Reklama

Hašek s odvoláním neuspěl! Spartě tak musí uhradit více než 20 milionů korun

Spor Martina Haška se Spartou otřásl loni fotbalem v České republice. 25letý záložník nebyl spokojený s tím, jak s ním Sparta zacházela, a tak se rozhodl jednostranně vypovědět smlouvu. Letenský klub si to ale nenechal líbit a celá věc se táhla po soudech. Až doteď.

Zdroj: AC Sparta Praha

V první instanci rozhodl soud, že Martin Hašek musí uhradit Spartě 800 000 eur, tedy v přepočtu více než 20 milionů korun.

Bývalý hráč letenských se ale s rozhodnutím nechtěl smířit a tak se odvolal. Ani na druhý pokus to ale nevyšlo.

“Podání jednostranné výpovědi Martinem Haškem v březnu 2020 bylo neoprávněné a v rozporu s podmínkami smlouvy,” uvedla Sparta na svém klubovém webu.

“I dle potvrzujícího verdiktu tak musí bývalý hráč uhradit způsobenou škodu ve výši 800.000 EUR. Zároveň se od této částky odvíjí také zákonný úrok z prodlení, činící 10 procent ročně,” uvedla dále Sparta.

“Rozhodčí nález byl doručen klubu a jeho právnímu zástupci Bronislavu Šerákovi ve středu 14. 4. v poledne. Vedení klubu společně s právním zástupcem dokument důkladně prostuduje a zváží další postup. Spor mezi klubem a Martinem Haškem může případně pokračovat přezkumem u příslušného mezinárodního tribunálu,” píše se dál v oficiálním prohlášení.

A právě touhle cestou bude chtít jít Martin Hašek se svojí advokátkou Markétou Vochoskou Haindlovou. Alespoň tak se v minulosti oba vyjadřovali.

Zdroj: AC Sparta Praha

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Uspět může jedině jinde. Rudá chobotnice ma u nás chapadla všude. Ale i tak tady stejně nebude vítěze.

    • Pravda se ukáže až na další instanci, sboru rozhodců v ČR nelze moc důvěřovat. Je totiž klidně možné, že smlouva byla v rozporu s mezinárodním sportovním právem. Pokud ne, může Sparta slavit.

  2. Doteď tady jen samej rasismus (oboustranej), černoši, běloši, Západ, Východ, čeští proletáři, kapitalisti a zastydlí komunisti, nenávist, klubová láska….! Ale tahle kausa: “stát” versus Haškovic familie, to je něco úúúplně jiného, to má grády a u toho se ještě pobavíme. Věřím, že to velkou rodinu slátanců i přes možné zítřejší vypadnutí, ještě dožene k orgasmu!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?