Spojte se s námi

Fortuna liga

Hapal: Pro nasazení Frydrycha mám svůj důvod, který si nechám pro sebe. Nevím, proč by měl jít Pojezný hostovat

Baník Ostrava prohrál ve šlágru kola na hřišti pražské Slavie 0:1, ačkoliv výsledek trochu zkresluje, protože rozdíl mohl být i vyšší. Jak trenér Hapal vysvětloval nasazení stoperské trojice?

Publikováno

dne

Baník Ostrava prohrál ve šlágru kola na hřišti pražské Slavie 0:1, ačkoliv výsledek trochu zkresluje, protože rozdíl mohl být i vyšší. Jak trenér Hapal vysvětloval nasazení stoperské trojice?

Baník přiváděl Karla Pojezného v zimě 2022 s velkým potenciálem. Mladý stoper z Jihlavy patřil k tomu nejlepšímu, co druhá liga na stoperu nabízela, údajně jej měla monitorovat i pražská „S“.

Jaro strávil na hostování v Pardubicích, minulou sezónu už strávil v Baníku. A nastupoval celkem pravidelně, odehrál 28 zápasů ve Fortuna lize a k tomu 2 v Mol Cupu.

Pro nové hráče 200 Kč zdarma

K tomu vstupní bonus až 2 000 Kč

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V nové sezóně ale jen zahřívá lavičku. Baník totiž v létě přivedl Filipa Blažka ze slovenské Skalice, kterému Pavel Hapal dává přednost. S výjimkou dvou zápasů ve čtyřobráncové formaci postavil trenér Baníku stoperské trio Blažek – Bitri – Lischka.

Když se před Slavií zranil levonohý stoper David Lischka, očekávalo se, že by talentovaný levonohý Karel Pojezný, který v letošní sezóně odehrál jen 26 minut, mohl konečně dostat šanci.

Jenže Hapal se rozhodl jinak a na levého stopera poslal zkušeného Michala Frydrycha. „Rozhodli jsme se pro zkušenějšího hráče. Máme k tomu nějaký důvod, který si nechám pro sebe. Frýďa to zvládl, v zadních řadách patřil k těm lepším, ne-li nejlepším hráčům,“ uvedl Hapal na tiskové konferenci.

U Pojezného by však byla velká škoda, kdyby celý podzim strávil jen vysedáváním na lavičce. A vzhledem k tomu, že je v Baníku momentálně až stoperem číslo 5, nabízí se odchod na hostování. O tom však Hapal nechce ani slyšet.

„Nevím, proč pořád všichni přemýšlí o tom, že by měl Karel Pojezný odejít na hostování. Samozřejmě si všichni přejí, aby hrál, ale musí se rvát o místo v sestavě. Nemáme deset stoperů, máme jich pět, teď kvůli zdravotním problémům Lischky jen čtyři. Začali jsme hrát v trojce, takže si nemůžeme dovolit pustit stopera,“ vysvětloval Hapal.

Zdroj: FC Baník Ostrava

Reklama

Oblíbené