FIFA si nově vezme procento ze všech přestupů! Jaký je důvod?

Federace FIFA zavádí nový řád. Jednou z novinek je fakt, že si vezme ze všech přestupů procento zisku a vydělané peníze následně využije na podporu klubů, které vychovali či vychovávají talentované fotbalisty.

Zdroj: Wikimedia commons

FIFA zakládá fond, do kterého budou přicházet peníze ze všech přestupů. Následné peníze budou využity jako výchovné pro kluby, které vychovávají talentované fotbalisty.

„Díky modernizovanému systému bude vyplácení výchovného automatické, takže se peníze dostanou i do malých klubů, kam v současnosti často ani nedorazily,“ znělo ve vyjádření organizace.

Nepůjde však o jedinou novinku. Od následujícího ročníku se zpřísní mezinárodní hostování hráčů nad 22 let. Každý klub tak nově může přivést maximálně osm fotbalistů a stejný počet hráčů poslat na hostování.

Od ročníku 2022/23 se číslo sníží na 6. FIFA rovněž očekává, že jednotlivé organizace daných zemí zavedou pravidlo i ve svých ligách.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Voráček musel skousnout debakl, v dresu Sharks zazářil Hertl. Jak si vedli v NHL další legionáři?

NHL za sebou má další hrací den a opět se během něj představilo několik hráčů z České republiky. Jak se jim dařilo a kdo z nich zazářil nejvíce?

MS v Bělorusku se určitě neuskuteční. Zatím se hledají jiné varianty

Světový šampionát se kvůli neklidné situaci v Bělorusku s jistotou konat nebude. IIHF se teď snaží najít nové řešení, jak situaci zvládnout. Ve hře je řada dalších států.

Leverkusen vs. Dortmund: Preview a tipy na sázení

V úterý čeká tým Patrika Schicka velké utkání s Borusií Dortmund, která se v poslední době výrazně zvedla. To Leverkusen ztrácí body zápas za zápasem a další ztráta by je mohla poslat mimo první čtyřku.