Gabriel Jesus: Agüero už není nejmladší, přichází moje chvíle!

Brazilský útočník Manchesteru City Gabriel Jesus vyjádřil naději, že se již brzy stane útočníkem č. 1 a přebere dosavadní pozici Sergia Agüera.

Embed from Getty Images

Pep Guardiola si může v Manchesteru City vybírat ze dvou neskutečně kvalitních útočníků, vždyť v kádru má jak Argentince Sergia Agüera, tak Brazilce Gabriela Jesuse. Nemusí se tak bát, že když mu jeden z nich kvůli zranění či špatné formě vypadne ze základní sestavy, bude bez útočné síly.

V aktuálním ročníku čím dál víc šancí dostává právě Brazilec Jesus. Zatímco loni hrál poměr odehraných minut v Premier League jasně pro Argentince (2457 ku 1017 minutám), letos je tomu naopak. Jesus nastoupil k 21 soutěžním zápasům, Agüero k 17. V lize má Jesus odehráno momentálně o více než 100 minut více.

Jesusovi se navíc v posledních zápasech mimořádně dařilo. V posledních čtyřech nastřílel 3 góly a začne pravděpodobně i příště.

“Přišel jsem do City, abych hrál, hrál a hrál. Sergio je místní legendou, je to skvělý útočník i člověk. Mám ho moc rád, jsme kamarádi.

Snažím se užívat si každou chvíli, co jsem na hřišti. Nemůžu hrát pořád, máme přece v kádru tolik skvělých fotbalistů. Respektuji rozhodnutí trenéra, když na můj úkor upřednostní Sergia.”

Jesus tuší, že se Argentincův počet minut na hřišti bude s každou další sezónou zmenšovat. Musí tedy vytrvat a chytit šanci za pačesy. Vždyť jak tlumočí deník Sun jeho odpověď na jednu z otázek: “Sergio už není nejmladší, můj čas přichází!”

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Kauza Kúdela? Pouhá snaha odvrátit výsledek! Cílem bylo vytvoření tlaku na UEFA, říká skotský běžec

Kauza ohledně Ondřeje Kúdely a údajného rasismu je již známa i široké veřejnosti, která se o fotbal jako takový nezajímá. Nyní se k této kauze připojil skotský běžec Eddie Stewart, který žije od roku 1992 v České republice.

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.