Reklama

Extraligu svazuje markantní pokles fanoušků. Kdy pomine těžká doba? Zeptali jsme se fanoušků

Velké nepříjemnosti musí momentálně řešit většina extraligových klubů. Po roční odmlce, kdy měli diváci vstup na stadiony zakázaný úplně, přišla doba, kdy tahle doba absolutního temna pominula. Všichni se těšili na plné tribuny, jenomže realita je někde jinde. Lidé zůstávají mimo hokejové arény.

Proč? Tohle je bezesporu ta nejčastější otázka. Odpovědí je hned několik, vesměs se stále opakují. Očkování, testování, jiná zábava, lidé si od hokeje odvykli. Ještě před několika týdny to někteří marně sváděli na hezké počasí.

Uběhl měsíc, který odkryl tvrdou realitu. Deník Sport provedl průzkum, ve kterém spočítal procentuální úbytek diváků. Výsledek? Na hokejové extraligové zápasy chodí v průměru o 31 % méně, než tomu bylo v sezoně 2019/2020. 

Navíc tohle číslo není zdaleka nejhorší. Velmi nelichotivou bilanci zaznamenali v Plzni, kde ubylo dokonce 51 % obecenstva! Na nelichotivé černé listině se nachází dokonce 17 % permanentkářů, kteří nepřišli ani na jedno domácí utkání. Rovněž 17 % majitelů celosezónních karet pak nevynechalo ani jeden zápas.

NEJHORŠÍ JE LITVÍNOV

Člověk by řekl, že horší už to být ani nemůže. Litvínov však zaznamenal dokonce 54% pokles. Po sezoně, která byla ve všech ohledech ztrátová, se jedná o skutečně alarmující pokles.

Oslovili jsme šéfa fanclubu litvínovské Vervy Jana Ptáčka, aby nám poskytl náhled na celou problematiku přímo z nejvěrnějšího fanouškovského jádra. „Testy nebo očkování hrají v poklesu návštěvnosti určitě roli, netroufnu si však říci, že by se jednalo o roli klíčovou. Faktorů, které pokles návštěvnosti ovlivnily, je několik,” rozpovídal se pro Ruik.

Podstatnou roli podle něj sehrál i start sezony. „U nás v Litvínově jsme toho podle mého příkladem. Špatný vstup do sezóny, skokové zdražení permanentních vstupenek, opatření související s covidem (tam bych zahrnul i povinné testy, očkování) a pak ještě to, na co se možná zapomíná. Mnozí si za rok bez hokeje na tribuně našli jinou zábavu,” přiblížil svůj pohled na nízkou návštěvnost Stadionu Ivana Hlinky.

Nedá se určitě říct, že by se Verva během léta propadla v tabulce o nějakých deset pozic. Situace podle Ptáčka vyvrcholila kombinací koronaviru a setrvačnosti špatných výsledků z posledních let: „No ono se u nás už příliš klesnout nedalo. A protože ta situace trvá už dlouho a nabalilo se na to další, tak se to projevilo.”

Vyhlídky nejsou úplně růžové, samotný čas podle něj diváky na stadion nevrátí. „U nás by určitě pomohlo odepnout se ze spodních pater tabulky. Trvá to už dlouho. Hrát atraktivní hokej,” dodal předseda Ropáků.

O trochu jiný názor má zase hlava sparťanského supportu. „Výkony s návštěvností velmi souvisí. Ale třeba i když jsou na Spartě výkony teď velmi dobré, lidi se na tribunu stejně vrací pomalu. Jak dlouho to bude trvat, to nedokážu ani odhadnout. Hlavně nesmí přijít žádné nové restrikce,” uvědomuje si Igor Němec, jenž svůj klub žene kupředu v hledišti O2 Arény.

Mimo to mají však oba oslovení zástupci podobný názor: „Lidi zleniveli. Zvykli si na přenosy a nechce se jim. A druhá polovina nesnáší ta nesmyslná opatření a požadavky na vstup. Důvod může být i práce a nedostatek financí, ale podle mně bude převažovat to, co jsem uvedl výše.

Sám si například uvědomuje fakt, že samotný klub dělá pro návrat diváků na tribuny hodně. Ale nic se nezmění do doby, dokud nebudou chtít něco změnit hlavně samotní fanoušci.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené