Fantastický start roku! Oktagon 21 nabídl parádní zápasy, titul získal legendární Buchinger

Parádní karta zápasů na turnaji Oktagon 21 slibovala skvělou podívanou a té jsme se také dočkali! Skvělé výkony, vynikající a atraktivní zápasy a zkrátka fantastický turnaj. Jak zápasy dopadly?

Zdroj: instagram.com/oktagonmma/

Prelims kartu zahájil souboj Michala Konráda s Igorem Lukačovičem. Favorit byl jasný a zápas podle toho také dopadl. Lukačovič se snažil být od úvodu aktivní, nicméně Konrád prokázal zkušenosti a svého soupeře v prvním kole donutil škrcením odklepat.

Zápas talentovaných borců obstarali Michal Glos a Branislav Zuzák. První jmenovaný však předvedl naprosto bezzubý výkon, Zuzákovi nedokázal nijak ublížit v postoji ani na zemi a na body jednomyslně zaslouženě prohrál.

Další výhru si pak na konto připsala veletalentovaná Tereza Bledá. Devatenáctiletá zápasnice nepotřebovala ani 90 vteřin, aby svou soupeřku Judytu Rymarzakovou škrcením donutila odklepat.

Zdroj: facebook.com/oktagonvyzva

Skvělý progres v zemařských disciplínách pak prokázal Matěj Peňáz, který dokázal právě na zemi dokázal doručit technické KO. Na výhru nad Romainem Debiennem mu stačily čtyři minuty.

Nádherný zápas plný krve nabídl souboj Mateho Kertesze s Christianem Jungwirthem. Tři kola přestřelek v postoji a pár úspěšných takedownů. Jednoznačně jeden z nejlepších zápasů večera, který na body těsně vyhrál Kertesz.

Pro změnu spíše grapplingový zápas obstarali Macek a Enev, nicméně Filip Macek jej rozhodl v postoji. Několikrát trefil čistě loktem i kolenem bradu bulharského zápasníka, přičemž se postaral po čtyřech minutách o technické KO svého soupeře. Po výhře požádal o titulový zápas, rád by se v něm utkal s Javidem Basharatem.

Hlavní kartu otevřel souboj Lucie Szabové s Rizlen Zouak. Pro talentovanou Slovenku se jednalo o prozatím největší zápas v kariéře, v němž si sáhla na dno a přežila vlastní smrt. Po loktu z otočky se však skvěle vzpamatovala a ve druhém kole ukončila dvojnásobnou účastnici olympijských her v judu na armbar.

Zdroj: oktagonmma.cz

V očekávaném zápase pak porazil Matúš Juráček po skvělém taktickém výkonu Gábora Borárose. Poměrně překvapivě dokázal Juráček dominovat i na zemi, připsal si jednoznačné vítězství na body.

Karol Ryšavý pak v roli outsidera předvedl s Miroslavem Štrbákem o mnoho vyrovnanější výkon, než se očekávalo. Na výhru mu to však nestačilo. V postoji byl Štrbákovi rovnocenným soupeřem, na zemi ale dominoval Štrbák, který vyhrál na body.

Velmi vyrovnaný byl zápas Lucie Pudilové a Marty Waliczek, který se celý odehrál v postoji. Tříkolovou bitvu viděli bodoví rozhodčí ve prospěch české zápasnice, která si tak na své konto připsala cenný skalp a důležitou výhru.

O pořádnou show se v hlavním předzápase večera postarali Leandro Silva a Alex Lohoré. Během zápasu spolu mluvili, neustále se prokovali, předváděli a vyzývali jeden druhého, aby ukázali, co v kom je. Zkrátka skvělá podívaná, kterou na body vyhrál brazilský showman Leandro “Apollo” Silva, jenž by se v dubnu rád utkal s Davidem Kozmou o titul do 77 kilogramů a poté s Vémolou o titul střední váhy.

Zdroj: facebook.com/oktagonvyzva

V titulovém souboji do 70 kilogramů předvedl legendární Ivan Buchinger svou třídu. Talentovanému Ronymu Paradeiserovi nic nedaroval, pustil se do něj hned od začátku a po necelých dvou a půl minutách dokázal škrcením donutit Paradeisera odklepat. Po zápase si pochopitelně řekl o titul také v nižší váze.

Zdroj: Oktagon MMA

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Přestupový trh v Extralize: Davida Kašeho lanaří Sparta, Sobotka by mohl zůstat. Zlín posiluje, Kometa tratí 

Kdeco nám už teď naznačuje, že přestupové období před začátkem další sezóny bude letos mimořádně plodné. Jen co Sparta vyletěla z bojů o Masarykův pohár, už se v jejich organizaci mluví o velkých změnách.

Je to oficiální. Všech šest klubů Premier League opouští Superligu

Ve dnech minulých visela nad fotbalovou Evropou obrovská mračna. Vypadá to však, že se žádná ukrutná bouře konat nebude, všech šest týmů Premier League potvrdilo svou neúčast v nově vzniklé Superlize.

Absence Krejčího může být pro Spartu fatální! Variant na stopera již moc nezbývá

Pražská Sparta v úterý oznámila pro fanoušky nemilou zprávu. Ladislav Krejčí mladší má zlomeninu v zánártní kůstce na noze a sezóna 2020/21 pro něj skončila. Trenéru Pavlu Vrbovi tak vypadla další varianta na post stopera.