Spojte se s námi

Extraliga

Forma v TELH: Euforický tanec Indiánů, přiškrcená Energie a tragický Zlín

Forma Tipsport Extraligy je velmi křehká záležitost, udržet plné soustředění po celou sezonu je prakticky nemožné. Proto někdy kluby balancují jako na houpačce. Jednou jsou nahoře, podruhé zase dole

Publikováno

dne

Forma Tipsport Extraligy je velmi křehká záležitost, udržet plné soustředění po celou sezonu je prakticky nemožné. Proto někdy kluby balancují jako na houpačce. Jednou jsou nahoře, podruhé zase dole. My se dnes podíváme, který tým momentálně stojí na jedné, ale zároveň i na druhé straně barikády. Do toho všeho nám promluví jedna úterní dohrávka.

Hezké poledne všem fanouškům Tipsport Extraligy! Vítáme vás u pravidelné rubriky toho nejzajímavějšího, co se na extraligové mapě za posledních pár hodin událo. Každý všední den kolem oběda, po celou základní část, vám servírujeme ty nejostřejší Extraligové příklepy!

Aktuální forma v Extralize

Stačí dva až tři týdny, aby se nálada v extraligových klubech otočila o 360 stupňů. Třeba Karlovy Vary zažily dobrý start do sezony, ještě po sedmi odehraných zápasech si držely kladnou bilanci a vyhlížely nejvyšší příčky.

V tuto chvíli na tým dolehla křeč, když nedokázali uspět v posledních pěti zápasech po sobě. Vrcholem byly poslední dva zápasy, ve kterých inkasovali hned třináct branek (3:5 proti Motoru, 4:8 proti Spartě). 

I přes nelichotivou bilanci zatím panuje podle slov hlavního kouče Martina Pešouta v kabině klid. Podle něj ukázal už zápas se Spartou zlepšení. Dá se však předpokládat, že jej při osmi inkasovaných gólech budou fanoušci hledat marně.

Ve zcela odlišné náladě se teď nachází Plzeň. Ti by na prvních sedm zápasů v sezoně nejspíš nejraději zapomněli, což se jim, zdá se, zatím daří bravurně. V tuto chvíli zvítězila Škodovka pětkrát po sobě, díky čemu se jejich pozice v tabulce diametrálně proměnila.

Jestli se Středočeši konečně sehráli, nebo jim pomohl nějaký indiánský tanec, to zůstává skryto za oponou. Každopádně, ať se stalo cokoliv, tak to funguje.

V posledních, ale zároveň svých prvních třech zápasech si navíc drží brankář Miroslav Svoboda průměr jednoho obdrženého gólu na zápas. To vše při skóre 15:3. Svoboda před sezonou řekl, že přišel do Plzně vítězit. Zatím své předpovědi plní do puntíku.

Ztělesněním týmové pohody je taky obránce Peter Čerešňák, který v zápase s Kladnem nasbíral pět bodů s bilancí 2+3. Statistik Ondřej Zamazal ihned zmapoval podobné výkony, v historii ligy jich však příliš nenašel.

Zlín stále bez trenérů a stále nejhorší

Tragédie kombinovaná s mizérií – toť v kostce tým PSG Berani Zlín. Ne, že bychom od nich před sezonou čekali nějaké zázraky, tohle však zatím překonává úplně všechno.

Třináct zápasů, jedna výhra za dva body, celkem 5 bodů v tabulce s 39 možných. Může to být ještě horší? Zdá se, že může. V posledních čtyřech zápasech totiž Berani dali jen tři góly. V posledních třech byli bez šance.

Ani po dvou týdnech usilovného hledání, nemají navíc ve Zlíně jasno o trenérech. Dočasně vedou kádr asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem. Podle informací Deníku Sport to navíc vypadá, že by tahle dvojice mohla vést tým nadále.

Po manažerské stránce Berani za poslední měsíce nezvládají už absolutně vůbec nic. Velký obrat tragického výsledku vyhlížejí fanoušci už spíš jen ve formě zázraku. Klub se řítí střemhlav do propasti, záchrannou ruku mu zatím nepodali ani někdejší úspěšní trenéři Roman Vlach, Zdeněk Venera nebo Ernest Bokroš.

Liberec zabojuje o sebevědomí na Kometě

Dnešek má na programu jen jedno utkaní. V dohrávce nedělního 13. kola si to ve Winning Group Aréně od 18:00 rozdá domácí Kometa s Bílými Tygry.

Rozhodně stojí za upozornění, že taky Liberec se nenachází zrovna v herní pohodě. Minulý týden sice porazili České Budějovice (3:2), jinak však mají na kontě z posledních sedmi zápasů šest porážek. Liberci patří s patnácti body aktuálně devátá příčka.

Kometa je na tom ještě o dva body a o tři pozice hůř. Vyhráli jen jedno z posledních pěti utkání. 

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Oblíbené