Fotbalisté jako zaměstnanci svých klubů? Kauza Mandjeck rozjela na diskuzních fórech vlny posměchu

Sparta v současné době řeší problém s jejím hráčem Georgesem Mandjeckem, jenž udal svůj klub na asociaci FIFA, přičemž jedním z důvodů je i to, že ve Spartě nedostal zaměstnaneckou smlouvu. Na diskuzních fórech tímto krokem vyvolal vlny posměchu.

Zdroj: sparta.cz

Mandjeck se vrátil z reprezentačního srazu a je jasné, že do Sparty se již nevrátí. Na svůj klub si totiž stěžuje u asociace FIFA a žádá omažité ukončení smlouvy.

“Před nějakou dobou jsme byli kontaktováni ze strany FIFA, že po nás chtějí vyjasnit některé věci související s Georgesem Mandjeckem. Momentálně jsme ve fázi druhé odpovědi nebo vysvětlování. Je to věc týkající se smluvního vztahu mezi klubem a hráčem,” říká tiskový mluvčí letenských Ondřej Kasík.

Primárně jde o nevyplácení bonusů, na které ale dle Sparty nemá Mandjeck nárok. Nicméně menším důvodem je i to, že ve Spartě nedostal zaměstnaneckou smlouvu.

V České republice to ale není nic neobvyklého, jelikož jsou zde hráči vedení jako OSVČ. Na diskuzním fóru e-sparta.cz se tak fanoušci letenských nad tímto tématem pousmáli.

Diskutující s přezdívkou waaw trefně vystihl situaci na Letné: “Bude složitejší dát výpověď z organizačních důvodů. Těžko budeme tvrdit, že se ruší pozice pravého obránce,” komentoval slabou stránku letenských.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Zřejmě se chce zviditelnit turecká agentura, která Mandjecka zastupuje. Potřebují nabrat nějaké mladší hráče, ze kterých budou živi, protože jejich hvězdy pomalu odcházejí do fotbalového důchodu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velký třesk v Barceloně! Prezident Bartomeu se s celým vedením rozhodl rezignovat

Velký třesk v Barceloně! Prezident katalánského klubu v úterý večer oznámil, že se s celým svým vedením rozhodl rezignovat.

Vitrína dneška: Berbrovi muži odejít nehodlají

Očista českého fotbalu začala dle hanebného scénáře, Berbrovi muži hodlají zůstat na svých místech, předseda Malík to podporuje. Před disciplinární či etickou komisi nikoho nežene. Roční proměna Slavie je děsivá: loni statečná, letos trapná.

Jak se vede hráčům, kteří v létě opustili Spartu? Kanga nevýrazný, Costa v Indii

Spartu v létě opustilo několik fotbalistů. Mezi nimi byli i hráči, kteří přišli za nechvalné éry italského kouče. Jak se jim vede po odchodu z Letné?