Spojte se s námi

Motorsport

Fernando Alonso odhalil, čeho na své kariéře ve F1 nejvíce lituje. Tohle je první věc, kterou bych změnil, říká

Fernando Alonso zažil během své bohaté kariéry ve Formuli 1 mnoho velmi pozitivních, ale i negativních okamžiků. V nejnovějším díle The High Performance Podcastu ovšem přiznal, čeho ve F1 nejvíce lituje.

Publikováno

dne

Fernando Alonso zažil během své bohaté kariéry ve Formuli 1 mnoho velmi pozitivních, ale i negativních okamžiků. V nejnovějším díle The High Performance Podcastu ovšem přiznal, čeho ve F1 nejvíce lituje.

Získal dva mistrovské tituly a nejednou byl blízko i dalším prvenstvím. Španěl Alonso je právem považován za jednu z největších legend Formule 1. A to nejen pro jeho úspěchy, ale také díky jezdeckému stylu nebo vystupování.

K tomu se váže i jeho minulost, kdy byl součástí několika kontroverzních afér. Vzpomenout můžeme na angažmá v McLarenu nebo skandál Crashgate.

350Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Co se ale týče jeho úspěchů, velmi blízko dalšímu titulu mistra světa byl v sezóně 2010. A tedy v roce, kdy přestoupil k Ferrari. Alonso se ale nakonec se ziskem 252 bodů umístil na druhém místě, když na vítěze šampionátu Sebastiana Vettela ztratil pouhé čtyři body.

O rok později se z titulu radoval opět Vettel, tentokrát měl za sebou naprosto dominantní sezónu. Skvělou sezónu Alonso zaznamenal v roce 2012, avšak titul z toho zase nebyl. Dnes již dvaačtyřicetiletý Španěl získal 278 bodů, šampion Vettel 281.

Alonso tak se Scuderií nikdy titul nezískal. V roce 2014 italský tým z Maranella opustil, jelikož mu nedokázal poskytnout konkurenceschopný vůz.

Kdybych se mohl vrátit v čase…

Nutno podotknout, v podcastu The High Performance přiznal, že právě tohle je první věc, kterou by na své kariéře změnil.

„Vyhrát šampionát s Ferrari – to je asi ta první věc, kterou bych na své kariéře změnil, kdybych měl možnost vrátit se v čase,“ popisuje Alonso.

„V letech 2010 a 2012 jsme byli pár kol od titulu, což pravděpodobně mohlo změnit výsledek a historii několika věcí. Byl jsem zklamaný, že jsem o ně přišel,“ dodal.

Měl jsem si všeho více užívat, přiznává Alonso

Kromě toho, že se mu nepodařilo získat titul s Ferrari, Alonso také vyjádřil lítost nad tím, že si neužil úspěchů své dřívější kariéry. A přiznal také, že ve 42 letech se jeho čas v F1 chýlí ke konci.

„Čeho určitě lituji, je to, že jsem si (sebe) více neužíval. Vím, že se moje kariéra chýlí ke konci a čeká mě nový život bez F1. Když se ohlédnu za svou kariérou, vidím spoustu dobrých věcí, dobrých přátelství a neuvěřitelných zážitků, ale měl jsem si je více užívat,“ přiznává legendární pilot.

„Kdybych měl možnost prožít svůj život přesně ještě jednou, možná bych nic neměnil na svém týmu, na svých rozhodnutích, na titulu Ferrari nebo na čemkoli jiném. Jen bych všechny ty okamžiky prožíval o něco víc a snažil se mít víc vzpomínek,“ uvědomuje si.

„V letech 2005 a 2006 jsem titul vyhrál v Brazílii a z těch nocí si skoro nic nepamatuji, což je smutné. Takže to jsou věci, které bych změnil,“ uzavřel.

Zdroje: F1, The High Performance Podcast

Reklama

Oblíbené