Reklama

Hadí vzor na dresech Interu Milán. Co znamená?

Někteří fanoušci Interu Milán kritizují firmu Nike za design dresů pro novou sezónu. Jde podle nich o porušení tradice, jelikož dres není klasicky pruhovaný. To je sice pravda, ale had je úzce spjat s historií tohoto klubu a vlastně celého města Milán.

Vzhled hadí kůže byl vytvořen pixelovanými pruhy, které kombinují dva různé tóny modré barvy, královské a námořní, s černou. Tento detail má být oslavou milánského symbolu – hada Biscione.

Biscione je heraldické zvíře (obří had), které je vyobrazeno ve znaku města Milána, Milánského vévodství a vlastně celé Lombardie. Odtud se dostal i do znaku Interu. Má to být vyobrazení úcty k italským tradicím. Opoziční AC totiž spoluzakládali Angličané, tehdy jako fotbalový a kriketový klub.

Samotný had má symbolizovat vytrvalost, trpělivost a reflexi. Poprvé se ve znaku Interu objevil už v roce 1928. Největší roli měl ale ve znaku v letech 1979-1990. Klub tehdy odložil obvyklý kruh FCIM, který nahradil štít a na něm had.

Pokud jste fanoušky Interu, tyto dresy se vám nelíbí, a myslíte, že si od hada odpočinete alespoň při venkovních zápasech, musíme vás zklamat.

Tento návrh každopádně návrat do historie je. Podobný dres nosili v sezóně 2010-2011 hráči jako Eto’o, Sneijder nebo kapitán Zanetti.

Zdroj: Wikipedia, Twitter

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené