Spojte se s námi

Extraliga

Extraligové kluby zvolily barvu dresů pro domácí zápasy. Kdo si vybral jaké?

Jde o kosmetický prvek, nikterak zásadní, ale pro oko diváka poměrně důležitý. V jakých dresech budou letos extraligové týmy nastupovat v domácích zápasech? Tahle otázka vzbudila v letošním předsezonním období nezvykle hodně debat. Hlavním důvodem však je, že se pravidla pro volbu dresů od sezony 2023/24 mění.

Publikováno

dne

Jde o kosmetický prvek, nikterak zásadní, ale pro oko diváka poměrně důležitý. V jakých dresech budou letos extraligové týmy nastupovat v domácích zápasech? Tahle otázka vzbudila v letošním předsezonním období nezvykle hodně debat. Hlavním důvodem však je, že se pravidla pro volbu dresů od sezony 2023/24 mění.

Poslední roky se nesly v pravidelném intervalu, každé dva roky se varianta dresů pro domácí a hostující tým měnila. V poslední sezoně nastupovaly domácí celky ve světlých dresech, tudíž na hostující celek připadly tmavé sady.

Od letošního ročníku se ale tato pravidla zásadně mění. Každý ze čtrnácti účastníků si mohl vybrat, kterou barvu bude pro domácí zápasy preferovat. Definitivní volba proběhla na středeční Valné hromadě APK LH (Asociace klubů profesionálního hokeje). Volba, která padla, je definitivní a platí pro celou nadcházející sezonu.

Vsaďte si s bonusem a získejte 300 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

VOLBY KLUBŮ PRO SEZONU 2023/2034

Světlá varianta: 
HC Oceláři Třinec, HC Dynamo Pardubice, HC Vítkovice Ridera, HC Škoda Plzeň, Mountfield HK, Bilí Tygři Liberec, HC Olomouc a HC Kometa Brno

Tmavá varianta: 
HC Sparta Praha, Rytíři Kladno, BK Mladá Boleslav, HC Energie Karlovy Vary, Banes Motor České Budějovice a HC Verva Litvínov

Dynamo změnu nedotáhlo

Je lehkým překvapením, že většina týmů sáhla po světlé variantě v poměru 8:6. Ne ve všech případech je to však zcela dobrovolná volba. Pardubice například měly přání hrát doma v červené variantě, jenže z časových důvodů se nepodařil tento krok dotáhnout.

Musíme realizovat marketingové dny s médii dříve, než je zvykem. A proto jsme u dodavatele museli objednat bílou variantu, která už je pevně daná. Od příští sezony už snad červeným dresům nic nezabrání,” vysvětloval nedávno PR manažer pardubického klubu Jan Mroviec pro hokej.cz.

Také třinecký klub volí možná trochu překvapivě bílou variantu. Prezident klubu Ján Moder však fanouškům vysvětlil, že nemá smysl měnit něco, co funguje. Loni totiž Oceláři zvedli doma nad hlavu Masarykův pohár právě v bílých dresech.

Bílí Tygři a Sparta bez překvapení

Takřka očekávaný výběr bílé sady dresů proběhl v Liberci. Bílí Tygři jsou naopak velmi rádi, že se mohou řídit svým klubovým názvem a doma se prezentovat jako smečka bílých šelem. 

Podle očekávání volila také Sparta. Rudá barva je při její prezentaci naprosto stěžejní. „Jsme rádi, že budeme v O2 areně oblékat dresy v barvě, která ke Spartě patří a fanoušci ji mají nejraději. Sparta bude doma opět rudá,“ napsal nedávno na sociální síti X marketingový ředitel klubu Jakub Hospůdka.

Nová sezóna Tipsport Extraligy začíná už 14. září v Plzni, kam přijede úřadující mistr z Třince. Zbývajících šest zápasů prvního kola je pak na programu o den později v pátek.

Zdroj: Tipsport Extraliga, APK LH

Reklama

Oblíbené