Reklama

French Open 2021 – Všechny důležité informace

Hlavní soutěž tradičního antukového grandslamu, jehož původní termín byl francouzskou vládou o týden posunut, bude začínat 30. května a skončí 13. června.

Zdroj: Yann Caradec, Flickr, CC BY-SA 2.0

V loňském roce byl turnaj, jenž se tradičně koná v květnu, posunut až na konec září a tento scénář hrozil i letos. Francouzská koronavirová situace nakonec donutila tamní vládu turnaj přeložit jen o týden.

Součástí turnaje, na kterém v minulosti slavili vítězství i Jan Kodeš a Ivan Lendl, bude opět také smíšená čtyřhra, která v roce 2020 z programu vypadla. Vítězství ve dvouhrách obhajují Polka Iga Šwiateková a Rafael Nadal. Právě Nadal bude na letošním French Open útočit již na 14. titul.

Termín

Vrchol antukové sezony začíná právě hranými kvalifikacemi. Boje o hlavní soutěž v pánském i ženském singlu se zúčastní shodně 128 hráčů. Začátek hlavní soutěže je naplánován na 30. května, finále ženského singlu se odehraje 12. června a finále mužské dvouhry 13. června.

Program

Svůj návrat do turnaje hlásí smíšená čtyřhra, která minulý rok na turnaji chyběla.

Zastoupení České republiky

Z českých hráčů se v Paříži představí Jiří Veselý, Tomáš Machač a Lukáš Rosol. Poslední jmenovaný Lukáš Rosol má jistotu že do hlavní části turnaje nenastoupí. Nezvládl dnes totiž svůj kvalifikační boj.

V ženském pavouku bude reprezentace České republiky mnohem pestřejší. Kromě Karolíny Plíškové a Petry Kvitové by se měly představit také Markéta Vondroušová, Barbora Krejčíková, Karolína Muchová, Marie Bouzková, Kristýna Plíšková nebo Tereza Martincová.

Diváci

Pořadatelé French Open počítají s diváky v hledišti, budou ale muset samozřejmě dodržovat řadu opatření, včetně nošení roušek po celou dobu turnaje.

Během loňského ročníku byla kapacita celého areálu Rolanda Garrose omezena na 1000 fanoušků.

Zdroj: Rolandgarros, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Švédsko vs. Slovensko: Preview a tipy na sázení

Slovensko stejně jako Česká republika svůj úvodní zápas skupiny vyhrálo a k postupu do osmifinále mu stačí pravděpodobně jediný bod. Získá ho v pátek proti Švédsku?

Nizozemsko vs. Rakousko: Preview a tipy na sázení

Sedmý hrací den mistrovství Evropy uzavře utkání Nizozemska s Rakouskem. Obě mužstva své první zápasy dokázala vyhrát. Půjde ve skupině C do čela favorizované Nizozemsko nebo Rakušané překvapí?

Zdravotních problémů bylo přespříliš. Bertensová po sezoně ukončí kariéru

Tato sezóna bude pro Kiki Bertensovou tou úplně poslední. Holanďanka se rozhodla už ve 29 letech předčasně ukončit kariéru. Důvodem jsou vleklé zdravotní potíže, které ji v posledním období značně omezovaly.
Reklama