Hancko si užívá sparťanskou jízdu: Jakmile se mi začalo dařit, začalo se dařit i celému mužstvu

Bez nadsázky lze říci, že slovenského stopera Dávida Hancka jsou v posledních týdnech plné noviny. Nejen v České republice, kde rodák z Prievidze obléká rudý dres Sparty, ale i v jeho domovině, kde upoutal oči sportovních novinářů. Velký rozhovor s ním udělal Ján Jesenka ze serveru sport.sk, z něhož je nyní citováno.

Zdroj: sparta.cz

Dávid Hancko zažívá nejspíše nejlepší období svého života. Daří se mu nejen na fotbalovém hřišti, ale i v soukromí, k čemuž jistojistě přispívá i přítelkyně Kristýna Plíšková, známá tenistka.

“V otázce fotbalu a soukromého života musím říct, že si to opravdu užívám. Podřídil jsem tomu všechno. Přestal jsem řešit věci, co si kdo myslí a říká, co se o mně píše. Soustředil jsem se jen na sebe a svou hru. Tvrdě jsem na sobě pracoval a vše, co přišlo, je hlavně kvůli tomuto nastavení,” říká kmenový hráč Fiorentiny.

Pod trenérem Jílkem Hancko příliš prostoru nedostával, naopak Václav Kotal na něm obranu staví. Dokonce o něm prohlásil, že je to vyložený vůdce týmu, který kolem sebe vytvořil partu, co táhne za jeden provaz. Takových slov si Hancko náležité váží.

“Jednoznačně to vnímám jako velký kompliment. Pokud máte pouze 22 let a něco takového o Vás poví trenér Sparty, je to úžasné.”

“Dovolím si něco povědět v kabině, mužstvo trochu nahecovat, následně se samozřejmě co nejvíc snažím pomáhat spoluhráčům na hřišti. Tam se vždy pokusím strhnout mužstvo svým výkonem,” vrací se ke své roli vůdce.

Po vítězném finálovém utkání MOL Cupu o něm Ladislav Krejčí prohlásil, že doufá, že Sparta dotáhne přestup Hancka na Letnou, neboť právě on je stavební kámen týmu, bez kterého by získat pohár Sparta nedokázala. Co na to Hancko?

“(Smích) Bylo to v euforii po vítězném zápase v poháru a bylo to myšleno tak trochu ze srandy. Na druhou stranu, něco pravdy na tom je. Jakmile se mi totiž začalo dařit, tak se začalo obdobně dařit i celému týmu. Jsem rád, že to tak je, a v kabině i na hřišti si to opravdu moc užívám.”

A co sám hráč říká na výrazně propírané téma ‘přestup z Fiorentiny do Sparty’?

“Zatím k tomu nemůžu moc říct. Vůbec nic není jisté. Už jsem se vícekrát vyjádřil v tom smyslu, že bych rád ve Spartě zůstal. Nyní vše závisí na tom, zda dojde k dohodě na úrovni klubů. Jde to mimo mě, já musím jen čekat, zda to vyjde. Kdybych zůstal ve Spartě, měl bych velkou radost. Je to mé zbožné přání.”

Zbožné přání je to nejen jeho, ale i naprosté většiny sparťanských fanoušků.

Zdroj: Sport.sk

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vitrína dneška: Malík se bojí veřejnosti, Sparta hledá lepší dorostence

Zástupce vedení české fotbalové asociace se bál jít do pořadu na veřejnoprávní televizi. Rudý motor se zadrhl, Sparta po porážce v Plzni padla ostudně doma s Českými Budějovicemi.

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.