Reklama

Fanoušci na stadion! Od nové sezóny v Anglii bez omezení

Premier League se může těšit na plné stadiony lidí! Oznámil to v pondělí na tiskové konferenci předseda britské vlády Boris Johnson. Od 19. července jsou v Anglii povoleny všechny sportovní akce bez omezení.

Stejně jako v České republice, tak i v Anglii se od března loňského roku nemohlo na stadiony a pokud ano, tak bylo vpuštěno minimum procent kapacity.

To se v Anglii začátkem nové sezóny mění. Předseda vlády Boris Johnson na tiskové konferenci oznámil, že od 19. července se již budou konat sportovní a kulturní akce bez omezení.

„Umožníme znovuotevření všech podniků, včetně nočních klubů, zrušíme limit pro jmenované návštěvníky domovů péče a počty lidí navštěvujících koncerty, divadlo a sportovní akce,“ uvedl Boris Johnson

Dodnes fanoušci se museli prokazovat negativním testem či očkovacím průkazem.

První pokus o znovuotevření sportovních akcí až na jednu třetinu kapacity proběhl v říjnu loňského roku. Po rostoucích případech koronaviru se však stadiony zanedlouho uzavřely.

V prosinci se fanoušci alespoň v malém počtu opět vrátili na stadiony. Netrvalo ale dlouho a stadiony byly opět uzavřeny.

Na finále FA Cupu, jedno semifinále FA Cupu, finále Carabao Cupu a mistrovství světa v kulečníku však fanoušci vpuštěni byli. Z celkových 58 000 fanoušků bylo pozitivních pouze 28.

Na základě výše uvedené fáze testování bylo oznámeno, že příští sezona bude kompletně s fanoušky. Dočkáme se podobného rozvolnění i v České republice?

Zdroj: Sky Sports

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené