Reklama

Florentino Pérez promluvil! Co podle něj znamená vznik Superligy?

Prezident Realu Madrid a nově také šéf celé organizace Superligy určil, co a zejména jakou budoucnost má přinést vznik Superligy. Nutno podotknout, že výroky to jsou vskutku odvážné.

Zdroj: Flickr, CC BY-SA 2.0

Jak už všichni dobře víme, dvanáct předních evropských klubů jasně vyjádřilo svůj zájem startovat v nově vytvořené evropské Superlize. A to i navzdory podmínkám, které si stanovila UEFA. Své k tomu konečně dodal i samotný šéf organizace Florentino Pérez.

“Mnoho anglických, španělských i italských klubů se snaží najít řešení velmi zlé ekonomické situace, která nyní ve fotbalovém světě panuje. A jedinou cestou, jak tento problém vyřešit, je hrát více strhujících zápasů.”

K tomu také dodal: “Na rozdíl od Ligy mistrů, Superliga pomůže klubům získat nazpět ušlé zisky a anulovat ztráty.”

Pérez doslova řekl, že kluby jsou zejména kvůli pandemii Covid-19 ve velké finanční tísni, a že Superliga zachrání fotbal jako takový. Prezident Realu Madrid také vyvrací myšlenku, že by zakladatelům Superligy nemohlo být umožněno dokončit svá tažení v evropských pohárech.

Rovněž tvrdí, že účastníci Superligy nemohou být vyloučeni z evropských pohárů pro následující ročník. Tohle označil vyloženě za nesmysl. “Je to nemožné, tohle se nemůže stát, jsme zákonem chráněni.”

Fotbalovým fanouškům vzkazuje to samé i co se týče zákazu účasti na mistrovství světa či celkově v reprezentaci. Na základě jeho slov zkrátka UEFA nemá právo kluby vyloučit z evropských soutěží a hráčům zakázat start v národních týmech.

“UEFA je výrazným monopolem, ale my nyní potřebujeme něco mnohem více transparentního. Chceme zachránit fotbal pro dalších dvacet let. Když vyhrajete Ligu mistrů, zinkasujete od UEFA 120 – 130 milionů eur. Superliga nám však zaručuje příjmy mnohem vyšší.”

“Stejně jako všechno ostatní, i fotbal se musí nadále vyvíjet. Musí se zkrátka adaptovat dnešnímu světu. Fotbal nyní ztrácí na zájmu, peníze za televizní práva se také neustále zmenšují. Tato situace ve světě nás ničí.”

Zdroj: Fabrizio Romano, Bleacher Report Football

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Nenápadné hvězdy! Koho sledovat na Euru?

Do začátku Eura zbývá měsíc. 11. června turnaj otevře utkání Turecka s Itálií, Češi se poprvé představí tři dny nato. Jaké hráče se vyplatí na evropském šampionátu sledovat, přestože se o nich tolik nemluví.

Není pro Adama Hložka čas na přestup? Sparta mu začíná být malá

Adam Hložek je, co se fotbalových schopností týče, nepochybně největší český talent od dob Tomáše Rosického. Ve Fortuna lize už kroutí třetí sezónu, je mu přitom stále teprve 18 let.

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?