Spojte se s námi

Fortuna liga

Haraslín, Kuchta, Panák? Určitě! Spartu ale překvapivě táhne ještě jeden méně nápadný hráč…

Pražská Sparta v nové sezoně pokračuje ve formě z loňského ročníku a tvrdě bojuje o obhajobu mistrovského titulu. Hodně se píše o hráčích, kteří jí k tomu dopomáhají, na jednoho se ale možná trochu zapomíná…

Publikováno

dne

Pražská Sparta v nové sezoně pokračuje ve formě z loňského ročníku a tvrdě bojuje o obhajobu mistrovského titulu. Hodně se píše o hráčích, kteří jí k tomu dopomáhají, na jednoho se ale možná trochu zapomíná…

Ano, Lukáš Haraslín, Jan Kuchta, Filip Panák, Ladislav Krejčí nebo třeba Lukáš Sadílek, to jsou bezpochyby velké opory Sparty. Ať už letošní nebo i té z minulé sezony. Je tu ale jedno nové jméno.

Matěj Ryneš. 22letý mladík se po hostování v Hradci Králové nenápadně vrátil do kádru Sparty a postupně si v něm říká o stále větší slovo. Bylo to vidět v derby i v posledním utkání s Plzní.

V něm měl Ryneš lví podíl na první brance Pražanů, když skvělou přihrávkou vysunul na levém křídle Haraslína, jenž nabil Qazimovi Lacimu, který se ve vápně nemýlil.

Ryneš v posledních duelech na pozici levého wingbeka vytlačil ze sestavy reprezentanta Jaroslava Zeleného a trenérovi Brianu Priskemu vloženou důvěru splácí měrou vrchovatou.

Na Letné tak poněkud v tichosti roste možná nová hvězda českého fotbalu. Ryneš je příkladem poctivého hráče, který se svou pílí, trpělivostí a pokorou postupně propracovává až na vrchol.

Kouč Priske svého svěřence neváhal pochválit. „Dělá velké kroky kupředu. O jeho ofenzivních kvalitách víme, už minulé léto a v průběhu hostování v Hradci jsme jeho kvality viděli,“ uvedl trenér Sparty na tiskové konferenci.

A dodal: „Teď ovšem zlepšil také defenzivní činnost a přidal na intenzitě. Má za sebou obrovský kus práce. Opravdu mě baví sledovat, jak se zlepšuje. (Proti Plzni) odehrál výborné utkání.“

Je vidět, že Ryneš se pomalu, ale jistě stává jednou ze sparťanských opor. Pokud si svou výkonnost udrží a bude se ještě zlepšovat, může si sparťanský trenér Priske a s ním i letenští fanoušci mnout ruce.

Zdroje: AC Sparta Praha, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené