Georgiev, Shesterkin nebo Lundqvist? Hlavního kouče Quinna a jeho realizační tým čeká před play off těžké rozhodování

Trenérský tým newyorských Rangers má rozhodně o čem přemýšlet. V předkole play off narazí Jezdci na Carolinu Hurricanes a pro Rangers nastává otázka: Kdo bude v brance?

zdroj: seltytending.com

Hlavní kouč Rangers David Quinn, bude před startem letošního formátu play off řešit, který z gólmanů nakonec bude hájit svatyni jeho týmu. Nutno podotknout, že jsou to však příjemné starosti. Trenér Quinn má totiž hned 3 možnosti v podobě Alaxandara Georgieva, Igora Shesterkina a Henrika Lunqvista.

Od začátku nového kalendářního roku až do vynucené  pauzy, kterou 12. března naordinovalo vlivem Koronaviru vedení NHL, opanovala většinu duelů newyorských Rangers dvojice Georgiev-Shesterkin. První jmenovaný se představil ve 14 utkáních, zatímco jeho kolega měl o dvě příležitosti méně.

O osudu legendárního Henrika Lundqvista se toho letos napsalo spoustu a je dost možné, že letošní ročník je pro něj v dresu týmu z New Yorku tím úplně posledním. Dlouholetá opora Rangers se od Nového roku dostala do branky jen v 5 případech. Je na místě připomenout, že se tak stalo hlavně vlivem Shesterkinovy nepřítomnosti v důsledku zranění, které se mu přihodilo při dopravní nehodě společně se spoluhráčem Pavlem Buchnevichem.

Trenéry Rangers tak nečeká vůbec lehké rozhodování. Shesterkin zaznamenal za 12 utkání hned 93,5% úspěšnost zásahů a mnohými je označován za nástupce „Krále Henrika“. A právě jeho týmový kolega Lunqvist dokázal ve svých letošních celkově 30 utkáních vyšponovat procentuální úspěšnost svých zásahů na téměř 92 % (91,9 %). A zahanbit se rozhodně nenechá ani Georgiev, jenž ze všech tří odchytal nejvíce utkání (34) s úspěšností zásahů 91%

„Máme tady tři kluky a já jsem velmi rád za to, jakou hloubkou na této pozici disponujeme,“ odvětil na téma brankařů prezident Rangers, John Davidson a pokračoval: „Už jen čekám na to, až se opět vhodí puk na led v rámci tréninkového kempu.“

Znovu obnovený ročník v podobě okamžitého startu play off s sebou bezesporu přinese řadu počínajících malých příběhů z nichž řada z nich se v průběhu vyřazovacích bojů přemění na příběhy, na které se bude léta vzpomínat. Jedním z těchto příběhů se může odehrávat také v brankovišti klubu z Manhattanu.

Který z brankářů však dostane minimálně v úvodu malou výhodu v podobě startu v prvním utkání proti Hurricanes? To je otázka, na kterou není snadné odpovědět. Jak bylo již dříve avizováno, předkolo play off se bude hrát na 3 vítězná utkání, což znamená, že se série může protáhnout nanejvýš na 5 utkání. Může. Ale nemusí. Ať tak či onak, obecně lze konstatovat, že v rámci vyřazovacích bojů je série na 5 utkání vnímána jako krátká.

To znamená, že na případné chyby nebude příliš prostoru. Snadno se může totiž stát, že než se některý z týmu naděje, bude to 2-0 na zápasy, což se pak velmi těžce otáčí. Právě tyto skutečnosti by mohly hrát prim pro nejzkušenějšího Lundqvista. Ten má ostatně z play off neporovnatelně větší zkušenosti než zmínění dva mladíci.

Další výhodou, která by mohla hrát ve prospěch držitele Vezina Trophy za rok 2012, je fakt, že v letošní sezóně to byl právě zkušený Švéd, který proti Carolině odchytal 3 ze 4 utkání. Ve všech dovedl tým k vítězství a ve 2 z nich byl pak vyhlášen 1. hvězdou utkání! Poslední zápas proti Ahovi a spol. odchytal Igor Shesterkin a Rangers, stejně jako v předchozích třech případech, znovu vyhráli!

„Vím, že tady budeme mít tři kluky a myslím, že všichni tři jsou nadšení,“ prohlásil Davidson. „Vím, že Hank chodil bruslit. Bude to na konečném rozhodnutí trenéra. To je to, o co tady jde. Rozhodují se trenéři. Myslím, že to budou bedlivě sledovat a na základě toho, jak se bude kemp vyvíjet, učiní rozhodnutí. Bude to bitva,“ očekává prezident klubu.

Vyhraje dravé mládí nebo Rangers vsadí na svoji dlouholetou modlu?

Použité zdroje: nbcsports.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Chceme pomoct koeficientu a prezentovat se jako dobrý tým, tvrdí Hoftych

Ve čtvrtek se Liberec představí na půdě belgického Gentu. Doma dokázal překvapivě vyhrát, nyní to bude mít ale těžší. Cíl má však kouč Pavel Hoftych jasný.

Zbrojovka Brno a Lužánky: Ze slavné éry pouhá vzpomínka

Zbrojovka Brno a Lužánky. Spojení, které je dnes už pouhou nostalgií, dříve bylo slavným spojením. Koneckonců tamní atmosféra je dodnes pověstná a v tehdejší době byl i jihomoravský klub poněkud jinde než nyní.

Kdo by nahradil Zidana v případě jeho odstoupení? Pochettino, Raúl či starý známý

Real Madrid řeší velký problém. Celek Zinedina Zidana se od nové sezóny nepotkal s dobrou formou, téměř na každý povedený zápas připadají dva zpackané.