Gólová mašina střílí dál! Sima dvěma góly sestřelil Liberec

Slavia zvládla domácí zápas s Libercem a po výhře 3:0 má stále náskok pěti bodů na druhou Spartu. V zápase opět zářil Abdallah Sima, který dvěma góly potvrdil vynikající formu.

Zdroj: slavia.cz

První šanci měl v šesté minutě Lukáš Provod, z úhlu ale mířil jen do boční sítě. Ve 13. minutě se v tutové šanci ocitl Jan Kuchta, ve skluzu však poslal míč jen do tyče. Liberec se do první šance dostal po chybě Davida Zimy, Jan Matoušek ale nájezd na Ondřeje Koláře neproměnil, reprezentační gólman ho pravou rukou vychytal.

Sešívaní šli do vedení ve 24. minutě, kdy se po rohovém kopu hlavou prosadil Abdallah Sima. Následovala patnáctiminutovka, ve které byl Liberec lepší, do zakončení se ale nedostával.

Ve 42. minutě mohl mladý Senegalec Sima udeřit podruhé, tentokrát však bránu netrefil. V nastavení první půle se Slavia přeci jen dočkala druhého gólu, po centru Lukáše Masopusta stačilo Peteru Olayinkovi hlavou trefit prostor mezi třemi tyčemi. Do kabin se tak šlo za vedení Slavie 2:0.

Úvodní desetiminutovka druhá půle byla plná faulů a přerušení, až v 61. minutě střílel z voleje Kamso Mara, trefil ale jen střed brány Slavie. V 72. minutě se po pěkné kombinaci dostal ke střele Lukáš Provod, obrana Liberce však jeho pokus zblokovala.

Dvě minuty nato Slavia udeřila potřetí, po pasu Lukáše Masopusta se z malého vápna podruhé v zápase trefil Sima. Liberec se v závěru pokoušel alespoň snížit, defenziva Slavie ale držela a zápas tak skončil 3:0.