Spojte se s námi

Fortuna liga

Henry vypínal televizi, když byl Xhaka kapitán. Nyní si Švýcar zaslouží respekt, myslí si Evra

Arsenal se chystá na finální fázi cesty za titulem. Doposud dokázal zdolat odházel veškeré překážky a stále má pohodlný pětibodový náskok. Pod rodící se úspěch se dobrými výkony podepsal i Granit Xhaka.

Publikováno

dne

Arsenal se chystá na finální fázi cesty za titulem. Doposud dokázal zdolat odházel veškeré překážky a stále má pohodlný pětibodový náskok. Pod rodící se úspěch se dobrými výkony podepsal i Granit Xhaka.

Důvodů setrvávání Arsenalu na průběžné první příčce v Premier League je hned několik. V útoku výborně funguje dvojice leváků Bukayo Saka, Martin Odegaard, které velmi dobře doplnili i ostatní ofenzivní hráči.

V bráně čaruje Aarson Ramsdale a i na defenzivní linii je s přehlédnutím občasných blikanců spoleh. Největší progres ale jednoznačně udělala záloha. Uprostřed hřiště vznikl výborně fungující pár Granit Xhaka, Thomas Partey.

„Rád bych zmínil Xhaku, protože si pamatuju, když na něj fanoušci pravidelně bučeli,“ řekl Patrice Evra na YouTube kanále Rio Ferdinand Presents FIVE.

Těžko odhadnout, kdo ze středové dvojice překvapil více. Thomas první dva ročníky v červenobílém dresu neměl dobré, letos ale působí jako chobotnice, která sebere ve středu pole každý balón.

Xhaka už loni vypadal herně lépe, než jak ho fanoušci Gunners znali z posledních let. Stal se z něj lídr a nyní je nepostradatelný a poměrně produktivní člen sestavy. Přitom když dělal mezi lety 2017 a 2019 kapitána, sbíral maximálně žluté i červené karty a chyby vedoucí ke gólům.

„Thierry Henry mi říkal, že nemůže sledovat Arsenal. Pamatuju si, že zapnul televizi, uviděl Xhaku s páskou, a vypnul ji,“ pokračovala legenda Manchesteru United.

A vskutku ještě rok a půl zpět příznivci Gunners Xhaku vyháněli. Když v remízovém zápase s Crystal Palace z roku 2019 ironicky zatleskal bučícím tribunám Emirates Stadium a doprovodil to slovy „Fuck off“, zdálo se, že v klubu skončil.

Od té doby sice již není kapitánem, na lídrovství mu to ale neubralo. Nalevo se skvěle doplňuje s Oleksandrem Zinčenkem, zároveň dokáže kolmou přihrávkou překonat linii soupeře.

„Musíme si těchto hráčů vážit, protože ukázali charakter. Vím, že neustále mluvíme o Thomasi Parteym, ale chci velmi velmi vyzdvihnout i Xhaku,“ dodal Evra.

Zdroj: Rio Ferdinand Presents FIVE

Reklama

Oblíbené