Spojte se s námi

Fortuna liga

Faktor úspěchu Stanciu září: Přímými kopy baví Arábii, jeho tým se dostal z pásma sestupu

Čtyři zápasy, dva góly z přímých kopů a dvě asistence. Nicolae Stanciu prožívá snový start do angažmá v saúdskoarabském Dhamku, zároveň se mu podařilo zvednout i týmové výkony.

Publikováno

dne

Čtyři zápasy, dva góly z přímých kopů a dvě asistence. Nicolae Stanciu prožívá snový start do angažmá v saúdskoarabském Dhamku, zároveň se mu podařilo zvednout i týmové výkony.

Dhamk šel do zápasu s Al Khaleej z pásma sestupu. Dařilo se mu trpělivě bránit a ve 43. minutě šel z ojedinělé šance po pasu Nicolae Stancia do vedení. Rychle po výměně stran Rumun asistoval zkušenému Georges-Kévin Nkoudou a Dhamk měl klid do závěrečných minut.

Stanciu tak opět potvrzuje, že kam přijde, tam se vyhrává. Loni pro Wuhan vyhrál premiérově čínský titul, tentokrát zvedl Dhamk. Prvních pět kol pouze tři body za remízy, po příchodu Rumuna tři kola za čtyři body.

A za Stancia mluví čísla. Remízu 1:1 s favoritem soutěže Al Hilal vystřelil Stanciu z přímého kopu, tentokrát při výhře přispěl již zmíněnými asistencemi. Trefil se též v ligovém poháru, opět ze standardní situace.

Co se přímáků týče, rumunský záložník již překonal hranici dvaceti zásahů. Aktuálně je na čísle 22, přičemž devět z nich si připsal v dresu pražských „S“. Tři za Spartu a šest posléze za konkurenční Slavii.

Čtyři stihl ještě před příchodem do Česka za FCSB, paradoxně jeden do sítě Sparty v rámci kvalifikace Ligy mistrů. V žádném týmu se z mrtvého míče neradoval vícekrát než ve Slavii, za Wuhan stihl pět zásahů.

Dhamk se finančně nemůže rovnat gigantům, kteří se v létě předháněly v kupování hvězdných jmen. Loni měl na sestupové pásmo na konci ročníku náskok pouhých osmi bodů, setrvání mezi elitou bude i tentokrát hlavní cíl.

A na Stanciovi bude, aby tým táhl, vždyť je s cenovkou 5,5 milionů euro nejdražším hráčem týmu. Nkoudou dříve kopal v Tottenhamu, zvučné jméno je též Adam Maher, jenž nakoukl do reprezentace Nizozemska.

Zdroj: Saudi Pro League

Reklama

Oblíbené