Ligue 1

Francouzovo sólo alá Messi. Proč toho nejsou plné noviny?

Sólo jako od Messiho. Několik zasekávaček a obratů zakončených gólem. Takovou akci předvedl záložník francouzského Rennes Hatem Ben Arfa. Kdyby to byl ultrasledovaný Messi, už by o tom věděli všichni.

Utkání nakonec skončilo divokou remízou 3:3, Ben Arfa se kromě zmiňovaného momentu trefil i v 75. minutě, kdy poslal svůj tým do vedení 3:2. Radost z akce pak zkalilo vyrovnání soupeře v nastaveném čase.

Dvaatřicetiletý záložník přišel do Rennes v létě z PSG, kde mu skončila smlouva. Je odchovancem Lyonu, dále prošel Marseille, Newcastlem, Hullem a Nice.

Lahůdku 31. kola francouzské Ligue 1 si můžete prohlédnout na přiloženém videu.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

La Liga

Tuchel potvrdil, že Neymar požádal o odchod. Brazilec se ale zúčastní asijského turné PSG

Paris Saint-Germain má za sebou první přátelský duel před začátkem ročníku 2019/2020, ve kterém smetlo Dynamo Drážďany 6:0. Na pozápasové tiskové konferenci trenér Pařížanů Thomas Tuchel nepřímo sdělil, že ví o touze jednoho ze svých klíčových hráčů (velmi pravděpodobně Neymara) odejít do Barcelony.

Byl bych rád, kdybych s ním počítal, ale …,“ nedořekl Thomas Tuchel po skončení zápasu s německým druholigistou na adresu Neymara Júniora, který se utkání nezúčastnil. Na dotaz, zda-li věděl o jeho přání odejít ještě před začátkem Copy Amériky, pak odpověděl: „Ano, věděl jsem to, ale byla to záležitost mezi klubem a ním samotným.

Po sobotním zápase proti Norimberku pak na PSG čeká cesta do Asie na tamní turné, a toho se má zúčastnit i Neymar – ovšem to spíše z marketingových, než ze sportovních důvodů. Zároveň se podle informací UOL rozhodl brát věci s nadhledem, neporušovat klubová pravidla a nepoštvat si vedení ještě více proti sobě.

Brazilec má za sebou závěrečnou fázi rehabilitace poraněného kotníku, který je nyní i dle doktora v pořádku a nabírá na kondici. Na mistra Ligue 1 teď čeká Inter Milán a Sydney, proti nimž by Neymar mohl naskočit – obdobně jako v roce 2017 proti Juventusu a Manchesteru United před svým přestupem do Francie. Pobyt v Číně završí souboj o superpohár s Rennes hraný 3. srpna v Šen-čenu.

Ze strany Barcelony se oproti úterku objevila jedna novinka. Na list možných protivah z hráčského kádru A-týmu se přidal Clément Lenglet. Francouzský mistr by o mladého stopera měl zájem, jelikož v posledním vydání magazínu France Football byl zařazen do ideální jedenáctky možných přestupů, stejně jako Philippe Coutinho.

Ligue 1

PSG v přípravném zápase nadělilo Drážďanům šest branek

PSG si v přátelském zápase podle očekávání poradilo s Drážďanami, které přejelo 6:1. Na dvou brankách se podílel Kylian Mbappé.

Už v 6. minutě otevřel skóre Kylian Mbappé, když vystihl nepřesnou rozehrávku domácích a po individuální akci šikovně přeloboval brankáře soupeře – 0:1.

V dalších minutách měli fanoušci možnost vidět po jedné šanci na obou stranách. Nicméně další gól přidal opět celek z Paříže. To, když se Mbappé uvolnil a průnikovou přihrávkou vyslal Juliana Draxlera do vyložené příležitosti. Ten se nemýlil a poslal svůj tým do dvougólového vedení – 0:2.

Do poločasu stihlo PSG vstřelit ještě jednu branku a opět hlavní roli sehrál mladý Kylian Mbappé. Po skvělé přihrávce za obranu se ocitl úplně sám před brankářem Brollem, kterému poslal míč mezi nohy – 0:3.

PSG o poločase provedlo hned několik střídání. A právě střídající Arthur Zagre se hned po třech minutách pobytu na hřišti prosadil. Zagre se objevil sám před brankářem, kterého tvrdou ranou prostřelil – 0:4.

Podobně to bylo i s Virgiliem Postolachim, jenž na hřiště přišel v 57. minutě a hned o čtyři minuty později se mohl radovat ze vstřelené branky. Jako u předchozích dvou gólu i nyní se Postolachi dostal za obranu díky křižnému pasu, jenž šikovně jemně ztečoval za záda Brolla – 0:5.

A na rozdíl šesti branek zvyšoval Adil Aouchiche, jenž se do střelecké pozice dostal díky rychlé narážečce, a i když měl před brankou volného spoluhráče, rozhodl se situaci řešit individuálně a střelou na přední tyč překvapil brankáře soupeře – 0:6.

V 76. minutě zaznamenaly Drážďany čestný zásah a nutno říct, že zasloužený. Bylo to z pokutového kopu, k němuž se postavil Moussa Koné a ten jej s přehledem proměnil – 1:6.

To bylo ze zápasu vše. PSG další přípravné utkání sehraje 20. července s Norimberkem.

Ligue 1

Oficiálně: Abdou Diallo přestupuje z Borussie Dortmund do Paris Saint-Germain!

Třiadvacetiletý Francouz Abdou Diallo se stává obětí příchodu Matse Hummelse. Z Dortmundu přestupuje do PSG.

Diallo působí na pozici stopera a v uplynulé sezóně odehrál v dresu Dortmundu 38 utkání, vstřelil 1 gól a připsal si 1 asistenci.

Mladý Francouz podepsal se svým novým klubem pětiletou smlouvu. PSG muselo za Diallu zaplatit Dortmundu 31 miliónů eur. To je pouze o 3 milióny eur více než zaplatil minulý rok za Diallu německý klub.

Diallo je odchovanec Monaka, který si prošel všemi jeho mládežnickými kategoriemi až do A-týmu, ve kterém odehrál 19 utkání a připsal si 1 asistenci.

Je to velká čest být v takovém prestižním klubu jako Paris Saint-Germain. Vždycky jsem tvrdil, že pařížský projekt je velmi atraktivní. Těším se na to, že do tohoto týmu, proslulého vysokou kvalitou a vysokými ambicemi, budu přinášet své kvality a touhu, vyjádřil se po přestupu Diallo.