Reklama

Hlavní kandidát na nového trenéra Sigmy je Václav Jílek

Po nepříliš oslnivých výsledcích skončí po sezóně na lavičce Sigmy trenér Radoslav Látal. V klubu působil od května 2019 a žádný historický úspěch pod jeho vedením Hanáci nezaznamenali. Jako hlavního kandidát na pozici trenéra Sigmy se nabízí Václav Jílek!

Zdroj: AC Sparta Praha

Jílek nastartoval svoji trenérskou kariéru u olomoucké mládeže a v říjnu 2015 nahradil u A-týmu Sigmy Olomouc odvolaného trenéra Kalvodu. Bohužel Jílek nedokázal Sigmu udržet v nejvyšší fotbalové lize a Hanáci spadli do 2. ligy. Přesto dostal trenér od vedení Sigmy důvěru a trénoval tým nadále.

S mladými odchovanci se mu podařilo opět postoupit do nevyšší ligy. Po postupu navíc Sigma předváděla s odchovanci velmi kvalitní fotbal. V ročníku 2017/2018 překvapivě skončila Sigma na 4. místě a zajistila si možnost hrát evropské poháry.

V 3. předkole evropské ligy nejprve Sigma vyřadila kazašské Almaty a poté hráči Sigmy potrápili španělskou Sevillu. Jílek odváděl v Sigmě skvělou práci a toho si všimla i Sparta Praha, která ho angažovala na konci května do svého A-týmu.

Ve Spartě Jílek narazil a po neuspokojivých výsledcích byl v únoru 2020 odvolán. Momentálně je Jílek bez angažmá, takže se nabízí možnost další spolupráce se Sigmou Olomouc.

Prostředí olomouckého týmu Václav Jílek velmi dobře zná a Sigma hrála za jeho doby kvalitní fotbal s vlastními odchovanci. V době covidové se nedá očekávat od klubu velká aktivita na přestupovém trhu, proto bude strategie zaměřit se na vlastní mládež, s kterou velmi dobře Jílek pracoval. Navíc po konci ve Spartě je už více než rok bez angažmá a ve městě s rodinou žije.

Zdroj: SK Sigma Olomouc

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené