Spojte se s námi


Extraliga

Extraliga v kostce: Bílý Tygr Šmíd je na ledě! Motor zřejmě přijde o část rozpočtu, ve Vítkovicích už se těší na hokej

Okurková sezona směle pokračuje dál. Nevidíme v ní sice žádné krásné góly, navíc nejfrekventovanější období pro přesuny hráčů už je minulostí. Tu a tam však ještě pro nějakou tu posilu místo v sestavě je.

Publikováno

dne

Okurková sezona směle pokračuje dál. Nevidíme v ní sice žádné krásné góly, navíc nejfrekventovanější období pro přesuny hráčů už je minulostí. Tu a tam však ještě pro nějakou tu posilu místo v sestavě je. A když už to vypadá, že máte vystaráno, dá vám hlavní partner sbohem. I taková je v kostce letní Tipsport Extraliga.

  • Na led už vletěli taky Liberečtí Bílí Tygři. Úřadující vicemistr se hlásí takřka v kompletní sestavě, včetně všech posil. Nechyběla ani nejčerstvější posila do obrany T.J. Melancon. V přípravě ale nechybí ani zkušený Ladislav Šmíd, který loni stihl odehrát pouhých 26 zápasů. „Prakticky od play-off jsem si nefoukl do píšťalky, chybělo mi to,“ usmíval se trenér Patrik Augusta pro klubový web. Na Twitteru Tygrů ještě uvedl, že se klub stále ohlíží po jednom TOP útočníkovi.
  • Do velkých problémů se může dostat Motor České Budějovice. Deník Sport přispěchal ve čtvrtek s informací, že generální partner klubu Madeta se rozhodl ukončit dlouholetou spolupráci s jihočeským klubem. Pro Motor je to samozřejmě nepříjemná situace, jelikož v létě na trhu zrovna nešetřil. Loni Madeta zasponzorovala extraligového nováčka zhruba sedmi miliony korun. Více se o tomto tématu věnujeme v samostatném článku.
  • Už i Vítkovice oficiálně lákají své diváky na hokej! V období od 3. do 31. srpna sehraje A-tým HC Vítkovice Ridera celkem 5 přípravných utkání na domácím ledě Ostravar Arény. Klub na svém webu informuje fanoušky především o protiepidemiologických opatření. Nedávno o podmínkách informovala Sparta.
  • Nějaké rozdíly se však přece jen najdou. Fanoušci nebudou nutně potřebovat mít fyzicky negativní test u sebe, bude jim stačit čestné prohlášení, alespoň dokud to vláda zase nevymyslí jinak. Maximální divácká kapacita se bude řídit závaznými opatřeními aktuálně platnými v den utkání (aktuálně max. 2 000 diváků).
  • V moderní době hokeje je běžným zvykem, že si gólmani nechávají před každou sezonou vyšperkovat zbrusu novou masku. To je případ například pardubického Milana Kloučka. Brankář Dynama je s výsledkem spokojený: „Doufám, že se bude fanouškům líbit a uvidí ji konečně naživo z tribun.
  • Svůj klenot do brankoviště představila svým fanouškům taky slovenská opora Olomouce Branislav Konrád. Byli to právě fanoušci, kteří mu podobu nové masky navrhli. Vítězem se stal David Suchý, který se navrhováním masek věnuje už déle. „Určitě to potěšilo. Braňa beru jako jednoho z top brankařů v lize, takže jsem rád, že si vybral můj návrh,“ uvedl vítěz soutěže. Konrád přiznal, že finální návrh zřejmě ještě projde kosmetickou úpravou. Na novou sezonu by však měla být maska hotová.
  • Na prosincovém Winter Hockey Games ve Špindlerově Mlýnu se představí celkem čtyři extraligové kluby: Kladno, Pardubice, Sparta a Mountfield HK. Uvedli to zástupci akce pod hlavičkou D+D Real na středeční tiskové konferenci. Mimo extraligu potrvá akce pět dní a každý den se mohou diváci těšit na zajímavý hokejový program.

Zdroj: Tipsport Extraliga

Reklama

Extraliga

Řezníček v nové roli, vrací se k uzavření soutěží: Nefungovalo to, postupy a sestupy musí zůstat

Někdejší extraligový obránce Josef Řezníček má za sebou rovnou dekádu v pozici ředitele české nejvyšší soutěže. Od další sezony však řízení extraligy přebírají kluby, které si zvolily nového šéfa, Martina Loukotu.

Publikováno

dne

Někdejší extraligový obránce Josef Řezníček má za sebou rovnou dekádu v pozici ředitele české nejvyšší soutěže. Od další sezony však řízení extraligy přebírají kluby, které si zvolily nového šéfa, Martina Loukotu. Řezníčka však čeká nová výzva, neboť se nově stal ředitelem sportovního oddělení Českého hokeje.

Deset let není v životě člověka a ani ve sportovním životě zanedbatelná doba,” vyprávěl dnes bývalý ředitel Tipsport Extraligy Josef Řezníček v obsáhlém rozhovoru pro hokej.cz. V těchto dnech se chystá na novou životní etapu.

A co že to bude v roli ředitele sportovního oddělení Českého hokeje jeho práce? „Budu řídit lidi, kteří budou zodpovědní za jednotlivé úseky – tak, aby dané úseky měly výsledky. Zároveň budu mít na starosti, aby každý věděl, co má dělat, protože jednotlivé úseky jsou velice úzce propojeny a musí spolu spolupracovat,” vysvětloval své konkrétní úkoly.

Mezi ně patří rovněž takřka všechny reprezentační úrovně. Od mládeže, přes ženy, až po seniorskou kategorii. Rovněž taky přebírá část úkolů od svazového šéftrenéra. Na této pozici vystřídal Filipa Pešána zkušený Jiří Kalous.

Všechno do teď dělal jeden člověk. Ať už Filip Pešán, nebo před ním Sláva Lener. Ale celá ta agenda je tak rozsáhlá, že jsme došli k názoru, že není možné, aby ji zastával jeden člověk,” vysvětluje důvody dalších změn na svazu.

Ve hře je spousta dalších kroků. Nyní se ale bude čekat na nově zvoleného prezidenta svazu, jehož jméno zazní na svazové konferenci v červnu. Do kandidatury se přihlásilo spoustu zajímavých jmen, včetně Aloise Hadamczika.

UZAVŘENÍ SOUTĚŽÍ SE NEOSVĚDČILO

Josef Řezníček se v rozhovoru mimo jiné vrátil ke kroku, kdy se svaz rozhodl uzavřít některé soutěže. Zpětně považuje tato rozhodnutí spíš jako nešťastná.

Když jsme uzavřeli extraligu juniorů, tak jsme zjistili, že kluby z nižších soutěží ztrácejí motivaci a chuť, protože neměly cestu, jak se dostat výš, soutěž nepřihlašovaly,” vrací se k uzavření juniorské kategorie.

Stejně tak byla nějakou dobu uzavřená Chance liga: „Tu jsme uzavřeli na tři sezony kvůli mistrovství světa juniorů, které se u nás hrálo před dvěma roky. Věřili jsme, že se v ní díky tomu bude obehrávat dostatek mladých hráčů. Nakonec se ale ukázalo, že ten projekt úplně nevyšel a počet mladých nebyl takový, jaký jsme si představovali,” hodnotil negativně.

Dodal, že o hokej přestávali mít zájem i sponzoři. Navíc s přibývajícími týmy se stala soutěž organizačně velmi náročná. Ke krátkodobému uzavření došlo i v české nejvyšší soutěži, což však bylo z covidových důvodů bráno jako krizové řešení.

Dnes má bývalý šéf extraligy o herním systému českých soutěží už jasno: „Osobně si myslím, že v našich podmínkách je nezbytné, aby zůstaly zachovány postupy a sestupy.”

Zdroj: hokej.cz

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Jaromír Jágr měl autonehodu, srazil se s tramvají. Naštěstí by však neměl mít žádná vážnější zranění

Jaromír Jágr se ve středečních dopoledních hodinách střetl s tramvají, podle všeho však z této kolize naštěstí vyvázl bez větší úhony. Po havárii totiž podepsal reverse s tím, že nepotřebuje převoz do nemocnice. Aktuální vlastník hokejového Kladna se již ohledně nehody stihl vyjádřit.

Publikováno

dne

Jaromír Jágr se ve středečních dopoledních hodinách střetl s tramvají, podle všeho však z této kolize naštěstí vyvázl bez větší úhony. Po havárii totiž podepsal reverse s tím, že nepotřebuje převoz do nemocnice. Aktuální vlastník hokejového Kladna se již ohledně nehody stihl vyjádřit.

Bývalý hokejista Pittsburghu Penguins, Omsku nebo New Yorku Rangers utrpěl ve středečních dopoledních hodinách autonehodu.

Ta se podle informací Sport.cz stala na ulici Plzeňská poblíž pražského Motola. Na svém instagramu poté celou záležitost krátce popsal.

„Ahoj HR. Chtěl bych vám jen krátce sdělit, co se dnes stalo, kdy jsem byl součástí dopravní nehody. Byla to moje chyba. Na Plzeňské jsem se snažil přejet z jednoho směru do druhého. Kontroloval jsem si tu druhou stranu a ve volné chvíli do ní najel. Byl ale velký provoz a v tom jsem nestihl zareagovat na tramvaj,“ vysvětluje Jágr na svém facebookovém profilu.

„Všiml jsem si ji půl metru přede mnou, na poslední chvíli. Myslel jsem, že je to můj konec. Vždy jsem věřil, že vyšší moc má nade mnou ochrannou ruku a dnes jsem se o tom znovu přesvědčil,“ dodává.

Jágr však podle dostupných informací neutrpěl žádná vážnější zranění, měl by mít pouze poraněnou ruku.

Na místě samozřejmě zasahovali hasiči a přijela také záchranná služba, Jágr ovšem převoz do nemocnice odmítl a podepsal reverse.

Jágr na konec svého vyjádření ještě připojil, že naštěstí ani žádnému z cestujících se nic nestalo a poděkoval všem, kteří na místě zasahovali.

Zdroje: Sport.cz, Jaromír Jágr

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Velká rána pro Vítkovice! Dres ostravského celku již nebude nadále oblékat Alexej Solovjev. Do jakého klubu míří?

Alexej Solovjev již nadále nebude moci pokračovat v organizaci HC Vítkovice Ridera. Kvůli mimosportovním záležitostem a politickému dění v Evropě je bohužel pro ostravské fanoušky nucen Rideru opustit.

Publikováno

dne

Alexej Solovjev již nadále nebude moci pokračovat v organizaci HC Vítkovice Ridera. Kvůli mimosportovním záležitostem a politickému dění v Evropě je bohužel pro ostravské fanoušky nucen Rideru opustit.

Solovjev přišel do Vítkovic na konci října minulého roku jako vcelku neznámý ruský obránce, konkrétně z organizace Avangardu Omsk.

Během sezóny 2021/22 Solovjev naskočil do 38 zápasů, ve kterých zapsal 28 kanadských bodů za 11 branek a sedmnáct asistencí.

Proč ale vlastně sedmadvacetiletý moskevský rodák, který si v minulosti prošel i juniorskými soutěžemi v USA, nemůže ve Vítkovicích pokračovat?

Na vině jsou administrativní záležitosti, konkrétně tedy udělování víz ruským občanům. Navzdory platnému kontraktu tak Solovjev s prošlým vízem nemůže v ostravském celku pokračovat.

Tím, že kvůli současné politické situaci v Evropě tedy není reálné, aby svou budoucnost spojil právě s Vítkovicemi, vrací se Solovjev do KHL. Jeho návrat už stihl potvrdit tým Sibir Novosibirsk.

„Je to velká škoda. Alexej Solovjev je kvalitní hráč, který byl pro nás v minulé sezoně jedním z klíčových. Všechny nás hodně mrzí, že když se nám podaří přivést a udržet takhle kvalitního hráče, najednou se objeví mimosportovní překážky, kvůli kterým u nás nemůže pokračovat,“ řekl v rozhovoru pro klubový web sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček.

„Ostrava a Vítkovice budou navždy v mém srdci. Odnáším si odsud jen ty nejlepší vzpomínky. Rozhodnutí nepokračovat bylo pro mě opravdu těžké. Na jedné straně jsem vždy v prvé řadě chtěl ukázat, že jsem hráčem, který může hrát stabilně KHL,“ doplnil Solovjev Šimíčkova slova.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera

Pokračovat ve čtení

Oblíbené