Guardiola: Nejsem nejlepší trenér na světě. Dejte mi tým, který není jako Manchester City, a přestanu vyhrávat

Španělský stratég je dlouhodobě považován za jednoho z nejlepších trenérů na světě, ne-li přímo za toho nejlepšího. Guardiola se tak ale necítí. Naopak dle jeho slov existuje mnoho koučů, kteří jsou lepší, než je on sám.

Embed from Getty Images

Ať už Pep Guardiola trénoval kdekoliv, vždy všude vyhrával trofeje. Nejinak je tomu v Manchesteru City. I to jest důvodem, proč je považován za jednoho z nejlepších trenérů na světě. Koneckonců dokázal vyhrát osmkrát ligu napříč Španělskem, Německem i Anglií a dvakrát se radoval i ze zisku trofeje pro vítěze Ligy mistrů.

„Jaký je nejlepší trenér na světě? Já se tak nikdy necítil. Když jsem s Barcelonou vyhrál šest titulů anebo treble, necítil jsem se jako nejlepší. Vyhrával jsem díky tou, že jsem měl v týmu velkolepé hráče ve velkolepých klubech,“ nechal se slyšet kouč Manchesteru City.

„Jsou jiní neuvěřitelní manažeři, kteří nemají takové hráče a nejsou v tak velkých klubech. Já jsem dobrý trenér, ale rozhodně ne nejlepší. Dejte mi tým, který není jako Manchester City, a vyhrávat přestanu,“ dodal Guardiola.

Vyjádřil se však také na adresu Liverpoolu. „Trvalo jim čtyři nebo pět let než v minulé sezoně poprvé získali trofej. Byl to proces. Noví hráči, investice… A nyní jsou nejlepším týmem na světě,“ ocenil Guardiola nezastavitelnou mašinu pod vedením Jürgena Kloppa.

„Někdy lidé věří, že když jste Pep Guardiola, Jürgen Klopp nebo jiné velké jméno, tak musíte vyhrávat všechny tituly každou sezony s 2000 miliony body a stejným počtem gólů. Někdy to ale není možné. Někdy kvůli soupeři, někdy z jiných důvodů. Žádný tým v žádném sportu nikdy nevyhrál všechny trofeje každou sezonu,“ pokračoval kouč Citizens.

„Chtěl bych s Manchesterem City vyhrát Ligu mistrů. Je to můj sen. Nyní se připravujeme na Real Madrid a uvidíme, jak to zvládneme. Tento proces, tyto dva týdny přípravy, je nejšťastnější činností mé profese. Zkoumáme, co můžeme udělat tak, abychom je porazili,“ zakončil rozhovor Pep Guardiola.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..