Spojte se s námi

Fotbal

Hazard je po operaci zpět na hřišti. Proč by to tentokrát měl být finální návrat?

Kariéra Edena Hazarda v Realu Madrid je protkaná zraněními, takřka se dá považovat za fiasko. Jenže teď belgický křídelník chytil další dech a po operaci je zpět na hřišti. Proč by to tentokrát měl být finální návrat?

Publikováno

dne

Kariéra Edena Hazarda v Realu Madrid je protkaná zraněními, takřka se dá považovat za fiasko. Jenže teď belgický křídelník chytil další dech a po operaci je zpět na hřišti. Proč by to tentokrát měl být finální návrat?

Hazard nastoupil k zápasu po 85 dnech. 29. března podstoupil operaci, při které mu byla odstraněna dlaha z pravého kotníku. Abychom pochopili všechny souvislosti a proč bychom konečně mohli vidět starého Hazarda, je nutné se vrátit do listopadu 2019.

Hazard ve svém prvním půlroce po přestupu z Chelsea sice úplně bodově nečaroval, adaptace mu nějakou dobu trvala, ale rozhodně podával zajímavé výkony. Jenže 26.11.2019 se Belgičanovi převrátila kariéra vzhůru nohama.

Ve skupinovém zápase Ligy mistrů s PSG jej totiž nevybíravě sestřelil spoluhráč z reprezentace Thomas Meunier. Kotník mu zdevastival natolik, že Hazard musel na operaci a prakticky zmeškal zbytek sezóny, protože po svém návratu nikdy nedokázal odehrát více jak 2 zápasy za sebou.

Od té doby už nikdy Hazard nebyl jako dřív. Jednak zdravotně, jelikož v Realu Madrid nikdy neodehrál více jak 7 zápasů za sebou, pokaždé se mezitím stihl zranit. Zároveň také na hřišti, kde jeho výkony byly jen stínem postrachu z Chelsea, kde byl nejlepší hráč Premier League.

Změna pohybu

A za co mohl herní ústup? To nedávno odtajnil spoluhráč z reprezentace Christian Benteke. „Hazard je dnes jiný hráč kvůli jeho zraněním. Snaží se vyhýbat kontaktům, aby se nezranil, i když styl jeho hry to vyžaduje. S tím Edenem, který prodribroval 5-6 hráčů, je konec,“ objasňoval Benteke Hazardovu změnu stylu hry.

A konkrétně tím narážel na jeho kotník, ve kterém měl již zmíněnou dlahu, která mu nedovolovala stejný pohyb jako dřív. Kvůli tomu tak při běhu vypadal, jako by s sebou tahal nějakou zátěž. Navíc hrál pod velkou bolestí, která mu prakticky znemožňovala se dostat do vrcholné formy.

Jenže jsme se posunuli do 15. května 2022 a Hazard konečně opět nastoupil bez dlahy v kotníku, která mu tolik vadila při koordinaci pohybu.

Na hřišti Cádizu nastoupil na 27 minut a předvedl několik zajímavých momentů, zejména pohybem působil mnohem volněji, asi nejvíce se jeho běh podobal tomu před prvním zraněním kotníku.

V Realu Madrid zůstane i další sezónu, což už potvrdil trenér Carlo Ancelotti. Podle něj má Hazard velkou motivaci se v královském klubu konečně prosadit, což by teď, s obnoveným zdravím, mohlo konečně vyjít.

Zdroj: Twitter, Marca

Reklama

Oblíbené