FIFA si nově vezme procento ze všech přestupů! Jaký je důvod?

Federace FIFA zavádí nový řád. Jednou z novinek je fakt, že si vezme ze všech přestupů procento zisku a vydělané peníze následně využije na podporu klubů, které vychovali či vychovávají talentované fotbalisty.

Zdroj: Wikimedia commons

FIFA zakládá fond, do kterého budou přicházet peníze ze všech přestupů. Následné peníze budou využity jako výchovné pro kluby, které vychovávají talentované fotbalisty.

„Díky modernizovanému systému bude vyplácení výchovného automatické, takže se peníze dostanou i do malých klubů, kam v současnosti často ani nedorazily,“ znělo ve vyjádření organizace.

Nepůjde však o jedinou novinku. Od následujícího ročníku se zpřísní mezinárodní hostování hráčů nad 22 let. Každý klub tak nově může přivést maximálně osm fotbalistů a stejný počet hráčů poslat na hostování.

Od ročníku 2022/23 se číslo sníží na 6. FIFA rovněž očekává, že jednotlivé organizace daných zemí zavedou pravidlo i ve svých ligách.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Obměněná Slavia je oproti předchozím ročníkům fotbalovější, ale chybí ji osobnosti. Zápas se Škodou, Delim či Součkem by dopadl jinak

Všechny sešívané příznivce i hráče hororová noc v Dánsku bude trápit ještě dlouho. Vypadnutí podobným způsobem je velice kruté, teď je ale čas na bilancování, proč to nevyšlo.

Velká posila pro Mladou Boleslav! Martin Graiciar se připojí ke středočechům, čeká se pouze na formality

Mladá Boleslav nezačala sezónu vůbec dobře, bilance 1-1-3 je pro ambiciózní klub skutečně tristní a tak se daly věci do pohybu. 4 vstřelené branky z pěti utkání? To není pro útočnou fázi dobrá vizitka. Do automobilového města tedy přichází velká útočná posila.

Jde o zápas roku, porveme se o postup, tvrdí Hoftych před duelem s APOELem

Liberec má po čtyřech letech opět šanci hrát v základní skupině Evropské ligy, v cestě mu stojí poslední překážka, kyperský APOEL. Co na jeho adresu řekl kouč Pavel Hoftych?