Dávid Hancko se podzimem protrápil. Nikoli výkonnostně, ale díky četným zraněním. Nyní v rozhovoru pro web Sparty promluvil o stavu jeho kolene i o spolupráci s mladíky z obrany.

Hráči i realizační tým si mnoho volna po Vánocích neužili. Dávid Hancko už ale podobný systém zažil v Itálii.
„Je to hodně specifické, ale už jsem takovou sezonu zažil v Itálii, kde jsme měli pauzu po Vánocích jen pár dní. Takže jsem věděl, jaké to bude. Je to trochu nepříjemné, protože ty terény možná nebudou ideální, ale na druhou stranu zápasy o body nás nejvíc baví.”
Slovenského reprezentanta dlouhodobě trápí zranění kolene. Kvůli problémům s ním vynechal velkou část podzimní části.
„Není to stoprocentní, ale pokrok oproti tomu, jak jsem se cítil v létě nebo v průběhu podzimu, tak jsem na tom mnohem lépe. Zvládám plnou zátěž v tréninku i v zápase.
Nyní ale doufá, že na jaře bude plně k dispozici a pomůže Spartě v boji o titul.
„Občas cítím, že koleno reaguje, musím být opatrný a každý den na tom pracovat v posilovně. Je to na dobré cestě a na jaře týmu pomůžu.”
Hancko v posledních zápasech nastupoval v trojčlenné obraně s mladým Martinem Vitíkem a Dominikem Plechatým.
„Trénujeme spolu, už jsme něco odehráli a nedostali gól, takže super. Snažíme se podporovat, být aktivní a funguje nám to. Liga nás prověří, ale jsme na to připravení a těšíme a na start ligy.”
Zdroj: Sparta.cz