Reklama

Formule 1: Velká cena Mexika – Informace, program, stream

Sedmnáct velkých cen je za námi, ta osmnáctá nás čeká. Pátého až sedmého listopadu uvidíme formule 1 v Mexiku na okruhu v Mexico City. Kdy se pojede, jaký je program a kde průběh celého závodního víkendu sledovat?

Mexiko je již osmnáctou destinací, kam se v rámci mistrovství světa vozů formule 1 podíváme.

Poprvé zde monoposty formule 1 zavítaly v roce 1963, vítězem tehdejší velké ceny se stal Jim Clark. Závodní okruh poté tradičně ukončoval sezóny F1. Okruh The Autodromo Hermanos Rodriguez se z kalendáře po sezóně 1970 na 15 let vytratil, v roce 1986 se tady však začalo znovu závodit.

Velké ceny formule 1 se v Mexiku od roku 1993 opět nekonaly a divákům se na oči známá trať navrátila před šesti lety. Trať stále do značné míry obkresluje původní podobu z roku 1959, přičemž hlavní rozdíl spočívá v upravené inkriminované zatáčce Peralta.

Délka trati měří 4,3 km a během 71 kol zde piloti ujedou přes 305 kilometrů. Závodní okruh se skládá ze 17 zatáček a nabízí dvě DRS zóny.

První detekční bod se nachází na rovince mezi zatáčkou číslo 9 a 10, druhý na výjezdu ze zatáčky číslo 14.

Formule 1: Velká cena Mexika – stream

Živé přenosy závodů formule 1 je možné sledovat na televizních stanicích Sport 1 a Sport 2. K dispozici budou také internetové streamy a v neposlední řadě také F1 TV, kde si můžete přepínat i onboard kamery jednotlivých jezdců.

Formule 1: Velká cena Mexika – program

Fanoušci hokejové NHL jsou jistě na podobné časy zvyklí, nicméně pro diváka F1 budou časy dalšího průběhu závodního víkendu zpestřením.

Poprvé piloti na okruh v Mexico City vyjedou v pátek, 5. listopadu, v rámci úvodního pátečního tréninku. Ten se pojede v podvečerních hodinách – 18:30, po něm v 22:00 následuje FP2.

Třetí trénink je na programu v sobotu v 18 hodin, kvalifikace ovšem odstartuje až ve 21:00, a to v jejím klasickém formátu – Q1, Q2 a Q3.

Závod je naplánován samozřejmě klasicky na neděli, 7. listopadu. Všech pět světel zhasne přesně v 20:00. Pokud bude závod trvat standardně zhruba dvě hodiny a nedočkáme se například červených vlajek v důsledku větší kolize, uvidí vítěz šachovnicovou vlajku okolo 22:00.

Formule 1: Velká cena USA – kurzy

Kurzy na Velkou cenu Mexika naleznete na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

Pomalu, ale jistě vrcholí boj o mistrovský titul. Tak na koho si vsadíte? Dokáže Lewis Hamilton nebo Max Verstappen v tomto závodě zvítězit?

Klikněte ZDE pro online registraci bez návštěvy pobočky a získejte bonus 150 Kč zdarma u Tipsportu!

Kalendář zbývajících závodů Mistrovství světa vozů formule 1 pro sezónu 2021

7. listopadu – F1: Velká cena Mexika (Mexico City)
14. listopadu – F1: Velká cena Brazílie (Sao Paulo)
21. listopadu – F1: Velká cena Kataru (Lusail)
5. prosince – F1: Velká cena Saúdské Arábie (Džidda)
12. prosince – F1: Velká cena Abú Dhabí (Yas Marina)

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené