Reklama

FIFA chce experimentovat s radikálními fotbalovými změnami! Může tohle opravdu přijít?

Organizace FIFA si pohrává s poněkud radikálními myšlenkami, které by mohly zcela změnit obraz fotbalu. O čem fotbaloví byrokrati přemýšlí? Změny nad kterými se uvažuje a které pronikly do médií se velice podobají hře příbuzné fotbalu.

Ano v 21. století se věci mění rychleji než kdy jindy. Pro konzervativní jedince rychlá doba plná změn není rájem, ale nezbývá nic jiného než se adaptovat. Adaptace je v podstatě evoluce, která lidstvo drží při životě celou jeho existenci.

Samozřejmě je otázka jestli se evoluce jednou nestane i naší konečnou. Ale od filosofie ruce pryč a jdeme k tématu!

Asi nejradikálnější změna nad kterou se údajně uvažuje je zkrácení hrací doby! Mělo by se hrát pouze 2x 30 minut, ale pozor! Při každém přerušení hry by se stopoval čas. Stopování času funguje ve futsalu. Eliminace zdržování by možná nebyla špatná nemyslíte? Samozřejmě i zdržování a hraní si s časem patří k tradiční hře, ale ve výsledku a s nadhledem by to nemusela být, tak alarmující a hrozná změna.

Jenže teď to horší! Další změny by mohly být třeba neomezené střídání nebo to, že autové vhazování by si ze svého slovního spojení mohlo odebrat slovo vhazování! Ze zámezí by se mělo rozehrávat nohou! Poslední tragikomickou změnou by mělo být to, že za každou žlutou kartu by mužstvo hrálo 5 minut v oslabení bez potrestaného hráče.

Na sociálních sítích se všichni více méně shodují na podobném názoru. Časová změna by většině nijak zásadně nevadila, ovšem ostatní pravidla vyvolávají orpavdu velké rozpaky. Doufejme, že k implementaci všeho nedojde. Anebo ať si FIFA udělá vedlejší projekt pseudofotbalu a tam si dané myšlenky testuje.

Zdroje: SPORTbible, Mundo Deportivo

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené