Spojte se s námi

Bundesliga

Guardiola: Sancho se nechtěl porvat o šanci v Manchesteru City, proto odešel do Dortmundu

Zveřejněno

dne

Španělský trenér Pep Guardiola se domnívá, že Jadon Sancho, anglická hvězda zářící v dresu německého Dortmundu zvolila lehčí cestu, protože se bála konfrontace v týmu Manchesteru City.

Embed from Getty Images

“Nechtěl se zúčastnit výzvy, zda se prosadí v Manchesteru City,” myslí si Pep Guardiola. Osmnáctiletý talent odešel před rokem a půl do německého Dortmundu, kde se rozehrál ke skvělým výkonům.

Ty jej paradoxně mohou přivést zpět na Ostrovy, pokud se jej rozhodne některý z anglických velkoklubů odkoupit. Pozici v týmu byl však měl již mnohem lepší, než jakou ji měl jako mladík v akademii Manchesteru City.

“Nechtěl se zde porvat o to, zda se dostane či nedostane do ‘A’ týmu. Rozhodl se odejít do Dortmundu. A tam mu to vyšlo. Je to pro něj perfektní. Mohu mu jen pogratulovat,” říká Guardiola.

“Podává tam extrémně dobré výkony. Co by se mohlo dít, kdyby hrál u nás? Nevím. Nevím, zda by se prosadil v porovnání s ostatními, nevím, zda by hrál,” nechce se pouštět do spekulací manažer City.

Je třeba říci, že mladíci jako Zinchenko anebo Phil Foden, kde zejména druhému jmenovanému je předpovídána velká budoucnost, se na hřiště v ostrém zápase moc nedostanou.

Pokud by s hracím časem paběrkoval podobně i Sancho, nejspíše by se v hráče, kterým momentálně je, nikdy nevyvinul. Je vidět, že nejspíše zvolil správně. A kdo ví, třeba se do Anglie brzy vrátí, ale už jako velký fotbalista, nikoliv stále pouze hráč z kategorie nadějných hvězdiček.

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama