Fabregas se nevybíravým způsobem opřel do svého bývalého spoluhráče! Je jako Sarriho syn, říká

Španělský záložník, momentálně působící v Monacu, se po tříměsíčním působení v knížecím klubu rozmluvil o svém konci angažmá na Stamford Bridge. Důvodem odchodu byl, mimojiné, vztah trenéra Sarriho a italského záložníka Jorginha.

Embed from Getty Images

Cesc Fabregas měl od vedení Chelsea na stole návrh nové smlouvy, ale ve svých jednatřiceti letech se rozhodl Londýn opustit. Rodák z Arenys de Mar se vydal na záchranářskou misi do Monaca.

Důvodů ke změně působiště bylo samozřejmě více, které ale šly vesměs ruku v ruce. Ať už šlo o malé herní vytížení, vztah k trenéru Mauriziu Sarrimu, či přetlaku v záloze Blues.

“Byl jsem v Chelsea a mohl jsem obnovit smlouvu, ale přišel nový trenér a přivedl si hráče, který byl jako jeho vlastní syn,” konstatoval bývalý hráč Barcelony. Je samozřejmě jasné, kdo je míněn oním “synem”.

Embed from Getty Images

Fabregas to vystihl dokonale. Spojení Sarri – Jorginho je opravdu pevné. Italský stratég staví na bývalém hráči Neapole svůj herní systém. Svou úlohu na hrací ploše tak musel změnit i N´Golo Kanté, který na pozici, jenž nyní patří Jorginhovi, patřil mezi nejlepší na světě a měl rozhodně lepší statistiky než Jorginho.

O svou pozici přišel také Danny Drinkwater, který se Sarrimu to jeho systému jednoduše nehodí. Anglický záložník nedostal ani prostor se do základu prosadit.

Fabregas zasáhl po Sarriho taktovkou do šestnácti zápasů, v průměru odehrál 60 minut v zápase. Naopak Jorginho patří k nejvytíženějším mužům v sestavě Blues. V aktuálním ročníku odehrál 45 utkání, s průměrem 80 minut, ovšem zaznamenal pouze dva góly a nula asistencí.

Italova pozice je na hřišti sice rozdílná, než jakou měl v předchozích sezónách N´Golo Kanté či Fabregas, ale ofenzivně není Chelsea velkým přínosem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..