Spojte se s námi


Extraliga

Forma v extralize: Dynamo válcuje, Mladá Boleslav v problémech. Zvedne se Sparta?

Tipsport Extraliga úspěšně dokráčela do své první reprezentační přestávky. Nastal tak opět ideální čas, abychom letem světem zmapovali aktuální pořadí tabulky české hokejové nejvyšší soutěže, včetně současné formy všech týmů. Hezky postupně, od posledního vleku až po čelo tabulky.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga úspěšně dokráčela do své první reprezentační přestávky. Nastal tak opět ideální čas, abychom letem světem zmapovali aktuální pořadí tabulky české hokejové nejvyšší soutěže, včetně současné formy všech týmů. Hezky postupně, od posledního vleku až po čelo tabulky.

14. Rytíři Kladno

Málokdo asi čekal, že budou Rytíři někde nahoře. Od začátku je jasné, že to bude z jejich pohledu velmi těžká sezona, ve které potřebují skončit alespoň na 13. místě, aby mohli konečně postavit konkurenceschopnější tým pro další ročník. Jenomže ostatní týmy se v suterénu extraligové tabulky zvedají, což je pro Kladno velký problém.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 6 bodů

13. HC Sparta Praha

O Spartě se toho už napsalo opravdu hodně, po sérii porážek byla nucena řešit nový trenérský post. Třebaže jsme v případě Sparty na začátek sezony žádný zázrak nečekali, 13. místo upřímně taky ne. Teď ale převezme kádr zkušenější trenér, po reprezentační pauze by měla jít Sparta zase nahoru. Bodová ztráta je poměrně hratelná

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 5 porážek – 0 bodů

12. HC Verva Litvínov

Ani tady jsme asi žádný velký zázrak nečekali, začátek sezony ale zastihl Vervu v totální křeči. Odnesl to na střídačce Vladimír Růžička a Litvínov najednou začal šlapat. Pod rukama Karla Mlejnka tým sbírá body. V nabité konkurenci to asi úplně spanilá jízda nebude, předkolo po základní části by ale mělo být pro Litvínov samozřejmostí.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 výhry – 12 bodů

11. HC Motor České Budějovice

Pravda je, že zopakovat loňský ročník bude mimořádně těžký úkol, o čemž se Motor letos už přesvědčil. První krizi v sezoně nakonec ustál, stejně jako kouč Jaroslav Modrý, který měl pomyslný nůž na krku. Do ideálu to má však ještě daleko. Reprezentační pauza by mohla pomoct, stejně jako návrat Vondrky. Citelná je v tuto chvíli taky absence zraněného Dominika Hrachoviny a Stuarta Percyho.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 6 bodů

10. HC Energie Karlovy Vary

Někdy je až k nevíře, kde ten tým tu Energii bere. Začátek sezony vyšel Karlovým Varům nad očekávání dobře, výsledky posledních zápasů ale odsouvají opět tým do tradičních pozic posledních let. Vary musí tvrdě bojovat o každý bod. Odhodláni nechybí. Z dlouhodobého pohledu to alebude hodně těžká sezona.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 porážky – 4 body

9. BK Mladá Boleslav

Tým z města automobilu připomíná jízdu na horské dráze. Na první pohled siný, ale stále s poněkud nevyrovnanými výsledky. Těžko teď odhadnout, jestli to bude spíš v konečném zúčtování po základní části jako loni (11. místo) nebo předloni (3. místo). Teď to zatím vypadá na tu první možnost, ale času na nápravu je ještě poměrně dost. Teď se ale potřebuji Bruslaři velmi rychle oklepat z krize.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 5 porážek – 2 body

8. HC Škoda Plzeň

Ani od Plzně jsme letos nic závratného nečekali, takže dosavadní výsledky tak nějak odpovídají předpokladům. Nepříjemný soupeř, hodně vyrovnaných zápasů, sedmkrát se muselo jít v případě zápasů Plzně do prodloužení. O tom, jestli na konci označí Indiáni tuhle sezonu za úspěšnou nebo ne, rozhodne nejspíš až play-off. Minimálně předkolo by mělo být samozřejmostí.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 výhry – 8 bodů 

7. Bílí Tygři Liberec

Remíza, remíza a zase další remíza. 17 zápasů – 11 remíz. V případě Liberce hrají prémiové body z prodloužení nebo případných nájezdů zcela zásadní roli. Tygrům nejvíc chybí lídr v bodování. Nejlepší je obránce Janis Balinskis (7+7) až na 21. místě produktivity v lize, až za ním Michael Frolík (7+6) – 31. místo. Viditelně libereckým chybí Michal Bulíř, který vynechal kvůli poraněnému kotníku už sedm zápasů.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 6 bodů

6. Mountfield HK

Jeden by řekl, že aktuální pozice Hradce je zcela podle očekávání, někteří by odhadovali Mountfield o něco výš. MHK sice kromě odchodu Ahtiho Oksanena zase tolik neoslabil, ale hodně týmů naopak posílilo. I díky tomu se Hradec řadí spíš za samotnou špičku ligy. Stále má tým velký potenciál, ještě silnější bude, až se jim vyprázdní marodka. Loni však zjistili, že sezona se dělá až na jaře. Takže zatím žádný stres.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 5 bodů

5. HC Oceláři Třinec

Ve Slezsku moc dobře vědí, že začátek sezony není vůbec klíčový. Třinec se na startu ročníku hodně hledal, míchal chemii s novým koučem. Teď už to vypadá lépe. Ožily i posily v čele s Liborem Hudáčkem, Martin Růžička stále pálí ostrými, díky čemuž je znovu přesilovka Třince jako zbraň hromadného ničení. Nejsilnější jsou však Oceláři v části sezony, která je ještě poměrně daleko.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 porážky – 8 bodů

4. HC Kometa Brno

Posílení modrobílých bylo v létě velmi plodné, od začátku je to jeden z velkých favoritů soutěže. Odchodem Petera Muellera Kometa vůbec nic neztratila, spíš naopak. Už to není jen o jednom hráči. Skvěle se do toho obul Luboš Horký. Hodně zápasů vyhrává Kometa o jeden gól, ale to jim může být tak maximálně… však vy víte kde. Brno by mohlo první čtyřku v tabulce i přes silnou konkurenci uhrát. 

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 výhry – 11 bodů

3. HC Olomouc

Jestli lze někoho označit jako nejpříjemnější překvapení podzimu, je to bez debat Olomouc. Nejen bez Davida Krejčího, ale taky bez Zdeňka Motáka na střídačce, který byl podle mnoha strůjcem precizního herního systému. Zatím Hanáci všem vytírají zrak. Sezona je však dlouhá, nástrah hodně. Klíčové bude přežít bez úhony blížící se období Vánoc. 

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 4 výhry – 11 bodů

2. HC Vítkovice Ridera

Nejen pro nás, ale taky pro mnohé ostatní jsou Vítkovice označovány za černého koně soutěže. Možná jsme je čekali v horní polovině tabulky, ale asi ne v přímém souboji o čelo. Navíc dokáží být produktivní i bez zraněného Petera Muellera, který měl být bodovým tahounem mužstva. Přidali se však i další, včetně lídra ligové produktivity Dominika Lakatoše. Po letech Ostrava zase žije hokejem, což jde pozorovat i na rostoucí návštěvnosti.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 3 výhry – 10 bodů

1. HC Dynamo Pardubice

A máme tady prozatímního suveréna extraligy. V Pardubicích dobře zapadly všechny posily, funguje i to, co už fungovalo dřív. Není zase takovým překvapením, že Dynamo vede ligu. Bylo by překvapení, kdyby nebylo po základní mezi TOP 3. Důležité bude, aby Pardubice načasovaly formu na play-off. V českém Hockeytownu je to ale zatím krasojízda, kterou si po letech utrpení místní publikum dosyta užívá.

Aktuální forma:
Posledních 5 zápasů – 5 výher – 15 bodů

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Extraliga

Přestupy TELH: Potvrzeno už přes 60 podpisů! Jak promluví do soupisek odchody do zámoří?

Už je to přesně měsíc od dlouho očekávaného dne, kdy se v rámci Tipsport Extraligy otevřela přestupová vrátka. Od té doby bylo podepsáno v extraligových klubech více než šedesát nových kontraktů. Je jasné, že se nejedná o závěrečné číslo, avšak ta největší vlna přestupů už je spolehlivě za námi.

Publikováno

dne

Už je to přesně měsíc od dlouho očekávaného dne, kdy se v rámci Tipsport Extraligy otevřela přestupová vrátka. Od té doby bylo podepsáno v extraligových klubech více než šedesát nových kontraktů. Je jasné, že se nejedná o závěrečné číslo, avšak ta největší vlna přestupů už je spolehlivě za námi.

Některé kluby reagují početnými změnami na nevydařenou uplynulou sezonu, jiné zase musejí zalepit díry po odchodech nejlepších hráčů, kteří se vydali za lukrativnějším angažmá. Tradičně je tak v jarních měsících na přestupovém trhu pořádně rušno.

Přestavba Motoru a Mladé Boleslavi

Už tradičně jsou v rámci přestupů nejaktivnější ty stejné kluby několik let po sobě. Hlubokými změnami prochází tradičně od návratu do české nejvyšší soutěže českobudějovický Motor. Po mimořádně nevydařené sezoně však neměli místní manažeři ani jinou volbu.

Příchod nějaké superstar sice nečekejme, i tak se ale jedná o minimálně prověřená jména. Kromě víceméně známých jmen figuruje na soupisce také kanadská akvizice Brant Harris. Naposledy působil zámořský útočník ve Slovanu Bratislava

Pavel Pýcha > Motor ČB
David Štich > Motor ČB
Michal Gulaši > Motor ČB
Brant Harris > Motor ČB 
Jan Ordoš > Motor ČB 
Adam Kubík > Motor ČB 
Martin Beránek > Motor ČB 
Milan Doudera > Motor ČB

Solidním rebuildingem prochází také Mladá Boleslav. Po konci Václava Nedorosta a Radima Vrbaty ve sportovním úseku doznává značných změn také sestava. Hodně promluví do sestavy cizinci. Tou největší posilou by měl být ale finský mistr světa Juhamatti Aaltonen.

Jan Růžička > Mladá Boleslav 
Pavol Skalický > Mladá Boleslav 
Filip Pyrochta > Mladá Boleslav
Zach Osburn > Mladá Boleslav
Matti Järvinen > Mladá Boleslav
Filip Suchý > Mladá Boleslav
Jan Štibingr > Mladá Boleslav
Juhamatti Aaltonen >
 Mladá Boleslav

Nečekané odchody do zámoří

Plzeňští Indiáni se budou muset obejít bez jedné z největších posil. Už na začátku přestupového období podepsal v Plzni zkušený útočník Petr Jelínek. Ten však nakonec dostal laso ze zámoří, kde bude dělat skauta organizaci Los Angeles Kings. I tak to ale nevypadá na velký průšvih, neboť Škodovka získala spolehlivé posily na všechny posty v sestavě.


Samuel Hlavaj
 > Škoda Plzeň
Jakub Lev > Škoda Plzeň
Aleksi Laakso
 > Škoda Plzeň
Daniel Malák
 > Škoda Plzeň
Filip Jansa > Škoda Plzeň
Tomáš Dujsík 
> Škoda Plzeň
Petr Straka 
> Škoda Plzeň
Miroslav Indrák 
> Škoda Plzeň

Podobně nešťastně můžou přijít o zajímavou posilu třinečtí Oceláři. Ti už oficiálně oznámili podpis obránce Patrika Kocha, jenž přišel z nedalekých Vítkovic. Už tehdy se ale spekulovalo, že by mohl nakonec zamířit za moře.

Prozatím se tyto zvěsti oficiálně nenaplnily, avšak pravděpodobnost tohoto kroku stoupá. Zájem potvrdil nedávno i generální manažer Arizony Bill Armstrong. Slovenský novinář Tomáš Prokop před několika dny na svém Twitteru zájem ze zámoří potvrdil. Stále se však čeká.

I tak ale budou Oceláři znovu silní. Do obrany se vrátil velezkušený Tomáš Kundrátek, k němu přichází silný Richard Nedomlel. Zajímavě se jeví příchod Viliama Čacha, který se nedávno ukázal v dobrém světle na světovém šampionátu v týmu Slovenska. Stále se navíc spekuluje o možném příchodu Richarda Pánika.

