FIFA do MS 2022 očekává výdělek ve výši 6,56 miliardy USD

Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) očekává ve čtyřletém finančním cyklu ukončeném Mistrovstvím světa 2022 v Kataru výdělek 6,56 miliardy amerických dolarů navzdory poklesu prodeje lístků a služeb.

Embed from Getty Images

Ceny projektů FIFA v letech 2019 – 2022 vyrostly o více než 400 milionů USD. Podle FIFA menší stadiony určené pro MS 2022 budou znamenat ztrátu 75 milionů USD na lístcích a službách v porovnání s obdobím 2015 – 2018.

Více než polovinu příjmů FIFA získá prostřednictvím vysílacích práv.

FIFA plánuje utratit v letech 2019 – 2022 6,46 miliardy USD, národním federacím každoročně přidá 250 tisíc USD a po skončení světového šampionátu v roce 2022 očekává rezervu ve výši 1,9 miliardy USD.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Martin Hašek má nabídky od začátku. Kluby však vyčkávají, jak se bude situace vyvíjet ohledně žaloby, říká Markéta Haindlová

Markéta Vochoska Haindlová je předsedkyně České asociace fotbalových hráčů. Zastupuje také Martina Haška v právním sporu se Spartou. Co si myslí například o situaci okolo Romana Berbra a rozběhne se v tomto roce ještě Fortuna liga?

Best Player UEFA: Kdo byl nejlepším hráčem 2. kola Ligy mistrů? Rashford stihl za dvacet minut tři góly

Volné termíny nejsou, povolené soutěže – často bez diváků – pádí v rychlém sledu. A Liga mistrů obzvláště. Ruik.cz, jenž zastupuje Českou republiku v anketě Best Player UEFA německého časopisu Kicker, tradičně hledal nejlepšího hráče 2. kola.

Špatný výsledek a ještě horší výkon. Sparta na San Siru takřka nic nepředvedla

Pražská Sparta podlehla milánskému AC 0:3. Výsledek je více než zasloužený. Družina kouče Kotala téměř nic nepředvedla a po dvou zápasech nemá na kontě ani bod. Na utkání se podíváme ve Sparťanském blogu.