Gólman šel v dresu nakoupit do sámošky u stadionu. Tak slaví neligový klub postup do 3. kola FA Cupu

Marine FC je maličký klub z města Crosby z hrabství Merseyside, ze stejného hrabství jsou třeba známější Liverpool nebo Everton. Ve 2. kole FA Cupu se jim podařilo rozhodnout o postupu ve 120. minutě prodloužení, co to pro klub a hráče znamená dělá fotbal, fotbalem.

Zdroj: Twitter – @StuartWilksHeeg

Marine hostili na domácím stadionu Havant & Waterlooville, hosté v 88. minutě dostali červenou kartu a museli dohrávat v deseti. Základní hrací doba skončila bezbrankovou remízou 0-0 a pokračovalo se do prodloužení.

Ve 120. minutě rozhodl jedinou brankou utkání kapitán Niall Cummins, na stadionu a v jeho okolí vypukla doslova euforie.

Dosavadní klubový rekord je právě postup do 3. kola FA Cupu, což se Marine FC povedlo naposledy v sezóně 1992/93. Nyní rekord vyrovnali a mohou ho v případě dalšího postupu prolomit.

V předchozích kolech Mariners vyřadili týmy jako Chester nebo Colchester. Colchester hraje League Two, což už je profesionální soutěž, kde hráči v průměru berou £1100 týdně (údaj je z roku 2016).

Po takové výhře se samozřejmě muselo začít slavit, ne jen na hřišti, ale i v kabině. Po zápase byl 20letý gólman domácích Passant, vyslán na nákup do nejbližšího obchodu, kam zamířil ještě v dresu, pouze si přezul kopačky.

Brankář Passant slavil v den výhry ještě své 20. marozeniny, takže hráči slavili, jak postup, tak i kulaté narozeniny jejich gólmana. Jak se v Anglii slaví se podívejte sami.

Velice sympatický neligový klub se těší na další kolo, přejme jim jen to nejlepší a nejlépe, další postup!

Zdroje: Wiki, Livesport, Twitter- Marine Football Club, Twitter – Stuart Wilks-Heeg, Twitter – Dominic Savage