Fotbal na Moravě hlásí konec. Rozběhnou se soutěže příští rok?

Dlouho očekávané informace se bohužel pro všechny fotbalové fanoušky potvrdily. Moravské soutěže se už v letošním roce hrát nebudou. Jakých soutěží se to týká? A rozběhne se sezona příští rok?

Zdroj: hanackyvecernik.cz

Podzimní část fotbalových soutěží na Moravě je pro tento kalendářní rok ukončena. Toto usnesení se týká prozatím “jen” třetí nejvyšší soutěže – MSFL a k ní náležícím divizím na Moravě.

Rozhodla o tom řídící komise, pro Moravu, která své rozhodnutí komentovala následujícími slovy: „Rozhodli jsme tak v návaznosti na vládní nařízení v nouzovém stavu. Všechny týmy v MSFL mají v dosahu umělky. Klidně můžeme začít na jaře dřív a natáhnout sezonu až do 27. června,” sdělil Pavel Nezval, předseda Řídící komise FAČR pro Moravu.

Logicky to tak znamená, že se zbylá soutěžní utkání odehrají na jaře. Pokud ovšem v souvislosti s koronavirovou krizí, která aktuálně sužuje takřka celý svět, vůbec nějaké fotbalové jaro bude. Pokud vše dopadne tak, jak si fotbalová veřejnost přeje, měly by se prvně odehrát odložená podzimní utkání a následně by se jednalo o případných dalších zápasech. O termínech rozhodne vývoj koronaviru v České republice.

Co se týká divizí, tam by problém být neměl. Pokud by se v ní na podzim už neodehrálo ani kolo, zbývalo by jich na jaro šestnáct. „To není nic fatálního, vždyť ještě dva roky zpátky to byla v podstatě tradiční porce utkání pro polovinu sezony,“ okomentoval situaci Radek Šindelář, vedoucí sekretář Řídící komise FAČR pro Moravu.

Nyní se dá předpokládat, že podobně jako výše uvedené soutěže budou následovat i další. Z největší pravděpodobností tak uvidíme fotbal na vesnicích až v následujícím kalendářním roce.

Použité zdroje: fotbalunas.cz

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sima dál kvete! Tentokrát dvěma góly rozhodl o postupu Slavie

Slavia zvládla domácí klaní s Hapoelem Beer Shevou a po výhře 3:0 má již jistý postup ze skupiny. Naopak izraelský celek přišel o poslední šance na postup. Za týden si to Slavia rozdá s Leverkusenem o první místo ve skupině.

Sparta Praha i Slovan Liberec končí v Evropské lize

Konec nadějí. Sparta ani Liberec si na jaře evropské poháry nezahrají, pražský celek podlehl Lille, Slovanu nepomohlo ani druhé vítězství nad Gentem.

Jak moc je Chovanec zamotaný v kauze Berbr? Už mu přišla obsílka, má hodně co vysvětlovat

Kauza kolem Romana Berbra na sebe namotává čím dál tím víc lidí. Zatímco ze začátku se obvinění točilo zejména kolem místopředsedy FAČR a jeho "synka" Romana Rogoze, v poslední době policie přichází stále na nová jména.