Spojte se s námi

Evropská liga

Gudas: Kuchta se mi hrozně líbí. Jede na hraně, ale umí se na tom pohybovat

Poslední týden byl primárně kritizován a zároveň spojován s odchodem ze Sparty. Trochu černé období Jana Kuchty za něj vyřešili jeho spoluhráči, když ve čtvrtek vyřadili v cestě do Evropské ligy Dinamo Záhřeb. A samotného Kuchtu chválí Radko Gudas.

Publikováno

dne

Poslední týden byl primárně kritizován a zároveň spojován s odchodem ze Sparty. Trochu černé období Jana Kuchty za něj vyřešili jeho spoluhráči, když ve čtvrtek vyřadili v cestě do Evropské ligy Dinamo Záhřeb. A samotného Kuchtu chválí Radko Gudas.

Jan Kuchta byl odjakživa útočníkem, kterého chcete mít v týmu a rozhodně nechcete hrát proti němu. Brankáře i obránce nenechá klidné nepříjemným presinkem, občas jejich nervy testuje i slovním atakem.

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

U reprezentačního útočníka hodně záleží, v jaké je zrovna náladě. V sezónách mívá období, kdy je nezastavitelný a opravdu prospěšný týmu, pak ale měsíc vypadá znuděně a na hřišti spíše překáží.

Ze startu ročníku platí spíše druhá varianta. Kuchta sice dvakrát udeřil proti Pardubicím a jednou do sítě Teplic, ve velkých zápasech ale výkonnostně i střelecky mlčí. Zvláště dvojzápas s Kodaní mu nevyšel.

„Mně se hrozně líbí. Jede na hraně, někdy přestoupí, ale umí se na tom pohybovat. Je vidět, že je to zkušený borec,“ řekl v pořadu Footcast Radko Gudas.

Zkušený český hokejista skvěle definoval Kuchtu ve formě. A že nyní není v pohodě je znát na tom, že se na hraně aktuálně pohybovat neumí. Dostává pod tlak i protihráče, v odvetě s Kodaní je například dvakrát seřval, když mu v dobré šanci nenahráli.

Dvě tváře Kuchty jsou poměrně paradox. Jeho největší zbraň je bojovnost pro spoluhráče, avšak zároveň když je v nepohodě, kabinu rozděluje. Hodně jeho bývalých spoluhráčů či trenérů potvrdilo, že je to s ním často hodně těžké, že potřebuje cítit důvěru a důležitost.

„Má super momenty pro tým. Sám ví, že aby se útočník dostal k míči není vůbec lehké. On jakoukoli situaci dokáže otočit na svoji stranu a pomůže tím týmu. Nebavím se o gólech, spíše ten dravý pohyb a jak se rve o míče,” pokračoval hokejový reprezentant.

A svou lepší tvář ukázal v odvetě s Dinamem Záhřeb. Nebyl sice zdaleka nejlepším hráčem na hřišti, ale přispěl k povedenému týmovému výkonu, který byl díky pozdnímu zásahu Victora Olatunjiho postupový.

„Líbí se mi, vnímám ho moc dobře a pro Spartu je pro mě nepostradatelný,“ dodal Gudas.

Zdroj: Footcast

Reklama

Oblíbené