Spojte se s námi

Serie A

Gonzalo Higuaín posledním chybějícím kouskem v Gattusově skládance jménem AC Milán?

Zveřejněno

dne

Před začátkem minulé sezony investovalo milánské AC přes 60 milionů do posílení útoku, když přišel Nikola Kalinič a André Silva. Ani jeden se neprosadil a oba vyřadil ze hry talentovaný odchovanec Patrick Cutrone, který se stal nejlepším střelcem AC. Obě loňské posily už jsou pryč z klubu a namísto nich přišel do útoku argentinský kanonýr Gonzalo Higuaín. Přestože se zatím v soutěžním zápase gólově neprosadil, tak naznačil, že by mohl do AC Milán přinést i jiné věci, než jen góly. 

Embed from Getty Images

Útok. Jedna z věcí, která v minulé sezoně v Gattusově týmu skřípala. Milionové posily naprosto selhaly. Vždyť Kalinič odehrál 41 utkání a vstřelil jen 6 branek a přidal 6 asistencí. Za 25 milionů eur by člověk od hráče asi čekal trochu jiná čísla. A talentovaný André Silva sice neodehrál tolik minut, ale celkově i ze střídačky naskočil do 40 utkání a přidal 10 gólů a 2 asistence. To sice není špatné na to, že moc nehrál od začátku, ale ani výkony nebyly úplně ideální a přestože má Silva nejspíše to nejlepší před sebou, tak by opět člověk od hráče za 40 milionů čekal trochu jiné statistiky a jiné výkony. A jestliže Kalinič, který byl Gattusem kritizován za svůj přístup, byl před Silvou upřednostňován, tak je víceméně jasné, kde u Portugalce byla největší chyba.

Oba pak triumfnul mladík Patrick Cutrone, který si připsal během celé sezony na své konto 18 branek ve všech soutěžích a teprve ve 20 letech se tak stal v sezoně nejlepším střelcem slavného AC. K tomu přidal 6 asistencí. Na dvacetiletého kluka velice slušná čísla, že ano?

Ale aby nebyl na Cutroneho vyvíjený takový tlak a aby nemusel dvacetiletý mladík táhnout gólově tak velký klub, tak bylo jasné, že bude muset přijít další útočník. Nutno podotknout, že opravdu světový útočník chybí klubu nejspíše od roku 2012, kdy odešel Zlatan Ibrahimovič. A vedení AC Milán se činilo, když přitáhlo kanonýra Gonzala Higuaina, který střílel góly prakticky všude, kde působil. Jeho statistiky vypovídají o všem. Stačí se na ně podívat:

  • Real Madrid → 264 utkání, 122 gólů, 56 asistencí
  • Neapol → 147 utkání, 92 gólů, 26 asistencí
  • Juventus → 105 utkání, 55 gólů, 12 asistencí
  • Reprezentace Argentiny → 75 utkání, 31 gólů

Embed from Getty Images

Za milánské AC sice ještě v soutěžním utkání Higuain neskóroval, jelikož jeho branku proti AS Řím mu rozhodčí po kontrole na videu kvůli těsnému ofsajdu neuznal. Přesto ale už ukázal, že jeho přínos nebude jen v gólech. Koneckonců, v právě již zmíněném utkání proti AS Řím se v 95. minutě zachoval geniálně a nesobecky, když za obranu fantasticky nahrál mladíkovi Cutronemu, který vstřelil gól a zajistil tak tři body svému klubu.

V čem všem tedy jeho přínos tkví? AC zatím odehrálo v lize pouze dva duely. Proti Neapoli a AS Řím. Už proti Neapoli šel Higuainův přínos spatřit v tom, že se na hrotu osamoceně rval jako lev. Dokázal vyhrávat souboje, podržet míč, uklidnit hru, rozdávat dobré přihrávky a vybojoval na svou osobu několik nedovolených zákroků a nutno podotknout, že spoustu jich páni rozhodčí přehlídli. To je oproti minulé sezoně ohromný rozdíl, jelikož Kalinič, Silva a ani Cutrone tuto pozici osamoceného hráče na hrotu nedokázali takto komplexně zvládat.

Nutno podotknout, že právě díky Higuainovi komplexnosti může Gattuso chtít po svých svěřencích kombinačnější styl fotbalu s rozvíjením útočných akcí už od obránců s trpělivostí a klidem. Není pochyb o tom, že góly od Higuaina teprve přijdou, ale nutno vyzdvihnout právě ty vlastnosti, které přinášejí AC Milán ovoce už nyní.

Další výhodou je, že mladík Cutrone se má od koho učit. Na světě není mnoho lepších střelců, než je zkušený Argentinec. Italská vycházející hvězda se rozhodně bude chtít prosadit i přesto, že v týmu je takový hráč, jako je Higuain a bude to mít tedy o mnoho těžší, než v minulé sezoně. To znamená logicky více tvrdé práce a větší snahu. A poslední zápas proti AS Řím, kdy právě Higuain nahrával v poslední minutě nastavení na vítězný gól Cutronemu, naprosto perfektně ukázal, že oba hráči spolu dokáží koexistovat a fungovat na hřišti společně, což by se mohlo stát další obrovskou zbraní AC.

Embed from Getty Images

Za předpokladu, že dokáže Gattuso zajistit rovnováhu týmu tak, aby Higuain nebyl v útoku od spoluhráčů izolovaný, tak je dost reálné, že bude AC střílet hodně gólů. Přeci jen, hráči jako Suso, Calhanoglu či Bonaventura jsou dobrými hráči nejen do kombinace, ale umí i vytvářet hodně šancí. Vždyť například Calhanoglu jen v posledním zápase proti AS Řím dokázal vytvořit hned 7 šancí, což je více, než dokázali všichni Římané za celý zápas. Mimoto umí všichni tři i střílet góly a pokud si vše sedne a hráči si budou rozumět, dá se očekávat, že AC bude letos silné.

Gattuso tak konečně může naplno využívat technickou kvalitu svých svěřenců a hrát tak fotbalovým stylem, jaký už na San Siru dlouho chybí. Má-li se AC Milán nadále zlepšovat a vrátit se, kam patří, tak není pochyb o tom, že by v tom Higuain měl hrát klíčovou roli. Příchod argentinského útočníka je pro AC Milán rozhodně obrovským ziskem.

 

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Serie A

Rudi Garcia: Mario Balotelli mi připomíná Francesca Tottiho

Zveřejněno

dne

Trenér Olympique Marseille Rudi Garcia tvrdí, že vidí kousek Francesca Tottiho v italském útočníkovi Balotellim.

Mario Balotelli se teprve nedávno připojil k Marseillskému fotbalovému týmu. Po nepříliš povedeném podzimu v dresu Nice se u nového zaměstnavatele uvedl skvělými výkony. Během svých prvních třech utkání Balotelli skóroval hned dvakrát.

“Mario mi svým bravurním čtením hry trochu připomíná italského legendárního fotbalistu Tottiho,” řekl pro Il Tempo bývalý trenér AS Řím.

“Může pro nás být rozdílovým hráčem. Hraje velmi dobře a do týmu zapadl prakticky ihned.”

“Mario je skvělý i v obrané činnosti, dokáže vybojovat spoustu míčů a má skvělou rozehrávku. Věděli jsme, že do našich plánů výborně zapadne ještě, než byl přestup oficiální.”

“Je to kvalitní hráč a je šťastný, že tu může být s námi,“ zakončil rozhovor čtyřiapadesátiletý trenér.

Pokračovat ve čtení

Serie A

Pirlo a Kaká mohli pomáhat Monze do vyšších lig. Ředitel Adriano Galliani však s jejich angažováním neuspěl

Zveřejněno

dne

Adriano Galliani v nedávném rozhovoru potvrdil, že se snažil přesvědčit brazilského legendárního fotbalistu, aby se připojil k Monze.

Celá situace se údajně odehrála vloni v říjnu, kdy bývalý úspěšný funkcionář AC Milan pozval někdejšího parťáka z lombardského klubu na večeři, kde se jej snažil přesvědčit, aby se ještě na sezónu vrátil k fotbalu a pomohl Monze. Kaká se ale omluvil a odmítl nabídku s tím, že chce teď trávit více času s dětmi.

“Řídím tento klub se stejným nadšením, s jakým jsem řídil AC Milan,“ prozradil čtyřiasedmdesátiletý Ital.

“Leden jsme zakončili s třiceti úspěšnými přestupy. Zaznamenali jsme šestnáct příchodů a čtrnáct odchodů. Všechny ředitele a prezidenty jsem k diskuzi zval k sobě domů, stejně jako před lety v Miláně.“

“Když jsem telefonoval sportovnímu manažerovi Neapole Giuntolimu, abych se zeptal na dostupnost Armanda Anastasia, tak celou situaci zastavil až Ancelotti.“

“Při naší diskuzi jsme prohodili i pár vtipů. Řekl jsem mu, že Kaká a Pirlo jsou dva hráči, o které velmi stojím. Kaká mi v říjnu řekl jasně ‘ne’. Snažil jsem se jej přesvědčit, aby se připojil k Monze, ale on nechtěl opustit Sao Paulo a své děti.“

“Měl jsem spoustu nabídek od mnoha skvělých klubů, ale vždy jsem je odmítl. Nemohl bych zradit AC Milan a postavit se proti nim. Strávil jsem zde třicet jedna let. Teď jsem se vrátil domů, do místa, kde jsem se narodil.“

Adriano Galliani byl jmenován výkonným ředitelem ihned poté, co v loňském roce klub získal Silvio Berlusconi.

Fotbalový klub z Monzy v letošní sezóně trénuje další bývalá milánská akvizice Cristian Brocchi. Momentálně je klub na nejlepší cestě do vyřazovacích zápasů Serie C.

Pokračovat ve čtení

Serie A

Kessie: Cítím se tu skvěle, chtěl bych přivést AC Milan zpět do Ligy mistrů

Zveřejněno

dne

Střední záložník AC Milan vyjádřil svou vůli zůstat v AC Milan i přesto, že o něj v posledních dnech projevili zájem přední kluby evropské scény.

Podle anglického tisku Daily Star hodlá Chelsea na vedení AC Milan přitlačit způsobem, že pokud do jejich klubu nebudou chtít pustit Francka Kessieho, tak neumožní přestup Tiemoua Bakayoka opačným směrem. Bakayoko je ve městě módy na hostování s následnou opcí za třicet pět milionů eur.

Mezitím Corriere dello Sport přišlo s tvrzením, že nejstarší milánský fotbalový klub se reprezentanta Pobřeží slonoviny bude chtít zbavit dobrovolně, aby stabilizoval rozpočet, což by znamenalo uklidnění situace ohledně finančního fair play.

Nicméně, Kessie se těmito spekulacemi rozhodně nenechává vyvést z míry a vypadá to, že je na severu Itálie spokojený.

“Tady v Miláně mám smlouvu na pět let a momentálně nemám jediný důvod smlouvu nedodržet, “ řekl pro SportMediaset stále teprve dvaadvacetiletý talentovaný záložník.

“Máme skvělého trenéra, který pro nás dělá všechno, a my stojíme za ním. Cítím se zde báječně a mým snem je přivést AC Milan zpět to Ligy mistrů.“

Dále se The Tank vyjádřil k sobotnímu utkání mezi AC a Atalantou, které pro něj osobně bude velmi pikantní, neboť právě z Bergama před dvěma lety přestoupil Kessie do AC Milan.

“Jsem moc rád, že se opět vrátím do Bergama. Přicházím sem jako nepřítel, ale stejně je to krásný pocit. Zahrát si opět na tomto stadionu a podívat se fanouškům do tváří. Moc se těším.“

“Skórovat zde vloni bylo velmi speciální, tehdy jsem svou branku neslavil a neslavil bych ji ani teď,“ zakončil rozhovor defenzivně laděný talentovaný záložník.

Pokračovat ve čtení
Reklama

Ruik Football Talk

Reklama

Oblíbené