Fanoušci Arsenalu na stadionu trpěli, rouška přes oči pobavila celý svět

Arsenal nezvládl nedělní zápas a po domácí prohře 0:1 s Burnley je opět terčem posměchu. S Burnley doma prohrál poprvé v historii Premier League a navíc po dlouhých 61 letech podlehl ve čtyřech domácích ligových střetnutích v řadě.

Zdroj: Pixabay

Prohru v domácím prostředí s Burnley čekal málokdo. Trápící se The Clarets se zdáli jako ideální tým, na kterém by se mohl Arsenal chytit. Již první půle ale naznačila, že jednoduché to Kanonýři mít nebudou.

Do druhého poločasu vstoupili aktivně a šli si pro úvodní gól, v 57. minutě se ale Granit Xhaka nechal absolutně zbytečně vyloučit, když chytl za krk jednoho z hráčů Burnley.

K této situaci se ve studiu SkySports vyjádřil legendární obránce Patrice Evra. Ten připomněl historku z minulé sezóny: „Thierry Henry mě pozval na večeři. Když viděl, že Granit Xhaka vede své spoluhráče z tunelu jako kapitán, vypl televizi. Na můj údiv reagoval tím, že se omlouvá, ale že už prostě nedokáže dívat na to, že je Xhaka kapitánem.”

Arsenal je na hru v deseti hráčích již zvyklý. Vyloučení Xhaky bylo již sedmé vyloučení hráče Arsenalu v rámci Premier League od příchodu Mikela Artety. Ostatní nejtrestanější celky v elitní anglické soutěži dostaly v tomto časovém úseku tři červené karty.

Vyloučení Arsenal pohřbilo, od té chvíle byla defenziva mnohem zranitelnější a v 73. minutě inkasovala. Za záda Bernda Lena poslal míč Pierre-Emerick Aubameyang. Arsenal už se na odpověď nezmohl a poprvé v historii Premier League prohrál doma s Burnley.

Mimo to prohrál čtvrtý domácí ligový zápas v řadě, což se mu stalo prvně od roku 1959. To samozřejmě vytváří tlak na trenéra Mikela Artetu, o jeho budoucnosti se pravděpodobně rozhodne po zápase se Southamptonem.

Zápas si neužilo ani 200 “šťastlivců”, kteří dostali možnost podívat se na zápas. Už v průběhu první půle jich bylo několik zabráno s mobilem v ruce, zápas opouštěli ještě před závěrečným hvizdem a jeden z nich dokonce závěr zápasu “sledoval” s rouškou přes oči.

Zdroj: SkySports.com