Fanoušci Manchesteru United vtrhli na hřiště! Protestují proti Američanům ve vedení klubu

Pro anglické fanoušky je fotbal náboženstvím. Jejich klub je pro ně celoživotní láskou, které nesmí nikdo ublížit. Už dříve tak těžce nesli americké majitele, které tradice vůbec nezajímají a starají se pouze o peníze. Přišel navíc další přešlap v podobě Superligy a fanoušci Arsenalu, Liverpoolu a Manchesteru United se odhodlali k pořádným protestům.

Manchester United Old Trafford zdroj cpfc.co.uk
Zdroj: Crystal Palace FC

Evropský fotbal má obrovskou tradici, je založený na soutěžení, výhrách i pádech. Naopak sport v USA je braný často jako show pro diváky, zábava. Proto NHL, NFL či NBA jsou uzavřené soutěže pro elitní celky, ze kterých se nemůže spadnout.

Ten stejný model chtěli američtí majitelé vybudovat i v Evropě nově vzniklou Superligou. Ale hrubě narazili, protesty fanoušků byly jedním z hlavních důvodů zániku soutěže.

A příznivce Arsenalu, Liverpoolu a Manchesteru United, jenž mají shodně americké majitele, to vyburcovalo k akci. Angličané se totiž považují za kolébku fotbalu a dost těžce tak snáší fakt, že jejich milovaný klub vlastní Američan, kterému vlastně o fotbal samotný až tolik nejde.

Na sociálních sítích se v posledních týdnech rozjel hasthag #Glazersout, vyzívající rodinu Glazerů k odstoupení. A před nedělním šlágrem kola proti Liverpoolu zašli fanoušci Red Devils ještě dál.

Pár hodin před zápasem vtrhlo několik fanoušků na Old Trafford v zájmu vytvoření tlaku na americké majitele.

Rodina Glazerů, která Manchester United vlastní, se ale zatím k opuštění klubu nechystá, a k celé situaci se nijak nevyjádřila.

Zdroj: The Away Fans Videos

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Co ty slavní Angličané chtěj od Američanů. Ty vůbec nezajímá fotbal ale jenom prachy. 15 let jsou majitelé M. U. Až teď poznali co jsou zač amik vidí jenom many many. Ať se vrátí do tý americký džungle . Co je vlastně Američan bílej kolonista. Domorodci byli jenom jediný indiáni. Tak že si mohou podat ruce s V. B. Ty jsou to samí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Plzeň chce být na přestupovém trhu aktivní! Zájem má o tři záložníky, brankáře a mladého stopera Karviné

Plzeňská Viktoria nechce být pozadu, a tak již jedná o posilách na ročník 2021/22. V současné době se v klubu hojně spekulují jména tří záložníků, brankáře a stopera. O kom je řeč?

10 nejstarších fotbalových klubů v České republice

Fotbal je nejrozšířenějším sportem na světě. Není tak divu, že kluby vznikaly již v 19. století i na území nynější České republiky. O jaké týmy jde? Valná část z nich existuje dodnes.

Rýsuje se další velký průlom? Ženám se umožní hrát mužský fotbal!

Nizozemská fotbalová federace se rozhodla od příští sezóny uskutečnit obrovský průlom. Ženám umožní hrát fotbal v dospělých mužských kategoriích. Začíná se rýsovat nová epocha fotbalu?