Spojte se s námi


Ostatní

Fantastický úspěch českých florbalistů! Porazili reprezentaci Švédska

Česká florbalová reprezentace dokázala porazit výběr Švédska a podruhé v historii tak slaví výhru proti tomuto hvězdnému výběru. Utkání skončilo výsledkem 6:3.

Publikováno

dne

Česká florbalová reprezentace dokázala porazit výběr Švédska a podruhé v historii tak slaví výhru proti tomuto hvězdnému výběru. Utkání skončilo výsledkem 6:3.

V Plzni se odehrává Euro Floorball Tour a Česká republika se před domácími fanoušky dokázala předvést. Porazila totiž silný výběr Švédska 6:3. Stalo se to teprve podruhé v historii.

Celkem se mezi Českem a Švédskem odehrálo 48 zápasů. Z toho naši tedy dvakrát vyhráli, podařilo se jim uhrát jednu remízu, ale 45 zápasů se Švédy prohráli.

Vývoj zápasu se Švédy probíhal zajímavě. Švédsko jako favorit šlo rychle do vedení. Domácí výběr dokázal ale v první třetině srovnat a držel remízu. V půlce zápasu Švédi opět vedli, ale Česká republika rychle zareagovala a srovnala na 2:2.

Do konce druhé třetiny přidala česká reprezentace dvě branky a po 40 minutách vedla 4:2. Ve třetí třetině si nešťastně srazili míček do vlastní brány a soupeř ztrácel jediný gól na vyrovnání.

Švédsko zkusilo hru bez brankáře. Risk ale nevyšel. Domácí se dvakrát trefili do prázdné branky. Fantastický výsledek 6:3 pro Českou republiku byl na světě.

Úvodní zápas Česká republika prohrála proti reprezentaci Švýcarska. Švýcaři zvítězili 4:2. Naši ale na domácím turnaji díky výhře nad Švédy nezůstanou bez bodu. Reprezentaci čeká ještě jeden zápas. Utká se s Finskem.

Použité zdroje: Livesport

Reklama

Florbal

Omlazená reprezentace se připravuje na florbalové MS. Cílem je medaile, máme obrovský potenciál, míní Kettunen

O rok odložené mistrovství světa mužů ve florbale se kvapem blíží. Naše reprezentace v těchto dnech finišuje přípravný kemp v Kladně, hned po jeho skončení se přesune do dějiště šampionátu – finských Helsinek. Už v pátek ji tam čeká úvodní ze tří zápasů v základní skupině.

Publikováno

dne

Od

O rok odložené mistrovství světa mužů ve florbale se kvapem blíží. Naše reprezentace v těchto dnech finišuje přípravný kemp v Kladně, hned po jeho skončení se přesune do dějiště šampionátu – finských Helsinek. Už v pátek ji tam čeká úvodní ze tří zápasů v základní skupině. „Máme obrovský potenciál. Doufám, že si kluci turnaj užijí a nebudou mít strach,” říká o svém výběru Petri Kettunen, jenž do rodné země poletí jako hlavní kouč mimořádně mladého celku okolo kapitána Toma Ondruška.

Celé tři roky museli florbaloví fanoušci po celém světě čekat, až budou znovu moci sledovat mužské mistrovství světa. Turnaj naplánovaný na loňský prosinec byl logicky odložen. Letos už jsou však podmínky uzpůsobeny tak, aby se mohl odehrát.

Naposledy se nejlepší hráči světa sjeli v roce 2018 do Prahy, jež dokázala uspořádat další velkolepou sportovní akci. Nyní v Helsinkách půjde pochopitelně – vzhledem k řádění koronaviru – o daleko skromnější záležitost. Přesto není pochyb, že se na začátek prosince těší každý příznivec sportu s děravým míčkem.

Nejinak je tomu i u přímých aktérů, včetně naší reprezentace. Vždyť se Česká republika dostala na bednu naposledy v roce 2014, a tak je chuť získat do sbírky teprve čtvrtý cenný kov z mistrovství světa v naší historii maximální.

Jak je na tom před svátkem florbalu? „Vzhledem k pandemii to nyní všechno bylo velmi náročné, i přesto bych však řekl, že jsme se dokázali připravit výborně, odehrát dobré mezinárodní zápasy a uskutečnit i pár kempů,” přemítal na tiskové konferenci Českého florbalu vysílané živě přes platformu TVCOM hlavní trenér Petri Kettunen.

Náš tým byl dle jeho slov jediným z členů top čtyřky, skládající se z Finska, Švédska, Švýcarska a Česka, který vloni po absolvování kvalifikace sehrál několik přátelských klání na mezinárodní půdě navíc.

Nejinak tomu bylo i letos. Naprosto zásadním způsobem omlazený výběr, jehož věkový průměr 23,9 let je o 1,5 roku nižší než v Praze a o 2 až 4 roky nižší oproti soupeřům z obou hlavních skupin, tak měl prostor nabrat cenné zkušenosti.

Ti vůbec nejmladší hráči se však k mužstvu připojili de facto až na poslední chvíli, neboť letos již jeden světový šampionát, ten juniorský, odehráli a dokonce celý vyhráli. Navázali tím na své předchůdce z před dvou let. Aktuální kádr čítá celkem sedm zlatých medailistů ať už z Halifaxu, tak z Brna. Matěj Havlas s Filipem Formanem dokonce byli u obou triumfů.

„Myslím si, že někteří hráči by se v týmu objevili už na letních kempech, ale vzhledem k přípravě na mistrovství světa juniorů to přišlo až posléze. Osobně jsem každopádně čekal, že se mezi námi objeví,” zaznělo z úst českého kapitána Toma Ondruška.

„Vedli jsem s nimi nějakou krátkou debatu na EFT (Euro Floorball Tour, turnaj čtyř zemí – pozn. aut.), aby se cítili v týmu co nejlépe, protože z vlastní zkušenosti vím, že to není jednoduché. Kluci to nicméně zvládají perfektně a vlastně všichni z nich na MS jedou, takže já se na ně těším a doufám, že společně odvedeme dobrou práci,” dodal útočník superligového Chodova.

Čtěte také: Koho Kettunen nominoval na florbalové MS mužů? Nechybí juniorští šampioni, kapitánem Ondrušek

Reprezentaci čeká před odletem krátký kemp v Kladně, soustředit se bude hlavně na Němce

Mužstvo ještě před samotným turnajem čeká krátké několikadenní soustředění v Kladně. Sraz je naplánovaný na sobotní večer, pak už se myšlení všech členů bude ubírat směrem k šampionátu.

„Chceme se samozřejmě připravit na šampionát, ale pro řadu kluků to není vůbec jednoduché, protože ještě v pátek večer hráli poslední kolo superligy. Z tohoto důvodu budeme muset nejen makat, ale také dát hráčům dostatek prostoru na odpočinek. Chceme zařadit i mimo florbalové aktivity, aby se také trochu odreagovali a byli mentálně maximálně připraveni,” nastínil Kettunen, co plánuje v následujících dnech se svými svěřenci dělat.

Pravděpodobně během noci ze středy na čtvrtek pak reprezentaci čeká přesun z Prahy do Helsinek, následný odpočinek, seznámení s halou, trénink a v pátek už se půjde do akce. Úvodním soupeřem bude o půl sedmé večer Německo, s nímž jsme dosud pokaždé zvítězili.

„Jejich tým je velmi podobný tomu před třemi lety, jen s několika málo novými hráči. Mají jednoho skvělého florbalistu hrajícího ve Švédsku (Julian Nihlen – pozn. aut.), který tam je už řadu let a je velmi produktivní,” analyzoval kouč, který už dvě medaile z mistrovství světa má – ženský tým Finska dovedl v obou případech ke stříbru.

„Nebude to s nimi jednoduché. Budeme se muset soustředit na každou drobnost, být dobře mentálně, takticky a fyzicky nastavení. Němci mají výborné protiútoky, takže je do nich nesmíme pouštět. Bude třeba kontrolovat celou dobu hru a být aktivní, abychom je nedostávali vůbec do zápasu.”

S velkou důležitostí vstupního klání souhlasí také zkušený Tom Ondrušek, a to nejen proto, že k postupu do čtvrtfinále je výhra nad západními sousedy naprosto nezbytná. „Na takhle krátkém turnaji je důležité, aby každý jeden člen týmu měl dobrý pocit hned z toho prvního utkání, protože pokud se nějaké lajně či jednotlivci třeba zrovna hrubě nepovede, tak pak není jednoduché do toho vlaku naskočit.”

„Určitě se tedy budeme na kempu i tím, že Švýcary velmi dobře známe, soustředit hlavně na zápas s Německem, abychom ho zvládli výsledkově a pro mě především i herně,” zdůraznil 29letý tahoun a otřel se lehce i dalšího ze soupeřů ve skupině.

Se Švýcarskem zas a znovu. Bude to jako hrát šachy, myslí si Kettunen

S ním se Česká republika utká o takzvané bronzové neděli v 17:45 a mimochodem půjde o jediný zápas reprezentačního týmu na turnaji, který nebude živě vysílat kanál ČT Sport, ale poběží živě pouze na iVysílání.

„Je zajímavé, že se s nimi zas a znovu střetáváme. Možná oba týmy před sebou přeci jen ještě skrývají něco, čím by toho druhého nějak rozhodili, víceméně je to však už jako hrát šachy,” shrnul Kettunen své dojmy z toho, že Česko a Švýcarsko sehrají už 67. vzájemný zápas v historii. V tomto souboji budou podle něj rozhodovat maličkosti a to, aby země helvétského kříže nedostávala prostor hrát svoji hru.

Třetím a posledním týmem, s nímž se na mistrovství světa v rámci základní skupiny střetneme, bude Norsko. Tento duel by se měl konat v pondělí 8. prosince se startem v 18:45.

Pro realizační tým jde o nejméně vyzpytatelného soupeře, od kvalifikace na šampionát z přelomu ledna a února loňského roku totiž až do předminulého týdne neodehrál jediný zápas. „Svým způsobem to tedy s nimi bude docela otevřené a vlastně vůbec nevíme, co od tohoto zápasu přesně čekat,” přiznal finský kouč ve službách Česka.

Ze základních informací o Seveřanech nicméně vypíchnul, že disponují dvěma silnými pětkami se zkušenými hráči i ze švédské superligy, přičemž tu třetí, výrazně slabší, obzvlášť v klíčových zápasech obvykle nevyužívají.

Mimochodem jak pro hlavní kouč Petriho Kettunena, tak pro kapitána národního týmu Toma Ondruška, půjde v jistých ohledech o speciální turnaj. I když první jmenovaný dle svých slov fakt, že se představí v rodné zemi, jako nikterak zvláštní nevidí.

„Samozřejmě posledně, když se hrálo v Česku, to bylo unikátní a velice speciální, ale teď jedu do Finska s českým výběrem a domácí jsou mistři světa Finové, takže to pro mě osobně nějak zvláštní nebude. Jedinou pozitivní změnu vidím v tom, že budu o něco lépe rozumět jazyku okolo sebe,” zasmál se 51letý trenér.

Ambice? Přivést medaili. Kettunen však nechce mít tým pod tlakem

Útočník Chodova zase odehraje své již páté mistrovství světa v kariéře. Vůbec poprvé to však bude s kapitánskou páskou na ruce. „Je to pro mě velká zodpovědnost a čest. Budu se snažit být oporou pro tým jak na hřišti, tak hlavně mimo něj,” prohlásil.

„Moc ale nemám rád situace, kdy všechno rozhoduje jeden člověk, takže kromě úplných drobností, které rozhodujeme s trenérem, většinu věcí řešíme na větším fóru o pěti šesti zkušenějších hráčích, kteří mají na mužstvo velký vliv.”

Vedle kapitánských povinností se bude Ondrušek snažit také jako teprve čtvrtý hráč v české florbalové historii dosáhnout na 100 kanadských bodů v reprezentaci. Aktuálně je na 93, tudíž pokoření trojmístné hranice je velmi reálné už ve Finsku.

A teď k tomu vůbec nejdůležitějšímu – jaké ambice má omládlá reprezentace před mistrovstvím světa? „Budeme mít v týmu 11 nováčků, což znamená spoustu dovedností, mladé energie, vítěznou mentalitu, kterou na nás může přenést sedm juniorských šampionů, a obrovský potenciál, jenž se ukázal na poslední turnaji EFT (Češi zaznamenali historické vítězství nad Švédskem i Finskem – pozn. aut.),” zaznělo z úst Petriho Kettunena.

„Doufám, že si kluci turnaj užijí a nebudou mít strach, nebudou pod tlakem na výsledek, na zisk medailí a budou se soustředit čistě na florbal, protože to je ten jediný důvod, proč se v příštím týdnu podívají do Finska,” dodal s tím, že reprezentace bude pochopitelně útočit na medaili.

Češi odehrají mistrovství světa ve zbrusu nových dresech (Zdroj: český florbal)

Zdroj: Český florbal

Pokračovat ve čtení

Fotbal

Brentford vs. Everton: Preview a tipy na sázení

Brentford se v rámci třináctého kola Premier League utká s Evertonem. Oba kluby se trápí a případná výhra by jim dala alespoň na chvíli klid. Od koho tři body očekávat?

Publikováno

dne

Brentford se v rámci třináctého kola Premier League utká s Evertonem. Oba kluby se trápí a případná výhra by jim dala alespoň na chvíli klid. Od koho tři body očekávat?

Brentford se po výborném startu sezóny trápí a propadl se až na čtrnácté místo tabulky. Nováček na sestupové příčky už má náskok pouhých čtyř bodů, v neděli tedy potřebuje bodovat.

I Everton přestal sbírat body, přitom to chvíli vypadalo i na boj o Ligu mistrů. Teď jsou ale Toffees až dvanácté a na sestupové příčky mají náskok šesti bodů. To je s ohledem na kádr ostuda.

Brentford se spoléhá na Ivana Toneyho, anglický útočník dal tři góly a dvakrát asistoval. Dobré výkony podávají i křídelník Bryan Mbeumo, stoper Christoffer Ajer nebo záložník Christian Norgaard.

Oporou Evertonu je Abdoulaye Doucouré, francouzský středopolař nastřílel dvě branky a čtyřikrát asistoval. Bilancí 3+2 se chlubí letní posila Andros Townsend, přestože jí v poslední době zvlhl prach.

Brentford se trápí v obraně, v posledních pěti kolech dostal jedenáct gólů.

Na druhou stranu Everton góly nedává, v posledních třech kolech skóroval pouze jednou.

Vzhledem ke kvalitě kádru hostí a trápící se obraně domácích si myslím, že Everton neprohraje.

Tip na sázení l Neprohra Evertonu v kurzu 1,73 u Tipsportu

Pokračovat ve čtení

Florbal

Poslední kolo florbalové superligy před mistrovstvím světa se neslo ve znamení debaklů

Fanoušci Livesport Superligy budou mít od klubového florbalu na tři týdny odpočinek. V posledním kole před reprezentační pauzou si však ještě mohli užít vysoké výhry všech favoritů zápasů 17. kola, kterých se tento čtvrtek a pátek sehrálo pouze pět.

Publikováno

dne

Od

Fanoušci Livesport Superligy budou mít od klubového florbalu na tři týdny odpočinek. V posledním kole před reprezentační pauzou si však ještě mohli užít vysoké výhry všech favoritů zápasů 17. kola, kterých se tento čtvrtek a pátek sehrálo pouze pět.

První z nich obstarali ve čtvrteční předehrávce hráči vedoucího Tatranu Střešovice a Liberce. Leč v něm nejvíce vyniknul hráč Severočechů Vojtěch Wiener, jenž byl u každé ze čtyř branek hostujícího celku, když dvě sám vstřelil, z vítězství se radoval favorit.

Do ideální formy před mužským mistrovstvím světa se totiž dostal Matěj Havlas, který si taktéž zapsal čtyři kanadské body za branku a tři asistence. V dobrém světle se navíc ukázali i další reprezentanti z řad vedoucího celku ligy a dovedli jej za konečným vítězstvím 8:4.

Dvojnásobný počet branek než soupeř nastříleli taktéž Vítkovice, jež se vydaly bojovat do Brna. Tam to přesto neměly nikterak jednoduché, houževnatý soupeř totiž třikrát dotahoval jednogólové manko a ještě 12 minut před koncem platil stav 3:3.

Až pak se družina Pavla Bruse definitivně utrhla a díky dvěma přesným zásahům Marka Matejčíka v půlce třetí části si domů odvezla tři body. Na světelné tabuli svítil po třetí siréně stav 3:6.

Daleko menší nervy zažili příznivci jiného slezského celku – FBC Ostravy. Ti v ČPP Aréně sledovali během druhé a třetí dvacetiminutovky rozklad České Lípy, jenž vesměs vedli čtyři hráči, kterým se podařilo nasbíral tři a více kanadských bodů. Nejvíce z nich vyniká supervýkon Daniela Chatrného, který slavil čtyřikrát přesný zásah a zapsal i dvě asistence.

Ještě větší výkon než ostravský útočník předvedl Daniel Šebek z Mladé Boleslavi. Tomu se podařilo prosadit hned pětkrát a celkem získat osm kanadský bodů. Podílel se tak na polovině branek výběru Petra Novotného.

Nebohé Pardubice dostaly po 13 gólech od Otrokovic další pořádnou nakládačku a úřadující mistr ligy je ze svého města vyprovodil dokonce 16brankovým údělem. S děsivým rozdílem skóre -86 a stejným počtem bodů jako Česká Lípa tak zůstávají poslední.

A chodovský Karel Hodík se stal prvním brankářem s čistým kontem v této sezoně. V pražském derby s Královskými Vinohrady pokryl všechny střely soupeře, kterých dle dostupných statistik bylo 22, a stal se zcela oprávněně hlavním hrdinou utkání. Druhým pak byl Michal Strnad, jemuž se povedlo zaznamenat hattrick a dovést tak Chodov k pohodové výhře 7:0.

Další dva zápasy, tedy Panthers Otrokovice – FbŠ Bohemians a Sparta Praha – Black Angels byly nakonec odsunuty na 22. prosince, a to kvůli účasti některých slovenských florbalistů na přípravném kempu před mistrovstvím světa.

Tabulka Livesport Superligy před pauzou pro mistrovství světa:

PořadíTýmBody
1.Tatran Střešovice45
2.Předvýběr.CZ Florbal MB43
3.1. SC TEMPISH Vítkovice39
4.FbŠ Bohemians35
5.FAT PIPE FLORBAL CHODOV34
6.ACEMA Sparta Praha30
7.FBC ČPP Bystroň Group Ostrava27
8.BLACK ANGELS27
9.FBC Liberec22
10.Navláčil PANTHERS OTROKOVICE15
11.FBŠ Hummel Hattrick Brno11
12.TJ Sokol Královské Vinohrady9
13.FBC 4CLEAN Česká Lípa7
14.SOKOLI Pardubice7

Zdroj: Český florbal

Pokračovat ve čtení

Oblíbené