Tomáš Kundrátek > Oceláři Třinec
Richard Nedomlel > Oceláři Třinec
Kamil Walega > Oceláři Třinec
Viliam Čacho > Oceláři Třinec
Patrik Koch > Oceláři Třinec

DALŠÍ POTVRZENÉ PŘESTUPY V TELH

Štěpán Lukeš > Kometa Brno
Daniel Gazda > Kometa Brno
Lukáš Kaňák > Kometa Brno
Lukáš Cingel > Kometa Brno
Martin Kohout > Kometa Brno
Tomáš Marcinko > Kometa Brno

Dávid Hrenák > Bílí Tygři Liberec
Vojtěch Budík > Bílí Tygři Liberec
Ian McCoshen > Bílí Tygři Liberec
Ronald Knot > Bílí Tygři Liberec
Kelly Klíma > Bílí Tygři Liberec (hostování)
Miroslav Mucha 
> Bílí Tygři Liberec

Dominik Frodl > Energie KV
Jan Bernovský
 > Energie KV
Ondřej Procházka 
> Energie KV
Iikka Kangasniemi 
> Energie KV
Roman Přikryl 
> Energie KV

Matěj Machovský > Vítkovice Ridera
Vojtěch Zeleňák > Vítkovice Ridera
Stuart Percy
 > Vítkovice Ridera
Jan Káňa > Vítkovice Ridera

Patrik Bartošák > Mountfield HK
Tomáš Pavelka 
> Mountfield HK
David Šťastný > Mountfield HK
Alex Tamáši > 
Mountfield HK

Jakub Sedláček > HC Olomouc
Aron Chmielewski 
> HC Olomouc
Rok Macuh > HC Olomouc

Petr Koblasa > Verva Litvínov
Marek Baránek > Verva Litvínov
David Kaše > Verva Litvínov

Karel Klikorka > Rytíři Kladno
Jakub Strnad > Rytíři Kladno

Ondřej Najman > Sparta Praha
Aaron Irving > Sparta Praha
Filip Chlapík > Sparta Praha

Zdroj: Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Velká posila pro Spartu! Ze Švýcarska se vrací Filip Chlapík. Proč jeho návrat nevyšel už na konci uplynulé sezóny?

Tohle je velice dobrá zpráva a parádní posila pro pražskou Spartu. Ze švýcarského Ambri se po jedné sezóně vrací Filip Chlapík, který má být více než dobrou náhradu za odchozího Davida Tomáška. Sparta je evropský velkoklub, těším se až budu doma, prohlásil.

Publikováno

dne

Tohle je velice dobrá zpráva a parádní posila pro pražskou Spartu. Ze švýcarského Ambri se po jedné sezóně vrací Filip Chlapík, který má být více než dobrou náhradu za odchozího Davida Tomáška. Sparta je evropský velkoklub, těším se až budu doma, prohlásil.

Filip Chlapík si za A-tým Sparty zahrál už v extraligovém ročníku 2020/21. Tehdy však připsal jen tři starty a přesunul se opět do zámoří, kde od svého odchodu z Česka v roce 2014 strávil šest sezón.

Pravidelněji si v extralize zahrál až v ročníku 2021/22, kde v dresu Sparty zaznamenal jen v základní části 70 kanadských bodů (31+39).

V následujícím play off, kde ostatně pražský celek došel až do finále, ve kterém podlehl Třinci 2:4 na zápasy, zapsal dalších patnáct bodů.

Není tak divu, že z čistě individuálního hlediska po takto úspěšné sezóně odešel do Švýcarska, konkrétně do týmu Ambri-Piotta. V 50 zápasech základní části vstřelil 24 branek a přidal 13 asistencí, dohromady tedy 37 bodů.

Pro sezónu 2023/24 se však vrací zpět do Sparty. V pražském klubu podepsal kontrakt na další tři roky. Chlapík je tak po Ondřeji Najmanovi a Aaronu Irvingovi třetí letní posilou Sparty.

„Filip odešel teprve před rokem, ale už v uplynulé sezoně jsme byli v častém kontaktu. Víme, co od něj můžeme čekat. On sám má obrovskou touhu zažít ve Spartě úspěch,“ uvedl sportovní manažer Jaroslav Hlinka na klubovém webu.

