Reklama

Finále Ligy mistrů se má z Istanbulu přesunout na londýnské Wembley

Očekávané anglické finále Ligy mistrů mezi Chelsea a Manchesterem City bude přeci jen přesunuto. S největší pravděpodobností jej bude hostit věhlasné Wembley. Informaci uvedl britský deník The Times.

Zdroj: Brent Flanders, Flickr, CC BY-NC-ND 2.0

UEFA již v minulosti vyjadřovala odpor vůči přesunutí finálového zápasu na jinou destinaci, než je Istanbul. Situace se ovšem během posledních dní markantně změnila.

Britská vláda totiž umístila Turecko na “červený seznam”, což je způsobeno současně neadekvátně se vyvíjející pandemickou situací. Britská fotbalová asociace tak opět jednala s UEFA.

Cestování do Turecka je totiž nyní v Británii zakázáno a zdá se, že Istanbul o finále přijde už podruhé.

Dle informací, jež uvedl britský deník The Times, je výsledkem přesunutí duelu do hlavního města Anglie. 29. květen by tak měl být vysílán z londýnského Wembley.

Stánek bude 15. května hostit finále FA Cupu a odhadovaná povolená kapacita diváků by se měla pohybovat kolem cifry až 20 tisíc míst.

Podobný počet příznivců by UEFA ráda dostala i na finále milionářské soutěže. Dle zpráv by každý z klubů měl pro své fanoušky dostat až 6 tisíc vstupenek.

Wembley je již tradičním hostitelem velkých zápasů a finále Ligy mistrů se zde hrálo naposledy v roce 2013. Tehdy proti sobě nastoupili Bayern Mnichov s Borussií Dortmund.

Zdroje: The Times

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené