Z fotbalového tréninku se stává věda

Těžce na cvičišti, lehko na bojišti. Tímto heslem se řídí snad každý fotbalový, ale i sportovní trenér na světě. V posledních letech však do tréninku stále více začíná promlouvat věda, která výkony fotbalistů posouvá zase o kus dál.

Například Southampton je tímto dobře známý. Jakožto přední klub v Premier League pracují s fotbalisty na špičkové úrovni a mají skvělou akademii, která klubu v posledních letech přinesla ohromné zisky.

Již před několika lety představili světu o co se všechno u fotbalistů starají. Při výjezdu na venkovní zápasy spí každý fotbalista v pokoji s přesně vyměřenou teplotou, se speciálním polštářem, který odpovídá stavbě jeho těla a mnoha dalšími detaily, které zajišťují to nejlepší možné pro jejich hvězdy.

http://gty.im/877432258

I trénink se odvíjí od potřeby jednotlivce a každý musí dostat přesně to, co potřebuje. Za pomoci dnešní vědy se tak mnohdy povede dostat hráče na úžasnou úroveň a vytáhnout z něho maximum.

Tohle všechno samozřejmě stojí velké finanční prostředky a v mnoha případech je to možné pouze na špičkové úrovni.

Pokud si však chcete pomoc sami a nahlédnout trochu do tohoto světa, tak doporučujeme navštívit stránku Sports fitness Advisor, kde najdete mnoho cenných rad pro váš trénink.

Ukáží vám, jak zlepšit svojí vytrvalost, rychlost či hbitost a to nejdůležitější, jak si všechny tyto potřebné věci udržet dlouhodobě.

Fotbal je oproti mnoha sportům specifický. Hráč během zápasu naběhá průměrně 8-12 kilometrů (24% chůzí, 36% klusem, 20% během, 11% sprintem, 7% pohybem dozadu a pouze 2% stráví fotbalista v zápase s míčem).

Být připravený zareagovat v plné síle na všechny tyto situace po celých 90 minut vyžaduje pečlivý trénink.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Koreis, Vojtek nebo Homolka: televizní reportéři a bývalé opory Ocelářů tipují výsledek finále Extraligy

Do zahájení prvního finálového utkání v rámci Generali česká Play-off Tipsport Extraligy zbývá jen pár hodin. Zeptali jsme se známých osobností z hokejového prostředí, jak vidí finálovou sérii.

Slavia po sezoně 2018/19 vyprodala svůj tým, přesto slavila titul. Čeká ji nyní podobný příběh?

Pražská Slavia zažila v ročníku 2018/19 snovou sezónu. Obhájila titul a v Evropské lize se dostala až do čtvrtfinále, kde vypadla s londýnskou Chelsea. To v létě zapříčinilo odchod několika opor.

Blog: Velikost trenérů tvoří šampiony. Největší rozdíl v bitvě Ocelářů s Boleslaví stál na střídačkách

Vyvrcholení semifinálového dramatu mezi Oceláři z Třince a Bruslaři z Mladé Boleslavi bylo plné emocí. Logicky. V rozhodujícím sedmém zápase už jde úplně o všechno. Nejen o postup, ale taky o celkový výsledek celé sezóny.