Fotbal pro fanoušky? Většinu lístků na finále poháru využije FAČR, Liberec se Spartou ostrouhají

Ve středečním finále MOL Cupu se utká Liberec se Spartou. Vzhledem k horšímu umístění v základní části se utkání odehraje na stadionu modrobílých. U Nisy je kapacita necelých 10 000. Kvůli současným opatřením bude však výrazně omezena. A už tak malý počet ještě srazil FAČR.

Zdroj: sparta.cz

Fotbalová asociace rozhodla, že Sparta dostane pro své fanoušky vyčleněnou západní tribunu. Slovan naopak dostane tribunu východní + rodinný sektor. Na každý klub tak vychází na 600 vstupenek. Cena jednoho lístku je 250 Kč.

Hlavní tribuna a Severní tribuna bude vyčleněná pro potřeby FAČR, STES a jejich sponzorů a partnerů. Tudíž to vychází na cca 2000 lístků. Zde se rozhodně nabízí otázka, jestli je to takto nastaveno správně? 

Podle fanoušků samozřejmě ne. Dostat takové minimum fanoušků na finále poháru je velký kolaps. Navíc, jak se často stává, spousta volných lístků pro sponzory zůstane nevyužita a místa, kam by se mohli dostat fanoušci, tak budou prázdná. 

Zdroj: fcslovanliberec.cz

V lepším případě se tyto lístky dostanou do rukou překupníků či lidí, které fotbal nezajímá a budou se snažit lístek prodat a alespoň na něm něco vydělat. Celá tato situace je velice nešťastná. Ale jak z ní ven?

Je nutné si uvědomit, že pokud je FAČR nějakým sponzorem štědře dotována, ten pak má nárok na určité výhody, jako jsou například volné lístky. Záleží pak na morálnosti určitých firem či osob, zda lístek odmítnou, pokud o fotbal nemají zájem, nebo se na něm budou snažit přilepšit. 

Každopádně, jedna věc smysl rozhodně nedává. Za současných opatření, kdy se počet lidí na stadionu rozděluje podle sektorů, proč se utkání neodehraje na větším stadionu? Do Edenu by se vešlo na 5000 lidí, do Doosan Areny podle sektorového rozdělení až 7500. 

Na zápas by se tak vešlo více opravdových podporovatelů klubu a předešlo by se velkému rozčarování ze strany obou fanouškovských táborů.

Zdroj: FAČR, fcslovanliberec.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Prasárna od FAČR jako vždy a ve všem. Ale co můžeme chtít od chlíváka a estébáka Berbra a jeho společníků! Nejhorší ale je, že kluby se ho bojí “nevím proč” a sami tu sebranku co na FAČR je volí.

  2. Přesně tak – v Edenu by mohlo být za brankami vždy 800 fans na protilehlé dalších 2000 a na hlavní 600 panaku z Fačru a sponzoru + 100 míst pro Spartu a 100 míst pro Liberec pro jejich vedení a hlavních sponzory. Hold Český fotbal pro fanoušky že pane Maliku Berbre Svobodo ?!! ☹

  3. Že je zvýhodněn klub,který se umístnil v tabulce níž,je špatně. V utkání o EL bude zase zvýhodněn klub,který je v tabulce výš.Oba dva tyto zápasy se měli odehrát na neutrálním hřišti. 600 vstupenek pro fanoušky každého finalisty je ubohost.Bez komentáře.

  4. 2000 lístků pro vyžírky a kurvy! To je banda,co fotbalu nerozumí a budou se klanět jeden druhému a předhánět se,kdo nás víc okradl.

  5. Nechápu jak může vést fotbal komunistický šíbr Berbr , ale když čteme odposlechy Pelty s Kratochvílovou tak Nás nemůže nic překvapit snad jen porážka Sparty .
    Doufejme , že fotbal jednou povedou bývalí fotbalisti a ne starý STBáci .

  6. Rozhodně nesouhlasím s přerozdělením lístků i když sám se tohoto zápasu nezůčastním. Nemůžu pochopit, proč se finále nehraje na neutrálním hřišti, kde by na tom byli oba soupeři stejně. Mohl se zvolit i větší stadion, kam by se dostalo i více fanoušků obou klubů. Opět jedno z nepochopitelných rozhodnutí fotbalových lodivodů. A tak je to celé i z naším fotbalem. Když už některá chytrá hlava rozhodla, že i finále se bude hrát na hřišti níže postaveného, tak proč si fotbalový svaz stáhl pod sebe tolik vstupenek a na fanoušky obou týmů zbylo minimum. Vůbec bych se nedivil, kdyby to bylo rozhodnutí pana Bebra, který už tak napáchal spoustu zla ve fotbale. Uvidíte, co zůstane neobsazených míst zabraných fotbalovým svazem !!!

  7. Opravuji svůj komentář, ve kterém jsem nechtěně zkomolil jméno pana Berbra. Tímto se mu moje maličkost za překlep omlouvá, ale stále jej beru jako člověka, který toho pro čistotu fotbalu moc neudělal. Spíše jej spojuji s různými machinacemi a zasahováním do regulernosti fotbalu u nás.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Damková končí v Komisi rozhodčích UEFA!

Po zatčení Romana Berbra a jeho rezignaci na všechny funkce ve FAČR se rozhodla skončit také jeho partnerka Dagmar Damková. Zůstávala však nadále členkou Komise rozhodčích UEFA. To už je však minulostí.

Martin Hašek musí Spartě zaplatit 800 000 eur! Rozhodl tak Sbor rozhodců FAČR

Sága Martina Haška s pražskou Spartou se táhne už od ledna. A teď došla ke svému konci, pro mladého hráče velice krutému. "Sbor se zabýval výpovědí profesionální smlouvy bývalým hráčem Haškem, kterou klub označil ve svém návrhu za neoprávněnou," uvedla na svých stránkách Sparta.

Trojitý zářez Sparty? Chorvatský rozhodčí Strukan utkání nezvládl

Nejen kopec smůly, ale především kontroverzní rozhodnutí rozhodcovské trojice vedenou Chorvatem Strukanem. I s tím se museli Letenští potýkat v souboji Evropské ligy proti francouzskému Lille.