Sparta je evropský velkoklub, těším se!

„Sparta je evropský velkoklub s nejvyššími ambicemi. Těším se, že budu zase doma,“ řekl Chlapík po návratu v rozhovoru rovněž pro klubový web.

„Já Spartu miluju a takové myšlenky tam byly vždycky. Na jednu stranu bylo nepříjemné hrát proti Spartě, na druhou zase fajn, že jsem mohl opět vidět kluky. Navíc mi to připomnělo nějaké období zpátky a uvědomil jsem si, jak mi bylo ve Spartě fajn. Nějakou roli v návratu to určitě hrálo,“ odpověděl na otázku tehdy ještě potenciálního přestupu, kdy si proti Spartě zahrál na Spengler Cupu.

O jeho návratu se spekulovalo ještě před koncem sezóny 2022/23. Chlapík však v rozhovoru vylíčil, proč to tehdy ani nemohlo být na pořadu dne.

„Máme malé miminko a další je už na cestě. Řešili jsme rodinnou situaci, já měl ale smlouvu na dva roky a v Ambri se mnou byli spokojení. Bojovali jsme o playoff a jakékoliv uvolnění tak nepřipadalo v úvahu,“ popsal Chlapík.

Zdroje: HC Sparta Praha, Tipsport Extraliga, Elite Prospects

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Obrovská ztráta pro Spartu! Opouští ji druhý nejproduktivnější hráč

Pražská Sparta v dnešních dopoledních hodinách oficiálně potvrdila odchod jejího druhého nejproduktivnějšího hráče sezóny. David Tomášek míří do švédské ligy. Pražský celek bude muset hledat adekvátní náhradu.

Publikováno

dne

Pražská Sparta v dnešních dopoledních hodinách oficiálně potvrdila odchod jejího druhého nejproduktivnějšího hráče sezóny. David Tomášek míří do švédské ligy. Pražský celek bude muset hledat adekvátní náhradu.

Sedmadvacetiletý forvard David Tomášek i přes platný kontrakt odchází do švédského klubu BK Färjestad. V hlavním městě měl ještě podepsáno na dva roky, ale využil výstupní klauzuli.

Tomášek svou kariéru v extralize zahájil v pardubickém Dynamu. To ho vytáhlo do finského JYP Jyväskylä, kde se mu v první sezóně dařilo. Jenomže druhou dobře nezačal a tak ho angažovala právě Sparta. Odsud si v sezóně 2021/22 odskočil do Chabarovsku. Jenže kvůli válce se vrátil k Pražanům a teď po roce a půl znovu odchází.

187 centimetrů vysoký útočník v letošní sezóně patřil k nejdůležitějším členům celého kádru. V 53 duelech dokázal vsítit 16 branek a na 23 přihrál. Ve statistice +/- si připsal šest plusových bodů.

„Nechtěli jsme Davidovi bránit v tom, aby dál rozvíjel svou skvěle rozjetou kariéru. Využil klauzuli ve smlouvě a my mu samozřejmě přejeme hodně štěstí. Je to pro něj další krok. Doufáme, že se naše cesty jednou znovu protnou,“ sdělil pro klubový web člen představenstva Divíšek

Forvard má také bohaté reprezentační zkušenosti. Odehrál několik utkání v Euro Hockey Tour, ve kterých si připsal dva góly a tři nahrávky. Letos se poprvé představil na šampionátu, zde pomohl čtyřmi přihrávkami.

Tomášek se Spartou loučí v přátelských vztazích. „Beru zahraniční angažmá jako další velkou výzvu ve své kariéře. Se Spartou se loučím jenom v dobrém, klukům budu dál moc fandit a věřím, že se zase vrátím. Chtěl bych všem sparťanům poděkovat za dlouhodobou podporu,“ vzkazuje fanouškům pro web klubu.

Kdo za Tomáška přijde není zcela jasné, ale fanoušci se v nejbližších dnech dočkají. „Dotahujeme přestupy, bude jasno v nejbližších dnech,“ říká člen představenstva pro klubový web.

Zdroj: HC Sparta Praha

Pokračovat ve čtení

Oblíbené