Gattuso: Práci Quiqueho Setiéna uznávám, pod jeho vedením se vrátila Barca z před dvou let

Vzhledem k velikosti zápasu vám jako vždy nabízíme i pohled na druhou stranu barikády. Zatímco za Barcelonu vystoupilo před žurnalisty duo Quique Setién – Gerard Piqué, na straně Neapole to vedle Gennara Gattusa byl ještě Lorenzo Insigne. Nejprve se podívejme, co měl na srdci prvně jmenovaný kouč, jenž chválil práci svého úterního protějšku, ale také Lionela Messiho.

Embed from Getty Images

Co očekáváte od zítřejšího (tisková konference proběhla v pondělí, pozn. přek.) zápasu?

Chci vidět tým se vztyčenými hlavami, beze strachu či nepokojů. Chci, aby hrál energicky, respektoval své protivníky a hrál až do samého konce.

Jak budete k tomuto zápasu přistupovat?

Budu přemýšlet nad tím vším, co jsem obětoval, abych si zahrál v tomto zápase. Jak jsem byl na Krétě, v Sionu, Palermu a Pise. Já i můj štáb jsme získali tuto šanci, ovšem musím být vděčný týmu a Ancelottimu, protože já v Lize mistrů ničeho nedosáhl. To oni postoupili.

Jak vzpomínáte na Barcelonu?

Pamatuji si, jak jsme proti nim hráli a zdálo se, že pochází z jiné planety. Mohli jsme se akorát sami sebe ptát: ‘Jak můžou takhle hrát?’ Tehdy přišli s něčím novým.

Co nám řeknete na téma srovnávání Messiho a Maradony?

Diego je fotbalovým bohem, ale z tribuny jsem jej nikdy neviděl, pouze na videu. Vím však, jakým mistrem byl a byl jedním z nejlepších na světě. Nyní vidím, že Messi dělá to, co dělal Maradona. Lituji toho, že jsem Diega neviděl naživo. Přišel jsem o něco krásného, o tom není pochyb.

Existuje způsob, jak Messiho zastavit?

Upřímně ne. Nemůžeme se však dopouštět chyb, protože Barca není jen Messi. Není důvod přemýšlet nad zastavením Messiho skrze individuální krytí. Četl jsem o možnosti na něj připravit klec, ale potřebujeme hrát týmově. Messi je skvělý a v každém aspektu – nejen tom technickém – nejlepší už mnoho let. Je to vzor pro děti a vždy měl perfektní proslovy. Nikdy nepoužil špatného slova a na hřišti dělá věci, nad nimž nelze ani pomýšlet, až to někdy vypadá, jako na Playstationu. Barca je ale také skvělým celkem.

Preferujete tým složený z jedenácti hráčů typu vás nebo hráčů jako Kaká či Ronaldinho?

Nejlepší je mít 5 takových a 5 takových. Vždy ale na trénincích tvrdím, že deset obránců brání deset útočníků. Aktuálně se mi pozdává technický fotbal, ale když jsem byl fotbalistou, měl jsem místo nohou dvě železa.

Embed from Getty Images

Co si myslíte o Quiquem Setiénovi?

Jeho práci obdivuji. Setiéna sleduji od dob, co byl v Las Palmas. Pak jsme spolu poměřili síly v Evropské lize, když vedl Betis a tam odvedl skvělou práci – stejnou, jakou nyní odvádí v Barceloně. Má moderní pojetí fotbalové vize se hrou založenou na držení míče, ale zároveň s defenzivním systémem. je to skvělý trenér a respektuji jeho pracovní kulturu.

Přemýšlel jste nad porážkami Barcelony s Římem a Liverpoolem?

Problémy, které měla v minulosti a má ve vedení klubu, se jí těžko dotknou. Když se podíváte na jména, která se objeví na hřišti, vidíte hráče, kteří vyhráli vše. Jsou jako z Marsu a my musíme odehrát životní zápas, abychom získali dobrý výsledek

Domníváte se, že nyní hraje Barcelona jinak?

Pod Setiénem se vrátila Barca, kterou jsem neviděl dva roky. Chce držet míč, ale zároveň jej i rychle získat. Hraje fotbal s jedenácti hráči včetně gólmana a tak je těžké jí zatlačit. Vždy má početní převahu díky brankáři a rovněž jsem bych uchvácen z toho, jak atakuje volné prostory na hřišti. Barcelona se za poslední čtyři nebo pět zápasů hodně zlepšila.

Barca však má problémy s absentujícími hráči a v obraně.

Ano, ale pořád má něco více, než my. Říká se, že Barcelona přijela do Neapole s čtrnácti hráči a několika mladíky, nicméně já bych doporučil se podívat, jakou kvalitu interpretují ti mladíci. V průběhu utkání se může stát cokoliv, ve fotbale se nikdy nic neví. Favorit nevyhrává pokaždé, ale musíme být dobře připravení.

Může Neapol vyhrát Ligu mistrů?

„(smích) Nikdy neříkejte nikdy.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.