebo ten co ukázkově vstřelil? Samozřejmě vím, jen chci poukázat na to, že má ještě hodně na čem pracovat. Vypadal v pozápasovém rozhovoru, že to sám ví a to je dobře! Každopádně z něj roste hodně zajímavý hráč. Škoda toho zranění co měl.

8. U Sparty lze ocenit hlavně neustálou snahu zvítězit.Prostě za vítězstvím šli.Plzeň jim to ovšem usnadnila klepáním se o výsledek a stylem dohrát s jedním golem.Mladí hráči Hložek,Karabec,Sadílek,Vízner i střídající Souček předvedli ,jak se neustále rozevírají nůžky mezi jejich rychlostně pojatými výkony a stagnujícími výkony veteránské partičky.Nevím kde byl pan Juliš-proč ho trenér nestaví?Dezorientovaná obrana viz.první branka potvrdila,že zde musí dojít k radikálnímu řezu.Znatelně schází důraz Krejčího.Pokud by se podařilo doplnit mladými např.Sadílek,Everton,Hlavatý,Tarovirov a někdo z venku mohl by s toho Vrba udělat konečně tým s vítěznou mentalitou.Dočkal umí ovšem na poločas,Čelůstka možná s Opavou,Příbramí a Zlínem.Hanousek měl tolik času,že to včerejším výkonem asi nezachrání.Snad pan Rosický ,již prohlédl nabyl praxi a nebude nakupovat hráče druhého sledu,které mu předhodí spřátelení skauti.Takže suma sumárum všichni zpět na zem po včerejším vítězství.Kontrolní otázka stačil by ten výkon na Slávii,odpověď znáte.

• Nemáte pravdu, ti starší hráči jako Dočkal, Pavelka a tentokrát i Čelůstka tu kostru stále drží. Nemůže být celý tým složený jen z dorostenců, to by nefungovalo. Musí tam být pár starších plus kapitán typu Dočkala, který hru diriguje, byť není sprinter. A ti , co tu stále na ně nadávají podle mě fotbalu prostě nerozumí, protože minimálně Pavelka je v posledních x zápasech jeden z nejlepších.
      Jinak souhlas s tím, že Juliš nebyl moc vidět, stejně jako proti Baníku se to zlomilo, až když šel dolů a na hrot se posunul Hložek.

9. Mentálně postižený Petřík a jeho bláboly. Brabec neměl dohrát poločas a jeho gól padl po ruce Ondráška. Tolik k té velké tlačence od Pechance. Není ti blbé dělat tu ze sebe debila Petříku?

10. V titulku mělo být napsáno: ” Klenot Sparty, historicky nejúspěšnějšího klubu České Pralesligy”!:-))
    Toto vychloubání pan redaktor zapomněl! Jsem zklamán.:-)))

11. V čase 79:40 za mě jasná penalta na Součka. Jak je možné, že si toho nikdo nevšimnul. Nebo se mýlím?