Fortuna liga

Havránek před duelem Velvar se Slavií: Spoluhráči jdou před zápasem do práce. Chceme si to užít a uhrát co nejlepší výsledek

Mol Cup často nabízí kouzelné příběhy, když menší české kluby mají šanci se poměřit s ligovými celky. Tuto příležitost mají teď Velvary, které si zahrají na domácím hřišti proti mistrovské Slavii.

Mol Cup často nabízí kouzelné příběhy, když menší české kluby mají šanci se poměřit s ligovými celky. Tuto příležitost mají teď Velvary, které si zahrají na domácím hřišti proti mistrovské Slavii. Jak se na zápas celé město těší, se rozpovídal pro Ruik odchovanec Slavie a nyní hráč Velvar Jan Havránek.

Jan Havránek je odchovancem Slavie, ve které s fotbalem začínal. Prošel všemi mládežnickými celky až do juniorského týmu, teď už třetí sezónu nastupuje za Velvary v ČFL.

Jak se připravujete na na zápas se Slavií? Jde někdo v den zápasu ještě do práce nebo do školy?

Už od té doby, co nám vylosovali Slavii v Mol Cupu, se neřeší téměř nic jiného, když tedy pominu přípravu na jednotlivé mistrovské zápasy. Sledujeme sestavy, ve kterých Slavie nastupuje a dohadujeme se, kdo a kde v zápase s námi nastoupí. Od pár spoluhráčů jsem slyšel, že si berou v práci volno. Většina z nich ale půjde normálně z práce. Mně osobně ještě škola nezačala, takže mám před tímto utkáním také volno.

Jak velký svátek je to pro Velvary si zahrát se Slavií?

Musím říct, že to bude opravdu obrovská sláva pro celé město. Tomu také odpovídá velký zájem o vstupenky. Už v pátek nám říkali, že by mělo být prodáno kolem 800 vstupenek, a to jen ve Velvarech. Když k tomu připočtu kolik dorazí fanoušků Slavie, tak to bude pro Velvary obrovský svátek fotbalu.

Připravovali jste se nějak speciálně na Slavii?

Příprava na Slavii je samozřejmě rozdílná oproti normálním mistrovským zápasům. Počítáme s tím, že Slavie bude více dominovat na míči, proto jsme se více zaměřili na defenzivní činnost týmu. Nacvičovali jsme ale také nějaké věci, kterými chceme zkusit Slavii překvapit.

Jako pro odchovance Slavie je pro tebe tento duel jistě speciální. Jak se na něj těšíš?

Ano, to je pravda, je to pro mě velice speciální zápas. Tím, že jsem odchovanec Slavie a ještě k tomu od malička její velký fanoušek, pro mě bude mít tento souboj velký význam. Kromě samotného zápasu se také těším na tu atmosféru, kterou dokáží příznivci Slavie vytvořit.

Věříte se spoluhráči tomu, že byste mohli postoupit, nebo si to jdete spíše užít?

Vždycky je nějaká šance, že bychom mohli postoupit. Musíme být ale nohama na zemi a uznat, že proti momentálně nejlepšímu týmu v lize je šance malá. Do zápasu jdeme s tím, že si ho chceme užít, ale zároveň chceme uhrát co nejlepší výsledek.

Na zápase bude jistě velká návštěva. Hrál jsi někdy před tolika lidmi?

Podle předpokladů by mělo dorazit 2 až 3 tisíce diváků, což je neuvěřitelný rozdíl oproti našim domácím zápasům. Jsem velice zvědavý a zároveň natěšený, jaké to bude, hrát před tak velkou kulisou, jelikož jsem před tolika lidmi ještě nikdy nehrál.

Na kterého hráče ze Slavie se nejvíce těšíš?

Nejvíce se asi těším na porovnání s Nicem Stanciem, i když si nejsem jistý, jestli vůbec dorazí. Jsem ale celkově zvědavý na celý kádr, včetně realizačního týmu. Zajímá mě, jak velký rozdíl bude ve hře, na kterou se dívám v televizi či na stadionu v porovnání stát proti nim na hřišti.

Budete si to chtít se Slavií rozdat na férovku nebo zvolíte spíše defenzivnější taktiku?

Rádi bychom si to se Slavii rozdali na férovku, ale jejich kvalita hry je na jiné úrovni než naše. Takže se budeme muset stáhnout trošku dozadu, nechceme však hrát jenom beton ve vápně. Chceme se pokusit hrát také fotbal, uvidíme k čemu nás Slavia pustí.

O víkendu jste prohráli 1:3 v Živanicích, myslíš, že už jste měli v hlavách duel se Slavií?

V Živanicích to byl zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme vedli, měli jsme další 2-3 tutové šance, které jsme bohužel neproměnili a soupeř nás poté potrestal ze standardky. Do druhé půle jsme vstoupili špatně a to nám vydrželo celý poločas, který jsme si zasloužili prohrát. Nedokážu říct, čím to bylo způsobené.