Spojte se s námi

Ostatní

Z fotbalového tréninku se stává věda

Publikováno

dne

Těžce na cvičišti, lehko na bojišti. Tímto heslem se řídí snad každý fotbalový, ale i sportovní trenér na světě. V posledních letech však do tréninku stále více začíná promlouvat věda, která výkony fotbalistů posouvá zase o kus dál.

Například Southampton je tímto dobře známý. Jakožto přední klub v Premier League pracují s fotbalisty na špičkové úrovni a mají skvělou akademii, která klubu v posledních letech přinesla ohromné zisky.

Již před několika lety představili světu o co se všechno u fotbalistů starají. Při výjezdu na venkovní zápasy spí každý fotbalista v pokoji s přesně vyměřenou teplotou, se speciálním polštářem, který odpovídá stavbě jeho těla a mnoha dalšími detaily, které zajišťují to nejlepší možné pro jejich hvězdy.

http://gty.im/877432258

I trénink se odvíjí od potřeby jednotlivce a každý musí dostat přesně to, co potřebuje. Za pomoci dnešní vědy se tak mnohdy povede dostat hráče na úžasnou úroveň a vytáhnout z něho maximum.

Tohle všechno samozřejmě stojí velké finanční prostředky a v mnoha případech je to možné pouze na špičkové úrovni.

Pokud si však chcete pomoc sami a nahlédnout trochu do tohoto světa, tak doporučujeme navštívit stránku Sports fitness Advisor, kde najdete mnoho cenných rad pro váš trénink.

Ukáží vám, jak zlepšit svojí vytrvalost, rychlost či hbitost a to nejdůležitější, jak si všechny tyto potřebné věci udržet dlouhodobě.

Fotbal je oproti mnoha sportům specifický. Hráč během zápasu naběhá průměrně 8-12 kilometrů (24% chůzí, 36% klusem, 20% během, 11% sprintem, 7% pohybem dozadu a pouze 2% stráví fotbalista v zápase s míčem).

Být připravený zareagovat v plné síle na všechny tyto situace po celých 90 minut vyžaduje pečlivý trénink.

Reklama

Oblíbené