Reklama

Extraliga v kostce: Klíčová dohoda Vervy, výšlap a vstřícnost sparťanských fanoušků. Berani lákají na zajímavou akci

Nejmrtvější letní období se konečně blíží ke konci. Už brzy otevřou hokejové arény své brány pro přípravná utkání nebo minimálně pro trénink. Řada hokejistů už však na ledě trénuje, stejně jako pardubické Dynamo. Není to období plné událostí, ale občas se někde v nějakém klubu nějaká zajímavost stane. Přesně tyhle střípky jsme napsali do dalšího stručného výpisu v rámci Tipsport Extraligy.

  • Dynamo na ledě! Začátkem tohoto týdne vyjeli pardubičtí hokejisté po třítýdenní pauze na led, aby tak v další fázi přípravy ladili formu na nadcházející ročník Tipsport Extraligy. Úvodní duel série přípravných zápasů odehraje Dynamo 3. srpna, kdy nastoupí proti Vítkovicím. První kontakt s ledem hlásí rovněž Motor České Budějovice.
  • Hokejový klub Sparty se na svém Twitteru pochlubil vstřícným postojem svých fanoušků. Hned 64 % jich ponechalo část, nebo celou finanční částku z minulé sezony klubu. 35 % fanoušků si pak nechalo převést permanentku na další sezonu. Těch, kteří se rozhodli Spartu finančně podpořit v plné výši, bylo hned 78 %. Dalších 10 % darovalo klubu 75 % z permice a 11 % fanoušků přepustilo polovinu částky. Tito fanoušci si tak mohou v těchto dnech vybírat kompenzační balíčky.
  • Richard Jarůšek se rozhodl setrvat v Litvínově. Klub v oficiálním prohlášení uvedl, že se snažil se zkušeným útočníkem domluvit dlouhé čtyři měsíce. Podle spekulací se však nemohli dohodnout na finančních podmínkách. Nakonec si však devětadvacetiletý střelec s Vervou plácnul. Pro Chemiky je to velmi důležitý podpis. Jarůšek nastřílel za poslední dvě sezony ve žluto-černém dresu 41 branek.
  • Oceláři lákají fanoušky na Javorový. Dát si poradně do těla a ještě se při tom pobavit s fanoušky. Hokejový Třinec si přichystal tuhle zajímavou kombinaci na sobotu 24. července. Za doprovodu členů mistrovského kádru si může prakticky kdokoliv vyšlápnout na místní horu Javorový, jejíž vrchol je ve výši 1031 metrů nad mořem. V cílovém prostoru bude kolem horské chaty probíhat autogramiáda za doprovodu občerstvení.
  • V Hradci finišují opravy na zimním stadionu. Po dvou měsících usilovné práce pod střechou ČPP Arény se blíží do cílové rovinky výměna mantinelů a tvrzených skel. Všechny profesionální soutěže pod hlavičkou IIHF, respektive Českého hokeje budou muset mít od ročníku 2022/23 elastické mantinely splňující přísná bezpečnostní kritéria. Mountfield se rozhodl do toho šlápnout už letos. Od srpna už by se měli mezi novými mantinely prohánět hráči.
  • Ve Zlíně se připravuje zajímavá prezentace pro mladé hokejisty a jejich rodiče. Ve spolupráci s bývalým hráčem Zlína Tomášem Kapustou a partnerskými zámořskými kluby Ontario jr. Reign a San Diego Sabers připravují prezentace o hokeji v zámoří. Společně s ní bude k dispozici taky otevřený trénink pro různé věkové kategorie. Účelem celé akce je seznámit mladé hokejisty i rodiče s případným životem v Americe, spojený se studiem a podobně. První blok je pro starší hráče ročníku 2001 – 2006 už ve středu 21. července. Pro mladší ročníky bude pokračovat akce v sobotu. Na webu Beranů můžete najít přístupové údaje k on-line sledování této události. 

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené