Gesto ve špatný čas. Proč se k němu přidal i Liverpool?

Anglická Premier League má sice přestávku, ale mezi nejlepšími kluby soutěže těžce přituhuje. Když už to nemůže být na fotbalovém hřišti, tak je to na poli funkcionářském. Nejlepší kluby soutěže se podle anglického tisku spojily a u mezinárodní arbitráže v Lausanne se přimlouvají za to, aby Manchester City nehrál příští ročník Ligy mistrů.

Embed from Getty Images

Když se k protestu přidaly kluby, které by tímto zákazem získaly větší šanci dostat se do nejlepší evropské soutěže, to se dá, i když těžce pochopit, ale že se k nim připojil jasně vedoucí tým soutěže, nad tím zůstává rozum stát.

UEFA potrestala Manchester City za porušení finančního fair play a licenčních předpisů v únoru tohoto roku dvouletým zákazem startu v evropských pohárech a pokutou v přepočtu tři čtvrtě miliardy korun.

Manchester City se odvolal do již zmiňovaného Lausanne a do konce června se jejich odvolání mělo řešit. Ovšem sportovní soud se neschází kvůli nekontrolovatelnému šíření koronaviru a je možné, že do konce června nerozhodne. No a pokud se tento případ bude dále protahovat, tak by Citizens příští rok mohli Ligu mistrů hrát.

To ovšem nechtějí Leicester, Manchester United, Tottenham, Arsenal, Wolverhampton a Chelsea dopustit, protože by jim ubyl soupeř a někdo z nich by se tam mohl z pátého místa probojovat. K těmto mužstvům se nepřidal jediný Sheffield United, což mu určitě slouží ke cti.

Manchester City se totiž momentálně nachází se ziskem 57 bodů na druhém místě tabulky a má dvanáctibodový náskok na páté místo, které už v anglické lize neznamená účast v Lize mistrů. Mimochodem, na tomto pátém místě se nachází shodou okolností jeho městský rival Manchester United, který má odehrán ještě o jeden zápas více. Takže je už teď jasné, že účast v příštím ročníku Ligy mistrů by mohl tomuto mužstvu odepřít jen zamítnuté odvolání, nikoliv postavení v tabulce.

Možná opravdu soud zakáže Manchesteru City hrát v evropských soutěžích a potvrdí rozhodnutí UEFY, ale určitě ne na základě nějakého zbožného přání některých týmů. Je velmi smutné, že když si tyto týmy neumí vybojovat účast na trávníku, tak se sníží k takovým krokům.

Jistě, všechno je o penězích a Liga mistrů je velmi lukrativní pro každý klub, který se do ní dostane. Ovšem dostat se tam kvůli rozhodnutí soudu, to se dá ještě pochopit, ale poslat k soudu vyjádření, aby rozhodl tak, jak chci já, to už zavání vyhlášením otevřeného fotbalového nepřátelství všech proti Manchesteru City.

Nejvíc zarážející je na této „přímluvě“ do Lausanne skutečnost, že ke všem těmto mužstvům se přidal, pokud se soutěž dohraje, už jasný mistr letošního ročníku FC Liverpool. Jestli ho k tomuto neprozíravému kroku vedla frustrace z vypadnutí v osmifinále letošního ročníku Ligy mistrů se španělským Atlétikem Madrid, nebo cokoliv jiného, tak to rozhodně nebylo příliš šťastné rozhodnutí.

Přece šéfové „REDS“ musí vědět, že takové gesto je spíše přáním klubů, které by těžily z toho, kdyby byl tým z Manchesteru potrestán. Jestli je to kvůli tomu, aby nevyčníval jejich klub z řady, tak je to špatné a neprozíravé řešení. Vrhá to nyní na, v současné době nejlepší anglický klub, velmi špatné světlo.

Pokud nedá vedení jasné vyhlášení, proč tak učinilo, tak by mohl hodně ztratit ze svého kreditu. Otázkou zůstává, co na to říkají výborní fanoušci tohoto populárního anglického klubu. Především ti by si v první řadě zasloužili okamžité vysvětlení jejich jednání, protože absolutně postrádá smysl.

No a jestli vztahy mezi předními fotbalovými týmy Premier League byly do této doby vyhrocené, tak po tomto prohlášení to bude anglická fotbalová válka se vším všudy. A nejsmutnější na tom je to, že ten, který měl zůstat stranou, se přidal na stranu většiny. To týmu FC Liverpool rozhodně u fotbalových příznivců žádnou velkou kladnou reklamu nedělá, spíše naopak.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Případ Kuchta: Zahodil dvě obrovské šance, ale nakonec je proměnil. Našla Slavia konečně svého útočníka č.1?

Před sezónou nikdo příliš nechápal, proč si Slavia stahuje Jana Kuchtu zpět do Edenu. V útoku měla Musu, Tecla a Júsufa, na co tedy další útočník? Jindřich Trpišovský ale znovu ukázal, že ví, co dělá.

Baník Ostrava vs. Sparta Praha: Preview a tipy na sázení

Fortuna liga se po krátké zimní přestávce vrátila zpět na televizní obrazovky. Šlágrem prvního jarního kola bude bezpochyby souboj mezi Baníkem a Spartou.

Když končí velikán aneb Bohatá kariéra Wayna Rooneyho

Kapitán, šampion, srdcař a velký bojovník. Wayne Rooney včerejším dnem ukončil svou bohatou fotbalovou kariéru. Do srdcí fanoušků se zapsal hned několika způsoby.